Sosyal Yardım Platformu

2019 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır ?

2019 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır ?

Dar gelirli ihtiyaç sahibi muhtaç insanlarımızın en çok sorduğu soru: Sosyal yardımlaşma para yardımı nasıl alınır? yardımlar nelerdir? para yardımı ne kadardır? nereye başvurulur? izlenmesi gereken yol nedir? Bu soruların cevabını yazımızda sizlere başlıklar halinde ve anlaşılacak şekilde belirtmeye çalışacağım.

Sosyal Yardımlaşma ve Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adı altında yapılan bu yardımların en büyük amacı herkesi refah seviyesine uygun düzeye getirip düzgün hayat yaşayabilmelerini kolaylaştırmaktır. Bunu yaparken de ülkenin gelir gider harcamalarını dikkate alınmaya çalışılmaktadır.  Sosyal Devlet anlayışına sahip olmamız da tam olarak bunu gerektirir.

Devlet desteği ile yapılan  bu yardım vatandaşların tespit edilme şeklinde olabileceği gibi başvuru üzerine de yapılmaktadır.

Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Sosyal Yardımları sıralarsak;

 • Kira Yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Gıda Yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Eğitim Yardımı
 • Sosyal Destek Yardımı
 • Şartlı Eğitim Yardımı
 • Şartlı Sağlık Yardımı
 • Afet Yardımları
 • Proje Destek Yardımı
 • Engelli İhtiyaç Yardımı
 • Terörden zarar görenlere yardım

Bu yardımların dışında alışveriş kartı yardımı, İBB sosyal yardım kartı gibi muhtaç ailelere yönelik yardımlar da bulunmaktadır. Bu yardımların amacı ihtiyacı olan ailelere yardımcı olabilmek, ihtiyaçlarının tamamını olmasa da bir kısmını karşılayabilmektir.

sosyal yardimlasma para yardimi

sosyal yardimlasma para yardimi

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar ?

En çok sorulan ve cevap bulunması gereken soru olan “Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar?” sorusu önemi gereği şu şekilde cevaplanabilir:

Başvurulan yardım türüne göre ücretler değişmektedir.

Şartlı eğitim yardımında;

Benzer İçerik:  Kız Çocukları Annenin ve Babanın Maaşını Alabilir mi?

Erkek çocukları için ayda 35 TL kız çocukları için ayda 40 TL

Yeni bebek sahibi olan aileler için süt parası (emzirme ödeneği) 149 TL

Yaşlılık maaşı (65 yaş maaşı) 3 ayda bir 705 TL

Doğum parası, doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğuna göre 300 TL, 400 TL, 600 TL para yardımı.

Öğrenci yardımı, çocuğun yaşına ve okuduğu okula göre 456 TL’den başlayıp 821 TL’ye kadar çıkıyor.

Fakirlik maaşı para yardımı aylık 643 TL

Engelli maaşı; engelli raporu yüzde 70’in altındaysa üç ayda bir 1059 TL, yüzde 70’in üstündeyse üç ayda bir 1589 TL

Bilgilendirme amaçlı alıntılanmıştır.

Çocuk Yardımı Parası Nedir? Nasıl Başvurulur?

Muhtaç Ailelere Karşılıksız Kömür Yardımı

Belediye Para, Gıda, Eğitim, Maaş Yardımları

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Sorgulama

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na para yardımı için başvuranlar son durumları merak ediyorlar ve bunun içinde bilgi almaları gerekiyor. E-Devlet üzerinden SOSYAL YARDIMLAŞMA PARA YARDIMI SORGULAMA işlemi ile sistem üzerinden sonuçları görüntüleyebiliyor. E-Devlet girişi için T.C kimlik numarası ve şifresi için PTT’den şifre alarak sisteme giriş yapılabilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı E-Devlet Girişi

Https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine tıklayıp tıkladıktan sonra açılan sayfada bir üst başlıkta belirttiğim bilgileri girerek giriş yapabilirsiniz. Bir sosyal yardım başvurusunda bulunmadıysanız veya başvurunuz kabul edilmediyse karşınıza “Sosyal Yardım Bilgisi Bulunamadı.” Şeklinde bilgilendirme mesajı alacaksınız. Eğer onaylanmış bir sosyal yardımınız varsa çıkan uyarıdan detayları görebilirsiniz.

Sosyal Yardım İçin Nereye Başvurulur?

Sosyal yardımlar adının da geçtiği Gibi “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV)” adıyla İlçelerin Kaymakamlık binalarında yer almaktadır.

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi sosyal yardım veren bir çok kurum vardır. Biri de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’dür. Birbiri içerisinde sürekli etkileşim halinde olan iki kurumda da  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılan bir çok başvuru Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına da yapılabilmektedir.

Benzer İçerik:  Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı ve Kömür Eğitim Yardımı

Sosyal Yardımlaşma Ve Para Yardımını Nasıl Alabilirim ?

Tahmin edileceği üzere bu yardımın bir kısmı devlet tespit ettiği için başvuruda bulunmak isteyenler için gerekli evraklarda bulunmamaktadır.

 • Kimlik ve Fotokopisi
 • Muhtaçlık (Fakirlik) Belgesi

sonucu hızlandırmak açısından faydalıdır.

Bu evraklar ile birlikte başvurunuzu yaptığınızda gerekli incelemeler yetkililer tarafından yapılacak, uygun görülmesi halinde ise sosyal yardımlaşma para yardımı yapılacaktır.

Sosyal yardımlaşma para yardımı ve diğer yardımlar ile ilgili tüm sorularınızı iletişim bölümünden ya da aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Bizlere ilettiğiniz tüm sorular sırası ile cevaplanarak sitemizde yayınlanmaktadır.

2019 yılı itibari ile hayatımıza giren birkaç yeni yardım daha bulunmaktadır. Bu yardımlardan ilki bisküvi ve ekmek yardımıdır. İBB Sosyal yardım kartı sayesinde faydalanılan bilen bu yardım türünde bisküvi ve ekmek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için sosyal yardım kartlarının geçerli olduğu halk ekmek bayilerine uğramanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 585 YORUM
 1. Neslihan guney dedi ki:

  Merhaba ben %70 işitme engelliyim yesilkartliyiz 9 ve7 yaşlarında 2 oğlum var eşim günlük yevmiye işine gidiyor çıkarsa benim uzerimde genç çiftçi projesinden aldığım koyunlar var fakat hiç üretimi yok şuan fayda göremiyorum satamiyorumda ne gibi yardım alabilirim aylık gelirim 600 700 bile yok yardımcı olurmusunuz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Market ihtiyacınız için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

 2. Nazım korkmaz dedi ki:

  Biz basvuru yaptik ama nerden takip.edecez bilemiyoruz onaylandi yada inaylanmadihini nerden ogrenebilirz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Başvuru yaptığınız kurumdan sorabilir yada muhtarınızdan öğrenebilirsiniz

 3. Ismihan Kaya dedi ki:

  Iyi günler ben epilepsi hastasıyım eşim % 60 engelli 3 çocuğum var 3 de okuyor evim ve arabam var kayinbabadan kalma. Eşim1800 maaş alıyor benim nöbetlerim sık olduğu için ne evde nede dışarıda calisamiyorum ben hangi yardımlardan yararlanabilirim onu öğrenmek istiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Çocuklarınız için müracaat edebilir, market ihtiyaçları için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz

 4. Tuğba Okumuş dedi ki:

  İstanbul da oturuyorum 12 ve 6 yaşlarında 2 kızım var eşim asgari ücretle calisiyor evim kira ne gibi yardım alabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına çocuklarınız için yardım başvurusunda bulunabilir ve market ihtiyaçlarınız için sosyal kart müracaatı yapabilirsiniz.

 5. Tugba dedi ki:

  Merhabalar ben kiracıyım ve eşim serbest meslek çalısıyor ibb kartımız var ama kira ve faturalarımı ödüyemiyorum kurban bayramı gelio nasıl yardım alabilirim yeşilkartım var

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bayram yardımı için müracaat edebilirsiniz

  2. Taner dedi ki:

   başvuru yaptım mesaj gelicek dediler ne zaman gelr mesaj

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Komisyon toplantısından sonra bildirim yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında başvurular komisyonlarda değerlendirilerek karara bağlanıyor.

 6. Nihal dedi ki:

  Merhaba babam asgari ücretle çalışıyor annem ev hanımı ilkokula giden kardeşim var sosyal yardım alabilirler mi başvursak cevap verirseniz teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Kardeşinize öğrenci yardımı için başvurabilirsiniz. Ayrıca sosyal kart için de müracaat edebilirsiniz.

 7. İsimsiz dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benim eşim ceza evinde şuan 1 yıldır evliyim ve 2 aylık bir kızım var ve kiradayım bebeğim küçük olduğu için de çalışamıyorum, kaçarak evlendiğim için ailemle görüşmüyoruz eşimin ailesinin de durumu yok acaba bende yardım alabilirmiyim? Saygılar…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Çocuk parası için başvuru yapabilirsiniz. Bez ve mama yardımı, sosyal kart için müracaat edebilirsiniz

 8. kaan dedi ki:

  sosyal yardımlaşmadan 2 ayda 100 tl veriyorlar tüm ihtiyaçlarımı 2 ay boyunca bu parayla karşılamamı istiyorlar. 1 ekmek 2 tl ve ayda 60 TL. yapar 2 ayda 120TL yapar. Yani kuru ekmek almaya bile yetmiyor. yanlız yaşıyorum ve hiç gelirim yok. Ödenmesi gereken gerçek miktar nedir?. 100 TL yardımın yanında gıda yardımı yapmak zorundamıdır sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Market ihtiyaçlarınız için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz

 9. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar benim eşim 9 aydır ceza evinde yatmakta 3 çocuğum var 3 yaşında 12 yaşında 19 yaşında 2 erkek 1 kız benim üzerime ev var mahkum eşi alabilirmiyim verirlermi hiç bi gelirim yok ev hanımıyım oturduğum ev bina dairesi ?.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Çocuklarınız ve kendiniz için para yardımı müracaatı yapabilirsiniz.

  2. Nefise dedi ki:

   Benim eşim çalışmıyor evim kira geçim yapamıyorum çok zorlanıyorum ne yapabilirim

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Market ihtiyaçlarınız için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz, diğer ihtiyaçlarınız için de yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 10. Hülya karabudak dedi ki:

  Merhaba ikisi okuyan ikide ikiz toplam 4 çocuğum var çocuklarımdan ikisin kronik rahatsızlıkları var sürekli tedavi görüyorlar eşim işsizdi yeni işe girdi asgari ücret alıyor evim kira ikizlerim mama yiyiyor zor durumdayız yardım alabilirmiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Çocuk yardımı, bez ve mama yardımı için müracaat edebilirsiniz.

 11. Güzin Dagyar dedi ki:

  Meraba iyi çalışmalar..Ben sosyal yardımdan 4 ayda bir nakdi yardım alıyorum.sosyal güvencem yok. 2 çocuk annesiyim eşim yok ve kirada oturuyorum. Aylık yardim (fakirlik) alabilirmiyim. Birde gıda ya da kurban eti yardımı yapılıyor mu. Saygılarımla….

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   2022 Sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık aylığı için başvurabilirsiniz.
   Gıda için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.
   Çocuklarınız için çocuk yardımına müracaat edebilirsiniz.

 12. Misafir dedi ki:

  Linki nasıl atacağım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Gerekli düzenleme yapıldı, link atmanıza gerek kalmadı. Bakabilirsiniz

 13. Misafir dedi ki:

  İsmimi siteden silebilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Gerekli düzenleme yapıldı

 14. bekir dedi ki:

  Merhabalar daha once kaymakamliktan nakti yardim almistim simdi ise gss faydalaniyorum yine basvursam nakti bayram parasi alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   GSS’den sosyal güvencesi olmayanlar yararlanmaktadır. Nakdi yardımlarda sosyal güvencesi ve geliri düşük olan kişilere verildiğinden müracaat edebilirsiniz

 15. Tülay dedi ki:

  Eşim cezaevine yeni girdi üç tane kızım var işim yok Kızlarım 15 yaş ve ikizlerimde10 yaşındalar yardım parası alabilirmi yim.bunun için ne yapmalıyım.yardımcı olabilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için müracaat edebilir, sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz

  2. Ece dedi ki:

   Iyi günler benim eşim ceza evinde üç ay önce sosyal yardıma başvuru yaptım ancak bana ne yardim nede bilgi verildi ne yapabilirim

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bir dilekçe yazarak bilgi talebinde bulunun.

 16. Gül dedi ki:

  Benim beş tane çocuğum var büyük kızım 13 yaşında üçü okula gidiyor ikisi küçük eşim asgari ücret alıyor daha yeni çocuk parası çıktı dediler ben başka yardımdan faydalanabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz, çocuklarınız için çocuk yardımı talebinde bulunabilirsiniz

 17. Nesrin dedi ki:

  Merhaba benim 3 tane çocuğum var biri 10 biri 7 diğeride 4 yaşında eşim asgari ücretle çalışıyor ve maaşının 3/1hacizli ev kira ben hangi yardimlardan faydalanabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   1-Sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz
   2-Çocuklarınız için çocuk yardımı talebinde bulunabilirsiniz

 18. Çiğdem dedi ki:

  Ben eşimden anlaşmalı boşandım iki çocuğum var buyyk 4 en küçüğu 2 yaşında annemle kalıyorum bırakıp çalışamıyorum bakan yok annem hasta nafaka veya herhangi bi yardim almıyoruz annemin dulluk maaşı var ama kendine bile yermiyor alamiyirda bazen yardima ihtiyacim var hangi yardımlardan yararlanabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   1-Sizde 2022 Sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık aylığı yada dul maaşı için müracaat edebilirsiniz.
   2-Sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz
   3-Çocuklarınız için çocuk yardımı talebinde bulunabilirsiniz

 19. Elif dedi ki:

  Merhaba ben 2 cocuguma hamileyim 21 haftalik is bulamiyorum ve esim ile birlikte ablamin yaninda yasiyorum esim asgeri ucret aliyo ve maasinda haciz var yetersiz geliyo yardim alabilir miyim acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz, ilk çocuğunuz için çocuk parası yardımında bulunabilirsiniz

 20. gül dedi ki:

  meraba ben 22 yaşındayım ve benim 2 tane küçük bebegim var eşim 1500 tl alıyo ve düğün borcu kira borcu derken elimizde para kalmıyo etraftan yardım ediyolar sosyal yardımlaşmaya başvurdum bana gençsin sana yardım yapamayız dediler ne yapabilirim bn sadece çocuk parası var 2 ayda bir verilen o kadar durumumda kötü

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz

 21. Özlem dedi ki:

  Merhaba,
  Doğum yapmadan önce çalışıyordum. Çocuğuma bakacak kimse olmadığı için mecburen işimden ayrıldım. Şu an çalışmıyorum.eşim asgari ücretle çalışıyor. Ev kira İstanbulda yaşıyoruz. Herhangi bir yardım alabilirmiyiz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Bez ve mama yardımı için başvurabilirsiniz, sosyal kart için müracaat edebilirsiniz

 22. Derya dedi ki:

  Merhaba benim ikinci evliligim hidet suresinde bu esimden hamile kaldm cicuk dogdu ama babasi eski esim gozukuyo dna yapacaklar bn dogum parasi sut parasi nasil alabilirim cocuk 8 aylik oldu ptt ye gidiyorum yatmamis diyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Doğum raporuyla başvuru yapmanız gerekiyor. Ödeme alacağınız yeri de Ziraat Bankası yada PTT olarak başvuru esnasında siz belirliyorsunuz

 23. Emine dedi ki:

  6 kızım var kocamla köylerde çalışıyoruz devlet yardımı istiyorum lütfen yardım edin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 24. Hatice kıvrak dedi ki:

  Eşimden ayrıldım nafakam ve gelirim yok yardim parası alamıyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Dul aylığı için başvuru yapabilirsiniz, sosyal kart için müracaat edebilirsiniz

 25. hacer can dedi ki:

  edirnekapidan yardim parası kaç ayda bir alınır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Yardımlar genelde iki ayda bir yapılıyor

 26. Umutsuz dedi ki:

  Benim eşim askerde caşışmıyorum aigortam yok gelirim yok hcbişekilde ve benle ilgilenen yok ailesi arayıp sormuyo bile annemin evinde kalıyorum onlarda bi maasla gecniolar bana verirlermi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne asker eşi maaşına müracaat edebilirsiniz

 27. Fahri dedi ki:

  Merhaba parayi nerden ne sekilde çekebiliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   PTT yada Vakıfbank hesabınız geliyor oradan alabiliyorsunuz

 28. Manylatte dedi ki:

  Kayınpederimin evinde oturuyoruz ama kira ödüyoruz eşim sigortalı çalışıyor kızım 3 yaşında ben çalışamıyorum biz herhangi bi para yardımı alabilir miyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edin, durumunuz incelenir komisyon kararına göre yetkililer size bilgi verirler

 29. Nursel dedi ki:

  Merhaba kızım %80 ağır engelli otizm raporumuz var bakım maaşı alıyoruz eşim düzenli çalışmıyor ssk yok zaten g.o.p ya başvurduk engelli maaşı için ama vermediler bizim faydalanabileceğimiz ne tür yardim olur ek gelir yok kiradayız 5 yıllık evliyim bende çalıştığım için ilk zamanlar eşyalarımızı ona göre döşedik ama şuan çalışamıyorum eve gelip eşyalara bakmalarida ayrı bir dert

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edin komisyon kararına göre yetkiler yardımcı olur

 30. Nevin dedi ki:

  Fakirlik maasi nassil ala bilirim

  1. Ahmet Çataloğlu dedi ki:

   Fakirlik maaşı almak için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılıyor.
   Genel Müdürlüğün internet sitesinden ‘Muhtaç Aylığı Başvuru Formunu’ indirip dolduruluyor. Bu form ile Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne şahsen yada posta yoluyla başvuru yapılıyor, sonuç bekleniyor. Eğer başvuru yapan kişi engelli ise başvuru formuna sağlık raporunu da eklemesi gerekiyor

 31. Emine erkaska dedi ki:

  Benim 2 yasinda kizim var esim vefat etti bende kizim kucuk oldugu icin calisamiyorum cok zor durumdayim teyzemin yaninda yasiyorum zor sartlarda lutfen bana yardimci olun.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar,

   Yardım ile ilgili bağlı olduğunuz kaymakamlığa başvuruda bulundunuz mu ?

 32. İbrahim Üstündağ dedi ki:

  Zor durumdayım belediye yardım istiyorum

 33. Adsız dedi ki:

  Sosyal yardımlaşma nakdi yardım 100 TL ye mi düştü normalde 200 idi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Başvuru sayısına göre farklılık gösterebiliyor.

 34. Havva dedi ki:

  Merhabalar ben 2 3 yıldır okuyan iki çocuguma yardım alıyorum postaneden kimlikle 15o tl bundan 2 sene önce ramazan parası vermişlerdi arayıp gidin alın demişlerdi aldım ama iki senedir kimse aramadı bu sene alabilirmiyim teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Yardımlar başvuruya bağlıdır, başvuru yaptığınızda alabilirsiniz

 35. Ayşe dedi ki:

  Iyi günler sosyal yardimlasmaya kayidim var bayram harçlığı veriliyor diyorlar öyle birşey var mı varsa başvuru yapmamıza gerek var mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Evet bayramlarda yardım veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alabilmek için her defasında başvuru yapmanız gerekir. Çünkü yardım başvuruları tek seferlik ve komisyon onayına tabi.

 36. İrmak dedi ki:

  Merhaba ben kizin icin okul yardimi aliyorum kiradayim is bulamadigim icin calisamiyorum egitim yardimida yetersiz geliyor baska ne gibi yardin icin basvuru yapmam gerekir baska bir guvencem de yok yardimci olurmusunuz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz

 37. Seviimm dedi ki:

  Geçen hafta ben nakit yardımı için başvuru yapmıştım onaylanmış Ramazan yardımı için 5is günü içinde almam lazimmis acaba nekadar alicam

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Komisyonun belirlediği miktar kadar alırsınız

 38. Nebahat Karaca dedi ki:

  Merhaba sigortasızlara yapılan bi bağış varmış. Sanırım bayram parası diye geçiyormuş. Hem eşin hem kendinin sigortası olmayan biri ne gibi yardım alabilir yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara nakit ve gıda yardımında bulunuyor. Müracaat edebilirsiniz

 39. Ayşegül dedi ki:

  Ben kalp pilim var ev hanımıyım 1 kızım var kömür alıyorum ama yardım parası almak istiyorum tedavim devam ediyor kiradayım hastalıgım sağvetrikül displazisi eşim çalışıyor ama askari üçretle yetmiyor kızım okuyor elektirik su parası peki ben nasıl yetiştirim bana yardımcı olun lütfen

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Bulunduğunuz ilde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne gidiniz.

 40. Halide isik dedi ki:

  Benim bir kizim var simdi sekiz aylik hamileyim kiradayim sizden tek ricam bana yardim edin

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   İyi günler Halide hanım,
   Sigorta durumunuz nedir ve buna bağlı olarak eşiniz varsa onun sigorta dönemi nedir? Bu konuda bilgi verirseniz yardımcı olalım.

 41. Yesim dedi ki:

  Iyi aksamlar 3ayda bir alinan saosyal yardimlar 4 ayda bir oldu fakat bu yardimlar 250 liran 100liraya dusdu hemde su aziz mubarek ayda .bayram ustu yazik gunah degilmi yani. Simdi sorum matista aldimm100 lira bayramda yardim yapilirmi yine. Sorumu yanitsiz birakmazsaniz sevinirim.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Konu hakkında bilgi servislerimize, herhangi bir bildiri yapılmadı. Konuyu araştırıp, içerik hazırladıktan sonra sizlere geri dönüş sağlayacağız.

 42. adsız dedi ki:

  Ben sosyal yardimlasmadan 2 ayda bir yardim aliyorum acaba ramazan yardimi yapiyormusunuz gelip illaha güncelletme yapmammi gerekiyor .

  1. Alev dedi ki:

   Nasıl alıyorsunuz nasıl başvuru yaptınız

 43. Mehmet Veysi UZUNCA dedi ki:

  %40 engeliyim DİYARBAKIR’BAĞLAR- da YAŞIYORUM evli 3 çocuk babasıyım Kirada oturuyorum iç hastalıklardan dolayı engelliyim iç hastalıklar engeli olduğumdan iş bulamıyorum bana iş 18/09/1977 doğumluyum … ( 553 ) 7232245 MEHMET VEYSİ UZUNCA —

 44. filiz dedi ki:

  esim ceza evinde ve iki kucuk cocugumla 6 aydir yasam mucadelesi veriyoruz kirada oturuyoruz ve gelirimiz sosyal guvencemiz yok .

  1. yasin dedi ki:

   cezaevinde eşinizin yattığına dair belge alıp sosyal yardımlaşmaya götürüyorsunuz sosyal yardımlaşma gelip evinize bakacak sonra 2 ay içinde maaşa bağlanacaksınız ..en az 725 tl yardım alacaksınız bilginiz olsun

  2. Songul dedi ki:

   Benim abim cezaevinde yatiyor 4senedir annem babm sizlere ömur biz kaedesleri olarak alabiliyormuyuz acaba ????

  3. TÜRKAN dedi ki:

   EN İYİ CEVABI KAYMAKAMLIK VERECEKTİR SİZE

  4. TÜRKAN dedi ki:

   KAYMAKAMLIĞA BAŞVURABİLİRSİNİZ FAKİRLİK VE ÇOCUK YARDIMI ERZAK VE KİRA YARDIMI İÇİN

 45. Gamze ilbas dedi ki:

  Benim kızım 2.5yasinda kanser hastası ve tedavi görmekte sizlerden yardım talep ediyorum . Kayın pederim ile birlikte oturmaktayz kızım için kiralık eve cikicaz ama siz büyüklerimiz den yardım rica ediyorum lütfen bir şekilde sesimi duyun.

  1. Zuhal dedi ki:

   Benim 2 erkek çocuğum var eşim soforluk yapıyor evimiz kira ay başına çıkamıyoruz lütfen devlet büyüklerimizden yardım istiyorum evimde hiç eşyam yok çocuklarımın hayali bir yatakları olması lütfen yardim

 46. Songül dedi ki:

  Ekonomikdestek destek yardımlarınızı kabul olduğuna dair epostama mesaj gelmedi

 47. Bahar yener dedi ki:

  Merhabalar 3 çocuk annesiyim en küçüğü 2 aylık en büyüğü 3bucuk yaşında sgortam yok eşiminde benimde ben yardim almak istiyorum ve nasil alabilirim lutfen bana yardimci olun tesekkurler

 48. Kurban urun dedi ki:

  Şahin yetkili ben sosyal market yaddimindan 4aydir faydalaaamiyorm nedeniyse dosyam kurumda bekliyormuş eve gelip gelir tespiti yapavaklarmis nedense 4aydir daha helen giden olmadi be büyük sehirimizin yardim parasi için banka matik kariti vermişti bana be kartimi kayip etin 45gundur bas vuruşa bulundum ondan da bi haber yok bu konuda nasil yardimci olursunuz lütfen alaha emanet olun

1 2 3 6