Bilgi Arşivi

Spotify Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Spotify hesabınızın iptalini sağlamak için yalnızca birkaç adımı takip ederek işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Spotify hesabınız iptal etmek için öncelikli olarak Spotify resmi internet sayfasına giriş yapmanız gerekir. Profilinize doğruladıktan sonra geri kalan işlemleri Spotify resmi internet sayfası üzerinden halledebilirsiniz. Spotify hesabını iptal etmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken iptal adımları aşağıdaki gibidir:

  • https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ bağlantısını tıklayarak sayfayı açın.
  • Açılan sayfada yer alan “İletişim Formu” linkine basın.
  • Karşılaştığınız seçenekler arasından “Hesap” kısmına girin.
  • Bu sayfada görüntülenen işlemler arasından “Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklayın.
  • Bu seçenek tıkladıktan sonra önümüzdeki sayfada “Hesabı Kapat” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak Spotify hesap kapatma işlemlerinin son aşamasına geçin.
  • Son aşamada sistem size Spotify hesabınızı neden kapatmak istediğinizi sormaktadır. Hesabınıza neden kapatmak istediğinizi de çok kısa bir şekilde açıkladıktan sonra “Soru Gönder” seçeneğini işaretleyin ve işleminizi tamamlayın.

Bu adımları sırası ile takip etmenizin ardından Spotify hesabımızı kapatmış olacaksınız. Ayrıca Spotify hesabınızı ücretsiz seçenekle değil de premium seçenekli kullanıyorsanız hesabınızı kapatmadan evvel Spotify premium üyeliğinizi kapatmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Spotify Hesap Kapatma İşlemi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Eğer Spotify hesabınızı kapatmak istiyorsanız hesabınızı kapatmanızı ne ardından gerçekleşecek durumlara dair bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin Spotify hesabınızı iptal ettiğinizde kapattığınız hesaba dair olan kullanıcı adınız da tamamıyla kaybolmuş olacaktır. Yani kapattınız hesapta kullandığınız kullanıcı adını yeni bir Spotify hesabı açsanız dahi kullanamayacaksınız. O kullanıcı adı artık tamamıyla kaybolmuş olacak.

Spotify hesabını kapanması ile birlikte kaybolacak olan diğer seçenekler ise aşağıdaki gibidir:
  • Spotify hesabını kapattıktan sonra Spotify hesabı lazım içinde yer alan bütün müzik listeleri ve müzikler kaybolacaktır.
  • Kapatma işlemi ile birlikte Spotify profilinizde yer alan çalma listeleri de kaybolacak.
  • Aynı zamanda sahip olduğunuz bütün takipçiler sıfırlanacak.

Spotify hesabınızı kapattığınızda karşılaşacağınız durumlar yukarıda yer aldığı gibidir. Dolayısıyla hesabınızı kapatmadan evvel yukarıda listelenen durumlara okumanız ve bu riskleri göze alarak hesabınızı kapatmanızı önerilmektedir.

Twitch Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Spotify Hesap Kapatma İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Spotify hesabınızı kapattıktan sonra hesabınızın geri açılabilmesi durumu hakkında Spotify tarafından verilen net bir bilgi yoktur. Dolayısıyla bu konu hakkında net bir cevap vermek mümkün değildir. Fakat bir takım kaynaklarda yer alan bilgilere göre Spotify hesabınızın kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra geçen 2 hafta içerisinde hesabınızı tekrar aktive etme olanağınız bulunmaktadır. Bunun için kapattığınız hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte Spotify uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Yani hesabınızı kapattıktan sonra 2 hafta içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsınız profilinizi kurtarmış olursunuz. Fakat hesabınızı kapattıktan sonra geçen 2 haftanın ardından hesabınız kalıcı olarak kaldırılmaktadır ve hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile girseniz dahi hesabınızın tekrar aktif edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Spotify Hesap Kapatma İşlemi Ücretli Midir?

Spotify hesabınızı kapatırken bazı durumlarda belli bir tutarda ödeme yapmanız gerekebilir. Fakat ödemesini gerçekleştireceğiniz bu tutar sizden Spotify hesabınızı kapattığınız için talep edilmemektedir. Böyle bir durumla karşılaşmanızın sebebi Spotify hesabınızı kapattığınız tarihin hesap geçiş dönemine yakın bir süre içerisinde olmasıdır. Yani Spotify hesap iptal etme işlemi yaparken hesabı kapattığınız için herhangi bir ücrete tabi tutulmazsınız. Kullandığınız Spotify hesabı premium üyelik ise hesabınızı kapatırken herhangi bir ücret ödememek için fatura kesim tarihinizden en az birkaç gün öncesinde hesabınızı kapatmanız önerilmektedir. Aksi takdirde bir sonraki ay için premium kullanım bedeli ödemekle mükellef olursunuz.

Kredi Kartı İle Taksitli İcra Borcu Nasıl Ödenir ?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu