SSK

SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

SSK primi sorgulama online olarak e-devlet sistemi üzerinden saniyeler içerisinde öğrenilebilir. Özellikle SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında çalışan kişiler prim gün sayısı sorgulama işlemleri için e-devlet sistemini tercih edebilmektedir. Sorgulama ekranı üzerinden görebileceğiniz bilgiler ise:

 • İşe başladığınız ilk tarih,
 • Sigortanızın yattığı ilk tarih,
 • Toplam ödenen prim gün sayısı,
 • Maaş kesintileri ve brüt kazançlar,
 • Toplam hizmet süresi

Bu sorguların tamamını e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. SGK prim gün sayısı sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. E-devlet şifresini 2 TL karşılığında herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile satın alabilirsiniz.

SSK Prim Gün Sayısını Öğrenmek İstiyorum

SSK prim gün sayısını öğrenmek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Herhangi bir bilgisayar ya da mobil cihazlarınızdan e-devlet sistemine giriş yaparak prim gün sayısını öğrenebilirsiniz. Cep telefonlarınıza e-devlet kapısının uygulamasını indirebilir ya da bilgisayarlar üzerinden e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Bunun için:

 • E-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girin.
 • Daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne tıklayın.
 • 4A hizmetler sekmesi üzerinden tüm hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.
 • 4A dışında Emekli Sandığı için 4C ve Bağ-Kur için 4B kısmına tıklayabilirsiniz.

SSK Prim Gün Sayısı Dökümanı

SSK için prim gün sayısı sorgulamak için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapan kişiler, arama bölümü üzerinden SGK hizmet dökümü yazarak, tüm bilgilere ulaşabilir. Bunun için:

 • Eğer 4A Kapsamında SGK için çalışıyorsanız, e-devlet sistemine giriş yaparak arama kısmına 4 A yazmanız gerekmektedir.
 • Eğer 4B kapsamında Bağ – Kur’lu olarak çalışıyorsanız prim günlerinizi sorgulamak için e-devlet sistemine giriş yaparak, arama kısmına 4B hizmet dökümü yazmanız gerekmektedir.
 • Şayet Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız, arama kısmına 4C yazarak, giriş bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Bu alanlara giriş yaptıktan sonra hizmet dökümü ve prim günleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. SGK sayfasında prim gün sayısı dokümanlarını yazdırarak resmi olarak kullanabilirsiniz. Özellikle barkodlu belge talep eden kişilerin, belgeleri yazmadan önce barkodlu kısmı seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada SGK tescil sayfası ile kişiler nüfus cüzdanında bulunan bilgilerin tamamını da görebilir. Bu alanda sigorta ile ilgili olarak tüm detaylara ulaşmanız mümkündür.

SSK Kaç Günüm Var Nasıl Öğrenirim?

SSK toplam prim günü öğrenmek için 4A, 4B ve 4C kapsamında çalışan kişiler e-devlet sistemine giriş yapmalıdır. E-devlet sistemine giriş yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi edinmek gerekmektedir. E-devlet şifreleri herhangi bir PTT şubesinden satın alınabilir. E-devlet şifresini satın aldıktan sonra e-devlet sistemine giriş yaparken, bu şifreyi değiştirmeniz istenecektir. Şifrenizi değiştirdikten sonra yeniden kaybetmeniz durumunda tekrar PTT şubesinden şifre satın alabilirsiniz. Bu adımlardan sonra emekli olmaya kaç gününü kaldığını öğrenmek için:

 • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına bağlı olduğunuz kurumu yazmanız gerekmektedir.
 • 4A SSK, 4B Bağ-Kur, 4C Emekli Sandığı için yazmanız gereken unsurlardır.
 • Bağ-Kur güvencesi ile çalışan kişiler de yine e-devlet sistemi üzerinden emeklilik durumlarını sorgulayabilir. E-devlet üzerinden sisteme giriş yapan kişiler, 4B seçeneği tıklayarak kalan gün sayısını ve yatan toplam prim günlerini öğrenebilir.

TC SSK Prim Sorgulama

TC kimlik numarası ile prim günlerini öğrenme işlemlerinin tamamını e-devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yapabilmek için tc kimlik numarasının yanı sıra e-devlet şifresinin de olması gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra 4A hizmet dökümü, 4B hizmet dökümü, 4C hizmet dökümü kısmından kalan prim günlerini öğrenmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra eğer GSS prim borcunuz bulunuyorsa, e-devlet sistemi üzerinden ödemeyi yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası borcu ödemek için e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra GSS prim ödemeleri menüsüne tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelen ekran üzerinden borçlarınızı görüntüleyebilir ve kart bilgilerinizi girerek, ödemelerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Kaç Gün Sigortam Var Nasıl Öğrenebilirim

Toplam prim günü ve sigortalılık süresi emeklilik için oldukça önemlidir. Çalışılan her gün, kanun kapsamında sigortanın yatması gerekmektedir. İş verenlerinin tamamı, işçilerini sigortalı şekilde çalıştırmak durumundadır. Aksi halde, işçi yasal olarak haklarını arayabilir. Kişilerin sigorta ödemelerinin yapılması yasal olarak haktır. Aksi halde işveren suç işliyor sayılır. Sigortasız şekilde çalışmak, emeklilik hakkı kazanmayı engeller. Bundan dolayı da sigorta sorgulama işlemlerinin yapılması ve primlerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Sigorta sorgulama işlemlerini yapmak için 2-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ödemelerini kolayca yapabilirsiniz.

Sgk İşe Giriş Sorgulama Şifresiz

E-devlet üzerinden işe giriş sorgulama ile başladığınız iş üzerinden sigortanızın başlayıp başlamadığını kontrol edebilirsiniz. SGK işe giriş sorgulama sayesinde sigortanızın yatması gereken zaman yatıp yatmadığını görebilirsiniz. Genel olarak işe ilk başladığınız gün, sigortanızın başlaması gerekmektedir. Sigortanız eğer başlamamışsa, bu noktada işverene dava açabilir ve haklarınızı arayabilirsiniz. SGK üzerinden sigortanızın başlayıp başlamadığını kontrol etmek için:

 • E-devlet sistemine giriş yapın.
 • E-devlet sistemine TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Şifreyi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında satın alabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmından 4A ya da 4B ya da 4C hizmet dökümü yazarak sigortanızla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sgk Dökümü Nereden Alınır

E-devlet üzerinden SGK dökümü yazdırma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. SGK üzerinden yapacağınız sorgulamalarda sağ üst köşede bulunan ‘’yazdır’’ alanı üzerinden tüm bilgilerinizi yazdırabilir ve bu belgeleri temin edebilirsiniz. SSK prim sorgulama işlemlerinin yanı sıra tüm hizmet ve bilgi sorgulamalarını da online olarak yapmanızı sağlar. Sosyal Güvenlik Kurumları kapsamında Emekli Sandığı (4C), Bağ-Kur (4B) ve SSK (4A) çalışanlarının tamamı bilgilerini sorgulayabilir ve yazdırabilir. Sorgulama kapsamında:

 • İşe giriş bildirgesi,
 • Provizyon sorgulama,
 • Borç sorgulama,
 • Bağ-Kur borç sorgulama,
 • SGK Hizmet dökümü sorgulama,
 • Emeklilik bilgileri,
 • Prim gün sayısı,
 • Toplam hizmet gün sayısı,
 • SGK prim toplam gün sayısı,
 • İşe başlama tarihi sorgulama işlemlerinin tamamı yapılabilir.

SSK E-devlet Sorgulama

SGK borç işlemlerini sorgulama için web tahsilat servisini kullanabilirsiniz. Web tahsilat servisleri resmi olarak SGK ödeme sistemi olmaktadır. Bunun yanı sıra yalnızca ödeme için değil, mevcut borçların ödenmesi için de gerekli tüm yardımı sağlamaktadır. Bu bakımından kişilerin öncelikli olarak SGK web tahsilat servisi kapsamından SGK borç sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. SGK borç sorgulama ekranı üzerinden kredi kartı bilgileriniz ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz. SGK borç sorgulama işlemleri kapsamında kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemeyi yapabilirsiniz. Kredi kartı üzerinden tahsil edebileceğiniz borçlar ile beraber tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz. SSK sorgulamaları sayesinde ne kadar prim ödediğinizi, ne zaman sigortalı olarak çalışmaya başladığınızı, toplam SSK gün sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun dışında emeklilik ile ilgili tüm bilgileri de edinebilirsiniz.

SSK Emeklilik Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

SSK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

SSK Primi Eksik Olan Nasıl Emekli Olabilir?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu