TC ile Kömür Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC kimlik numarası ile kömür yardımını sorgulamak muhtaçlık durumu belirlenmiş ve tespit edilmiş ailelere karşılıksız olarak yapılan yardımdır. Şayet ailenin muhtaçlık durumu belirlenmişse bu aşamada yardım durumu internet üzerinden TC kimlik numarası ile sorgulanabilir. Karşılıksız kömür yardımı yasası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile, Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Bu kararlara göre 2023 senesinde her ilçe ve ilde mevcut olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından ailelerin muhtaçlık durumlarına göre kömür yardımı yapılmaktadır. Aileler bu yardımdan faydalanmak için yardım başvurusu yapabilir ya da muhtar tarafından bizzat önerilebilir. Ailelerin bizzat başvuru yapması durumunda inceleme komisyonu raporlarına göre bu durumun tespiti yapılmaktadır.

2023 senesinde kömür dağıtımı ise şu şekilde yapılmaktadır:

 • Kömür dağıtımının yapılacağı ailelerin belirlenmesinin ardından 2023 senesinde vakıflara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kömür sevkiyatı yapılır.
 • Bu kömür sevkiyatı ise muhtaç ailelerin belirlenmesi ardından Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri tarafından belirlenen programa uygun şekilde dağıtımı gerçekleştirilir.
 • Kömür yardımının yapılacağı ailelerin tespit edilmesinden sonra ise dağıtımı yapılan kömürler ailelere yardım ulaştırılır. Ancak bu kömürlerin satılması söz konusu değildir.
 • Dağıtım yapan vakıflar bu noktada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından da denetlenmektedir.

Kömür Yardımı Dağıtımı Ailelere Nasıl Yapılıyor?

Kömür yardımı sorgulama 2023 senesinde TC kimlik numarası aracılığı ile yapılabilmektedir. Aileler kömür yardımına uygun bulunduğu taktirde, ailelerin kömürü taşıma veya nakil gibi problemleri bulunmaz. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri aracılığı ile vakıflar tarafından bildirilen teslim noktalarına kömürler ulaştırılır. Ailelerin kömürü taşıma ya da nakletme problemleri bulunmaz. Kömür yardımı her sene yapılmaktadır.

Her sene kış aylarında yapılan bu yardımlar, belediyeler ve Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın yaptığı araştırma ve incelemeler neticesinde yapılır. Ancak İstanbul ya da Ankara gibi kalabalık illerde her aileyi denetlemek mümkün olamayacağı için bazı durumlarda ailelerin başvuruda bulunması gerekebilir. Muhtaç olan kişiler bizzat muhtarlıklarda kömür yardımı talebi yapabilir. İhtiyaç sahibi olan aileler ya da kişilerin kömür isteğinde bulunması için muhtara gitmesi ve başvuru yapması gerekir.

Kömür Yardımı Kimlere Verilir?

Sigortalılara kömür yardımı ya da muhtaç kişi ve ailelere kömür yardımı her sene yapılmaktadır. Muhtaç, ihtiyaç sahibi ve kimsesiz olan kişilerin kış aylarında ısınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için erzak ve kömür yardımı belediyeler tarafından yapılmaktadır. Kişilerin kış mevsiminde ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan bu yardım, her senenin kış mevsiminde yapılmaktadır. Kişilerin sayısına ve ihtiyaçlarına göre verilecek olan kömür miktarı tespit edilir.

Kömür yardımı:

 • Muhtaç,
 • İhtiyaç sahibi,
 • Kimsesiz,
 • Yoksul kişilere verilmektedir.

Kömür yardımı alabilmek için Belediye ve Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile talep edilebilmektedir. Bu kurumlar tarafından aile ya da kişilerin muhtaçlık durumları tespit edilip, uygun kriterleri taşıyan kişilere yardım yapılmaktadır. Başvuru için dilekçe doldurulması gerekmektedir. Kömür yardımı için uygun koşulların sağlanması durumunda dilekçede her kış ayında kömür yardımı yapılabilmektedir. Kömür yardımı durumunun sorgulanması için de dilekçeli başvuru yaptıktan sonra e-devlet üzerinden sorgu yapabilirsiniz.

Kömür Yardımı Nereden Sorgulanır?

Kömür yardımı 2023 senesinde de internet üzerinden sorgulanabilir. Kömür yardımı ile ilgili tüm detaylara e-devlet kapısı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yapabilmek için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi yeterli olmaktadır. E-devlet şifresi yoksa, herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifreyi alabilir ve TC kimlik numarası, e- devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.

Sosyal yardımlaşma aracılığı ile yapılan kömür yardımı alacak aileler şu şekilde belirlenmektedir:

 • Belediyeler aracılığı ile,
 • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile,
 • Muhtarlıklar aracılığı ile analiz ve araştırmalar neticesinde belirlenmektedir.

Kömür yardımı başvuru süreçleri e-devlet kapısı üzerinden sorgulanabilir. Sorgu sırasında kömürün ne zaman teslim edileceği ya da kömür yardımı için uygunluk durumları tespit edilebilmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde kişilere ya da ailelere fakirlik belgesi verilir. Bu fakirlik belgesi ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesinde süreci hızlandıran önemli unsurlardan biridir. Ancak illerde ve kalabalık ilçelerde ailelerin mağduriyet yaşamaması için sigortalı olarak çalışan kişilerin de kömür başvurusu için talep oluşturmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Bu aşamada sigortalı olarak çalışan ancak geliri yetersiz olan kişiler de kömür yardımı için başvurabilir. Yardımlaşma Vakfı ya da muhtar dosyalarında bulunmayan kişiler de şayet ihtiyaç durumları bulunuyorsa muhtarlıklara bizzat başvurarak kömür yardımı için talep oluşturabilir. İhtiyaç sahipleri başvuru taleplerini dilekçelerini şu kurumlara verebilir:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,
 • Sivil toplum kuruluşları,
 • Valilikler,
 • Kaymakamlıklar,
 • Belediyelere de iletebilirler.

Kömür Yardımı Alabilmek için Gerekli Koşullar Nelerdir?

Kömür yardımı başvurusu 2023 senesinde ihtiyaç sahipleri tarafından yapılabilmektedir. Sigortalı olan kişilerin de başvurabileceği bu yardım talebinde, kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kapsamında dosyalarının açılması gerekmektedir. Bu dosyaların açılması için muhtarlığa dilekçe verilmesi gerekir. Bazı durumlarda muhtarlıklar, ihtiyaç sahiplerini belirleyip vakfa iletmektedir. Bu gibi durumlarda başvuru yapılması gerekmez. Ancak kalabalık il ya da ilçelerde mağduriyet oluşmaması için ailelerin ya da ihtiyaç sahiplerinin bizzat başvuru yapması önem teşkil eder.

Yapılan başvuru sırasında kişilerin ya da ailelerin ekonomik ve sosyal açıdan yoksunluk durumlarını belirtmeleri gerekir. Bu aşamadan sonra kişi ya da ailelerin durumları araştırılır ve uygun görülmeleri halinde yardım yapılır. Şayet başvuru direkt olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yapılacaksa bu başvurularda kişilerden herhangi bir özel belge doldurması ya da götürmesi gerekmez.

Bu noktada yapılan başvurularda kömür yardımı adaylarının nüfus cüzdanın aslı ve fotokopisiyle beraber yardım talebini oluşturmaları gereken dilekçeleri doldurması yeterlidir. Dilekçelerin doldurulmasının ardından ilgili kurum ve kuruşlara gitmeleri ve dilekçeleri vermeleri gerekmektedir. Dilekçe genel olarak yardım talebinde bulunan kişilerin isim ve soy isim gibi kişisel bilgilerinin yanı sıra yardıma ihtiyaçlık durumlarını anlatan bir açıklama yazısından oluşmaktadır.

Kömür Yardımı Ne Zaman Yapılır?

Sosyal yardımlaşma nakdi yardım ne kadar ve kömür yardımı kış aylarında yapılmaktadır. Sigortalı olarak çalışan ya da muhtaçlık durumları kanıtlanabilir olan kişilere yapılan bu yardım genellikle kış aylarında yapılır. Isınma ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan kömür yardımı ve verilecek olan kömür miktarı Maliye Bakanlığı tarafından tespit edilmektedir. Yardımı yapılan bu kömürlerin satılması kesinlikle yasaktır.

Bu noktada fazla kömür dağıtılan kişiler kömürlerini saklayabilir ya da muhtarlıklara iade edebilir. Yapılan kömür yardımı teslimatlarında ailelerin acillik durumları göz önünde bulundurulmaktadır. Bu teslimatlar vakıflar tarafından yapılabilir. Bu amaçla da vakıflara yapılan kömür dağıtımları ise  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca belirlenen kriterlere göre, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri tarafından uygun görülen sevkiyat programlarına göre belirlenmektedir.

Muhtaç Ailelere Karşılıksız Kömür Yardımı

Asgari Ücretliye Kömür Yardımı

İBB Gıda, Erzak Kolisi Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru 

İlgili Makaleler

79 Yorum
 1. Üç çocuğum var eşim calismiyor ücretsiz izne ayırdılar hiç bir gelirimiz yok zor geciniyoruz maddi ve manevi sıkıntı çekiyoruz kömür yardımı birturlu alamadım ne olur bize yardım edin mağduruz kömüre çok ihtiyacımız var borcumuz var zor geciniyoruz

 2. merha ben yeni işe girdim 1 ay oldu ben bu kömür gıda ve şuanda devletin vermiş olduğu 1000 tl den faydalanabiliyor muyum asgari ücretle çalışıyorum ve iki çocum var

  1. kimseden bi desteğim yok lütfen yardımcı olun nasıl yardım alabilirim evim kira

 3. Ben üç senedir başvuruyorum kömür yardımı alamıyorum lütfen bana yardımcı olun 5 çocuğum var sobayla ısınıyorum durumum iyi değil eşimin daimi bir işi yok çok zor durumdayım

  1. Merhaba
   Başvurunuzu muhtar araclığı ile yapabilirsiniz. Ya da bağlı bulunduğunuz belediyelere giderek de başvuru yapabilirsiniz.

 4. Slm ben Osmaniye de oturmaktayım 30 torba kömür dağıtılacak dendi ama bize toplam 19 torba verildi nasıl oluyor

  1. Merhaba
   Bu durumu başvuruda bulunduğunuz birime aktarmanız gerekmektedir.

 5. Kömur cıkmış mahalleye dagıtıldı ama bana gelmedi neden sosyal yardımlaşmaya ğittim cıkmwiş dedi

  1. Merhaba
   Muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi ile birlikte başvuru yapabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Muhtaçlık Belgesi ile birlikte bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuru yapabilirsiniz.

 6. Bugün kömür için başvuru yaptım ama e devlette göremiyorum başvurum alınmadimi acaba bunu nasıl öğrenebilirim bizzat kaymakamlıktan yapmıştım

  1. Merhaba
   Yardım başvurunuz henüz sisteme düşmemiş olabilir. İlerleyen günlerde başvurunuzu hala sistemde göremezseniz tekrar kaymakamlığa giderek durumu bildirebilirsiniz.

 7. selamlar merhabalar sayın ilgili hocam……… geçen sene sydv nin verilen kömür yardımı bu sene 30 torbaya düşürülmüştür… ve illere ilçelere göre değişikliklermi oluyor bu konuda çıkan kömür daha önceleri ilgili makam eve kadar ulaştırılıyordu fakat şimdiki durumda gidipp şahıslar kendileri aracı tutup getirtiyor.. bu türkiyede her bölgesindede aynımıdır …. teşekkürler iyi günler

  1. Merhaba
   Bu sistem üzerinden yardımlara nasıl ve ne şekilde başvuru yapabilirsiniz, bu tür konularda yol göstererek yardımcı olabiliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılmasına yönelik kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan karara göre Dağıtımı yapılacak kömür miktarı, aile sayısı, iklim koşulları, kömürün ısıl değeri gibi unsurlar Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca belirlenecek. Vakıflar tarafından ise kömür dağıtımı gerçekleştirilecek. Dağıtımı yapılan kömürler satılamayacak. Dağıtım yapan vakıflar da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nca denetlenecek.

 8. Kömür yardımı için başvurdum e devletten baktım yardımın durumu devam ediyor yazıyor ne anlama geliyor acaba

  1. Merhaba
   Başvuru yaparak talep ettiğiniz yardımdan faydalandığınız anlamına gelir.

 9. Evet sagolsun lar kömür yardımı geliyor ama eksik geliyor benim anlamadıgım şu, kömür yardımı 1 ton olarak geçiyor ama 28 çuval geliyor bu nasıl oluyor, ben anlamıyorum siz biliyorsanız anlatırmısınız.

 10. Ben bişeyi anlamadım kömür yardımı alanlar maddi yardımdami aliyor ben kömür yardımı alıyorum maddi almıyorum bu konuda açıklayıcı cvp verebilirsiniz memnun olurum

  1. Merhaba, kömür yardımı tek seferlik yardım olduğu için yardım için başvuru yapabilirsiniz

 11. Merhaba kömür yardimina başvurdum sosyal yardim vakfına cikip cikmadigini nasil ogrenebilirim e devletten bakiyordum basvuruda yaziyordu fakat simdi kalkti ordan hic birsey yazmiyor

  1. Merhaba, başvuru onaylandığında e-Devlet üzerinde teslim edilebilir yazmaktadır. Tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 12. merhaba bende komur icin basvuru yapiyorum esimin primi yuksek oldugu icin cikmiyo kiraciyim borcum cok zor gecinebiliyoruz bir cocuk var komur almaya gucum yetmiyo yardim istiyorum suan esim issiz zor durumdayiz

  1. Merhaba, işten çıkarılan ve işsizlik maaşı alanlara kömür yardımı veriliyor. Kömür yardımı için muhtarlığa başvuru yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız

 13. Marhaba komur bu sene aldik .maalesef evim cok eski ve soguk birde bebekler var şu anda hastalar bronşit. Cok rica ediyorum tekrar biraz komur alabilirmiyim . 4 cocugum var uşuyorlar komur alacak durumum yok . lutfen yardim edin ev cok soguk .allah sizden razi olsun . bir kac torba komur cocuklar isinsin lutfen

  1. Merhaba, muhtarlık aracılığı ile kömür yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 14. merhaba ben kömûr aldim ama maalesef bitti . ev eski ve cok soguk isinamiyor. Birde 4cocuk var 2 isi bebek 3 ve1 yasinda. Hastalar su anda bronşit. Lutfen tekrar biraz komûr odun alma hakkim var .rica ediyorum

  1. Merhaba, başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz.

 15. Merhabalar benim komurum onaylandı fakat memur gelmedi ben ne zaman alırım aceba kış bitmeden alirmiyim sizce

  1. Merhaba, Vakfa kömür geldiğinde kömürünüzü teslim teslim ederler. Vakıftan takip edebilirsiniz

  1. Merhaba, ihtiyaç durumuna göre kömür talebinde bulunulduğu için 2.nci defa kömür yardımı alınması biraz zor. ihtiyaç fazlası durumlarda bazen fazla olan kömürler dağıtılabiliyor

 16. merhaba,ben her yıl kömür alıyordum, bu sene vermediler…Durumu daha iyi olan komşuma geldi benim 2 çocuğum var soba yakıyorum bana gelmedi.Gelin evime bakın. biz soba yakıyoruz bize verilmiyo.Gereginin yapılmasını rica ediyorum.Saygılar

  1. Merhaba, kömür yardımlarında muhtarlık raporları göz önünde tutuluyor. Muhtarlığa başvuru yaparak daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

  1. Merhaba, kuruma müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer yardım onaylanmamışsa başvurunuzu yeniden yapabilirsiniz.

 17. Merhabalar benim kömürüm geldi e_devletten takip ediyorum 241 tl yatırılmıs diyor ptt ye gittim hesabinizda para yok dedi 2 cocugum var ne yapmam lazım cevap verirseniz sevinirim

  1. Merhaba, kurumu arayıp sorabilirsiniz ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda

 18. Merhabalar 2 cocugum var kömürüm geldi e_devleten baktim 241 tl yatirilmis ptt ye gittim hesabinda para yok dedi ne yapmam lazim cdvaplarsaniz sevinirim

  1. Merhaba, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını arayıp sorabilirsiniz.

 19. Merhaba 3 çocuğum var eşim garson skk lı bize kömür yardımı yaparlar mı 3 çocuğumda okuyor ben hastayım çalışamıyorum

  1. Merhaba, sigortası olanlara sosyal yardım verilmiyor. Fakat kömür yardımı için muhtarlığınıza başvuru yaparsanız onaylanma ihtimali yüksek. Komisyon muhtarlığın raporunu ön planda tutuyor.

 20. Merhaba ben kömür icin dilekce verdim gecen hafta dün gittim sen könur yardimı demissin ama kömür yardimı bitti sen yine de yarın gel bi sor heyette su anda dediler bu gün gidemedim oğlum rahatsiz e devletten baktım reddedildi feshedildi yazıyor çok ihtiyacım var

  1. Merhaba, kömür yardımı için muhtarlık aracılığıyla başvurun. Yani başvurunuzu muhtarlığa yapın. Kömür yardımında muhtarlığın görüşü alınıyor.

 21. Gaziantep Şehitkamil ilçesinde oturuyorum kömür için başvuruda bulunmuştum olumlu sonuçlandı bankaya 200 TL yardım yatırıldı ama halen kömürümüz gelmedi ne zaman gelebilir bunu öğrenmek için nereye sormam Lazım

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yada muhtardan kömürün ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.

 22. Merhaba benim sigortam var denildiğine göre 3 çocuğu olan kömür yardımından yararlanabilirmiş benim eşim yanlız asgari ücretlen çalışıyor yetiştiremiyor başvuru yapabikirmiyim kömür yardımı için acaba

  1. Merhaba, kömür yardımı için muhtarlığınıza başvuru yapın. Kömür yardımında muhtarlığın görüşü dikkate alınıyor.

 23. Merhaba benim sigortam var denildiğine göre 3 çocuğu olan kömür yardımından yararlanabilirmiş benim eşim yanlız asgari ücretlen çalışıyor yetiştiremiyor başvuru yapabikirmiyim kömür yardımı için acaba

  1. Merhaba, muhtarlığınız aracılığı ile başvurunuzu yaparsanız yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanır..

 24. Merhaba ben figen yüreğir atakent mah kömür dağıldı acaba birdaha dağıtırlardı teşekkürler

  1. Merhaba, kömür dağıtımının devam edip etmediği, tekrar kömür yardımı verilip verilmeyeceği konusunda muhtarlıktan bilgi alabilirsiniz. Kömür yardımları ile muhtarlıklar ilgileniyor.

 25. Merhaba yaklaşık 4 aydır işsizim erzak yardımı almak istiyorum nereye gitmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gıda yardımı için müracaat edebilirsiniz yada market ihtiyaçlarınızı karşılamak için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

 26. Merhabalar. Benim bir yakınım ev değiştirdi. Sobalı eve geçti durumu iyi değil kömür ihtiyacı var ama yardımlar yapılmış bu durumda ne yapabiliriz?
  Teşekkürler.

  1. Merhaba, mahalle muhtarınızla görüşerek kömür yardımı alabilirsiniz. Kömür yardımları devam ediyor.

 27. Mrb ben kömür yardımına yazildim çıkmadı sebebi nedir acaba ve işsiz olduğuma rağmen

  1. Merhaba, kömür yardımında ihtiyaç sahibi kişiler muhtarlara soruluyor. Muhtarlığa müracaat ederek bilgi alabilirsiniz.

 28. Merhaba,benim kömürüm çıktı ama mahalleye bütün dağıtıldı bana gelmedi neden gelmedi acaba
  Iki gun once sosyal yardımlaşma gitmiştim kömürün çıkmış dedeyi.neden bana verilmedi
  Güneş mahalle

  1. Merhaba, kömür dağıtımını muhtarlar eşliğinde yapılıyor. Bağlı bulunduğunuz muhtarlığa giderek son durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

 29. Merhaba,benim kömürüm çıktı ama mahalleye bütün dağıtıldı bana gelmedi neden gelmedi acaba
  Iki gun once sosyal yardımlaşma gitmiştim kömürün çıkmış dedeyi.neden bana verilmedi
  Güneş mahalle

  1. Merhaba, son durumu muhtardan öğrenebilirsiniz.

  1. Merhaba, kömür dağıtımında yetkililere muhtar eşlik ediyor. Muhtardan zamanı konusunda bilgi alabilirsiniz.

  2. Merhaba ben kömür yardımı diģer yardımlara müracat ettim ikiside teslim edilebilir yaziyo bayramda 200 tl yatmış bu yardım her aymı yaticak şimdiden çok teşekkür ederim

 30. Slm ben 1 yıllık evliyim fabrika da çalışıyorum geçim zorluğu içerisindeyim geçimsizlik nedeniyle Zor günler geçiriyorum aldığım maaş kiradi sudu elektrik ti derken bişe kalmıyor elde avucta o sebeplede evde huzur yok .malum kış aylarında yiz Allah rızası için yardım edin …

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe ile müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 31. Bana kömür 1 ton diye geldi ben evde yokken eşim teslim almış. Oda 34 torba 6 torba eksikti..

  1. Merhaba, kömür yardımları muhtarların bilgisi dahilinde dağıtılıyor. Mahalle muhtarınıza yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek eksşk torbalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 32. Kömür yardımı onaylandı. Eve geldiklerinde evde yoktuk. Tekrar gelirlermi yada bir yere başvuru yapmamiza gerek var mi ?

  1. Tekrar gelirler fakat bu süreç uzayabilir. Mahalle muhtarına yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bilgi vermeniz süreci hızlandırır

  1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yada mahalle köy muhtarınızdan alabilirsiniz detaylı bilgiyi. Muhtarlara da bilgi veriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu