Bilgi Arşivi

TOKİ Ucuz Konut Satış Yapacak, Dar Gelirli Vatandaşa Aylık 400TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Toki Ucuz Konut Satış Yapacak, Dar Gelirli Vatandaşa Aylık 400TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı! Dar gelirli ve asgari ücretle çalışanlara müjdeli haber geldi. TOKİ ucuz konut satışı yapacak. TOKİ yeni ihale ilanları yayınlandı. Buna göre başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın yapması gereken, TOKİ tarafından yayımlanan ilanları takip ederek ilanlarda belirtilen tarihler içerisinde ev alma başvurularını gerçekleştirmektir. TOKİ’nin yayımladığı ilanları takip ederek sizde hemen ev sahibi olabilirsiniz.

Dar ve orta gelirlilere yönelik olarak üretilen sosyal konut projelerinin kura yöntemi ile satışı yapıldıktan sonra proje kapsamında TOKİ stoklarında kalan konutlar açık satış yöntemi ile satışa sunuluyor. Açık satışın hangi tarihler arasında yapılacağı, konutların niteliği ve fiyatları ile başvurulacak banka ve diğer koşullar TOKİ tarafından ilan ediliyor. Bu yöntemde, konut satın alma hakkı ve konut belirleme önceliği başvuru sırasına göre kullandırılıyor..

TOKİ Ucuz Konut Satış Yapacak, Dar Gelirli Vatandaşa Aylık 400TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı! TOKİ konut satışları Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılmakta olup her ilanda hangi banka ve hangi şubenin yetkili kılındığı kurum tarafından belirtilmektedir.  Belirtilen tarihler içerisinde, belirtilen banka şubesine başvuruda bulunarak TOKİ satış sözleşmesi imzalamanız durumunda ev sahibi olma fırsatı tanınmış olmaktadır. TOKİ ucuz konut satışları ile sadece 12 bin lira peşinat ve 401 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak yeni konut ilanları yayımlandı.

Ucuz Konut Satışı İçin Yapılacak Yeni TOKİ İhale İlanları ve İhale Tarihleri

TOKİ İstanbul İli Esenler İlçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 

1. Etap 4. Bölge 483 Adet Konut ve 52 Adet Dükkân İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 19 Ağustos 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak. TOKİ Çorum İli Osmancık İlçesi 3.Etap 218 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 19 Ağustos 2019 tarihinde saat 15:00 itibari ile yapılacak.

TOKİ Denizli İli, Çal İlçesi, Yukarıseyit Mahallesi

3.Etap 354 Adet Konut , 2 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 20 Ağustos 2019 tarihinde saat 15:00 itibari ile yapılacak.

TOKİ Giresun İli Bulancak İlçesi 

2.Etap 228 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 22 Ağustos 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Kırklareli İli Pehlivanköy İlçesi Kazımdirik Mahallesi 

83 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 26 Ağustos 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Ankara İli Kızılcahamam İlçesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi,

95 Adet Konut, 17 Adet Dükkan ve Kapalı Otopark İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 27 Ağustos 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Mardin İli, Savur İlçesi, Gazi Mahallesi 

157 Adet Konut , 1 Adet Cami ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 3 Eylül 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Aksaray ili Güzelyurt ilçesi

47 adet konut, 1 Adet 3 dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 12 Eylül 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alipaşa Mahallesi 

1. Etap 598 Adet Konut ve 1 Adet Camii İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı İşi ihalesi 25 Eylül 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alipaşa Mahallesi

2.Etap 758 Adet Konut, 24 Adet Dükkan, 1 Adet Okul ve 1 Adet Camii İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı İşi ihalesi 26 Eylül 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Isparta İli, Keçiborlu İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 

167 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet Camii İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 2 Ekim 2019 tarihinde saat 14:30 itibari ile yapılacak.

TOKİ Ucuz Konut Başvurusu İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

T.C. Vatandaşı olmak

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir)

Başvuru tarihinde 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.(Eşi vefat etmiş çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır)

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat ittifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç).

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4.800TL olarak uygulanmaktadır.)

Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması,  gerekmektedir.

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

  1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” ,
  2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”
  3. Kategori olan “Emekli Vatandaşların”
  4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”

başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

Başvuru sahipleri,

Kimlik Fotokopisi,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”

Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),

Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu