Türk Telekom Bilinmeyen Numara Nasıl Öğrenilir? Sorgulama

Türk telekom Bilinmeyen numara sorgulaması yapmak için operatör şirketleri ve devlet tarafından denetlenen servislerden yardım almak mümkün olmaktadır. Telefon rehberinde kayıtlı olmayan bir numaranın kendisini aradığını gören kişiler bilinmez numara kimden geliyor diye merak ederler. Bilinmeyen numaralar tarafından aranmak aranan kişiler tarafından hem merak edici hem de rahatsız edici bir durum olmaktadır.

Bilinmeyen numaraların kendilerini aradığını gören kişiler arayan numaranın kimden geldiğini öğrenmek için operatör şirketleri aracılığı ile sorgulama yaparak bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirler. Türk Telekom, Vodafone ve Türkcell şirketleri tarafından öğrenilen bilinmeyen numaralar servisleri bulunmaktadır. Yazının devamında Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulamaları bilinmeyen numara ücretlendirmeleri hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulamaları

Türk Telekom bilinmeyen numaralar için yapılan sorgulamalarda 11811 numaralı hattı aramak ya da SMS göndermek gerekmektedir. Türk Telekom 11811 hattı sabit telefon numaraları tarafından 7 gün 24 saat hizmet veren ve sorgulama yapma imkânı sağlanabilen numaradır. Türk Telekom hizmeti olan 11811 bilinmeyen numaralar servis ücretlendirmesi;

Faturalı hatlar tarafından yapılan aramalarda 1,25 TL/dk. olmaktadır.

Faturasız hatlar tarafından yapılan aramalarda 1,25 TL/dk. olmaktadır.

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar SMS Sorgulaması

Türk Telekom bilinmeyen numaraları sms ile öğrenmek mümkün olmaktadır. 11818 hattını kullanarak SMS ile sorgulama yapmak için;

 • Aranmış olduğunuz bilinmeyen numarayı başına sıfır koymadan yazın.
 • 10 haneli olarak yazılması gereken bilinmeyen numarayı 11818 hizmet hattına SMS ile gönderin.
 • Tarafınıza gelen bilgilendirme ile Bilinmeyen kişiden gelen telefonun kime ait olduğunu öğrenmek imkanına sahip olursunuz.
 • Numaranın rehberde kayıtlı bulunmuyor ise sorgulanan numaranın rehberde bulunmadığı bilgisi aranan kişiye iletilmektedir.
 • 11818 SMS ile bilinmeyen numara isim sorgulama hizmetinden Avea ve Turkcell aboneleri yararlanabilmektedir.

11818 hizmetinden yararlanarak SMS ile numaradan isim sorgulaması yapan kişilerin ödeyecekleri servis ücreti tutarı SMS başına 2,49 TL olmaktadır. Hatalı yapılan herhangi bir tuşlama ya da sistemden hata kaynaklanması durumunda herhangi bir ücretlendirme yapılmamaktadır. 11818 SMS uygulamasından yararlanan kişiler tüm sabit hat ve cep telefonu numaralarını kişi ve kurumlara ait bilgileri öğrenme olanağı bulurlar.

Telefon Numarası Kime Ait İnternetten Sorgulama

Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama Servisi

2023 Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

Turkcell Bilinmeyen Numara Öğrenme, Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

11818 Hattından Alınabilecek Servis Hizmet Numaraları

11818 numara sorgulama işlemlerini sabit hatlı telefonlardan ve cep telefonlarından yapmak mümkün olmaktadır.  Gerek sabit gerekse cep telefonları ile bilinmeyen numara sorgulamaları rehberlik servisi sayesinde tek seferde gerçekleştirilmektedir. Tek seferde bilinmeyen numaraları öğrenerek hizmet alınan ve bilinmeyen numaralar dışında ek hizmet olarak faydalanılan hizmetler şunlardır;

 • Nöbetçi eczane telefon numaraları ve adres bilgileri güncel olarak öğrenilebilir.
 • Türkiye genelinde il ve ilçelere yönelik tüm çilingir ve tesisatçı numaraları öğrenilebilir.
 • Dünya ligleri futbol maç sonuç ve istatistikleri hakkında güncel bilgiler öğrenilebilir.
 • Hastane, özel ambulans numaraları, polis merkez numaraları ve itfaiye gibi önemli kurumların numaraları öğrenilebilir.
 • Şehirlere göre filtrelenebilecek araç kurtarma numaraları güncel adres ve telefonları ile öğrenilebilir.

11818 servisi sayesinde kişiler ihtiyacı olan numaralara diledikleri anda ulaşmış olacaktır. Sorgulama yapan kişilerin arzusunda göre aramış oldukları numaralar SMS ile kendilerine ücretsiz olarak gönderilebilir. Numara arayan kişilerin isteğine göre servis tarafından aranan numaraya bağlanmaları sağlanabilir.

11818 Servisi Sorgulama Ücretleri

11818 Türk Telekom numara sorgulama servisinden yararlanarak bilinmeyen numaraları ve her geçen gün yenisi eklenen hizmet numaralarını öğrenmek mümkün olmaktadır. Bilinmeyen numara ve ek hizmet sorgulaması yapmak için 11818 hattını kullanan müşteriler sabit telefonları ile ya da GSM telefonlarından arama yaparken herhangi bir alan kodu kullanımına gerek bulunmamaktadır. 11818 servis hattı Türkiye’nin her yerinden arayarak sorgulama yapılmakta ve hizmet hattının aranması sonucunda belirlenen ücret uygulaması bulunmaktadır.11818 hattı ve servis ücretlendirmesi şu şekildedir;

 • Türk Telekom müşterilerinin 60 saniyelik periyod süreli aramalarında uygulanan ücret tüm vergiler dahil olmak üzere 2,98 TL. olmaktadır.
 • Avea, Vodafone ve Turkcell müşterilerinin 60 saniyelik periyod süreli aramalarında uygulanan ücret tüm vergiler dahil olmak üzere 2,98 TL. olmaktadır.
 • TTNET Alo, Vodafonnet, İş net ve Voice Telekom tarafından yapılan aranmalarda 60 saniyelik periyod uygulaması için ödenen ücret tüm vergiler dâhil olmak üzere 2,98 TL. Olmaktadır.

11818 rehber kayıt sistemini kullanarak işyerlerine ait adres, telefon ve hizmet bilgilerini 11818 bilinmeyen numara servisine ücretsiz olarak güncelleyen kişiler kendilerine bir müşteri kayıt etmiş ve kazançlarını arttırmış olacaklardır.

Türk Telekom Kullanıcılarının Bilinmeyen Numara Engellemesi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kullanıcıları bilinmeyen gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilir. Bunun için uygulanan birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için;

 • Öncelikle *100# tuşlanmalıdır. Tuşlamanın ardından gelecek olan menü üzerinden seçim yaparak telefonunuza gelecek olan gizli numaraları engellemiş olursunuz.
 • *253# tuşlayarak telefonunuza gelecek olan gizli numara aramalarını engellemiş olursunuz. Turkcell hattını kullanan kişiler ve Türk Telekom hattını kullanan kişiler *253# tuşlaması yaparak engelleme işlemini aynı şekilde gerçekleştirmektedirler.
 • Türk Telekom web sitesi üzerinden online işlem yaparak telefonunuza gelen gizli numaraları engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Belirtilen işlemlerin tam tersini uygulayan kişiler ise telefonlarına gelen gizli numara engellemesi işlemini sona erdirebilir. Örneğin; iptali kaldırmak için #253# tuşlayarak arama tuşuna basmak yeterli olmaktadır.

Türk Telekom Hizmetleri

Türk Telekom müşterilerine sunduğu imkânlar ve fırsatlarla dolu hizmetlerine devam eden kurulum olma özelliğine sahiptir. Verdiği sınırsız hizmetlerden yararlanan müşterileri için her türlü avantajı sağlayan Türk Telekom ayrıcalığı ile alınan hizmetler şunlardır;

 • Türk Telekom fiber internet hizmetinden yararlanarak 2 kat daha hızlı internet erişimi ve ücretsiz kurulum kolaylıklarından yararlanmak mümkün olmaktadır.
 • Türk Telekom Selfy Sosyal Large Paketi ile uygun fiyat ile 5GB internet ve 5GB internete ek olarak 2 GB sosyal medyada kullanılabilecek internete sahip olmak mümkündür.
 • Türk Telekom evde ve mobil internet sahipleri Türk Telekom mağazalarındaki prime tariflerinden yararlanarak avantajlı alışverişlere sahip olmaktadır.
 • Türk Telekom Tivibu kullanıcıları yeni filmleri izleyebilir ve yerli-yabancı birçok kanalı seyretme şansına sahip olurlar. Tivibu kullanıcılarının TV izlerken canlı yayınları durdurarak geri alma ve en sevilen dizileri kayıt etme özeliklerinden yararlanmaları mümkün olmaktadır.
 • Türkiye’nin en büyük dijital platformu olan Muud ile birçok yerli ve yabancı şarkıyı dinlemek mümkün olmaktadır. Türk Telekom müşterisi olma şartı aranmaksızın arzu eden herkes platformdan faydalanma hakkına sahip olmaktadır. Muud kullanımı için tek şifre üyeliği olması yeterli olmaktadır.
 • Türk Telekom ayrıcalığı ile birçok ünlü markanın kreasyonlarını sunan mağazalardan indirimli satın alma fırsatlarını yakalamak mümkün olmaktadır.

Türk Telekom çeşitli cihaz kampanyaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. 12 ay taksitle satın alınabilecek cihaz kampanyaları ile ilgili detaylı bilgileri almak için Türk Telekom mağazalarını ziyaret ederek müşteri temsilcileri ile görüşme yapmak mümkün olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu