Bilgi Arşivi

Twitch Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Twitch Prime hesabını iptal etmek isteyenler; Amazon hesaplarını iptal ederek bunu yapabilmektedirler. 30 günlük deneme süresini kullananlar da aynı şekilde iptal işlemi yapabilmektedirler. Deneme süresinde olanlar abonelik iptali için hesap menüsünden Son çalışma ve avantajlar seçilmelidir. Ardından avantajlarımı sonlandır butonuna tıklanmalı ve üyeliğimi iptal et seçeneği seçilmelidir. Twitch’teki yayıncıların finansal olarak desteklenebilmesi ve aynı zamanda Twitch’te tam zamanlı bir akış sağlanabilmesi için Twitch Prime üyeliği ortaya çıkmıştır. Ülkelere göre değişmekle beraber; Amazon Prime ya da Amazon Prime Video aboneliği ile beraber Twitch Prime üyeliği de verilmektedir. Twitch uygulamasının en verimli şekilde kullanılabilmesi için Twitch Prime üyeliğine sahip olunması gerekmektedir.

Twitch Prime Hesabı İptali Nasıl Yapılmalıdır?

Twitch prime hesabını iptal etmek isteyenlerin izlemeleri gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle Twitch Prime hesabına giriş yapılmalıdır. Ardından açılan sayfanın üst kısmında Your Account menüsü görülmektedir. Giriş yapıldığında Prime bölümüne yönlendirme yapılmaktadır.
 • Ardından açılan sayfadan End Membership butonuna tıklanmalıdır.
 • Hesabın iptal edilmesinden emin olup olmadığı teyit edilmek istendiği için Are You Sure You Want To End Your Membership sorusunun olduğu bir ekran açılmaktadır.
 • Yeniden End Membership seçeneği seçilmelidir.
 • Üyeliği şimdi veya sonra sonlandırma seçeneği sunulmaktadır. İşlem yaparken sonlandırmak isteyenler End Now seçeneğine, sonra sonlandırmak isteyenler End Later seçeneğine tıklamalıdırlar.
 • Bu işlem gerçekleştirildiğinde, Amazon Prime üyeliğinin sona erdirilebilmesi mümkün olmaktadır. Amazon Prime üyeliğinin sonlandırılması ile beraber, Twitch Prime hesabının üyeliği de sona ermektedir.

Twitch Prime Hesabını İptal Etmek İçin Alternatif Yöntem Nedir?

Twitch Prime aboneliğinin iptal edilmesi için alternatif yöntem aşağıda açıklanmıştır:

 • https://www.amazon.com adresine giriş yapılmalıdır.
 • Twitch hesabı ile ilişkilendirilmiş Amazon hesabıyla oturum açılmalıdır.
 • Hesap ve Liste menüsü seçilmelidir.
 • Twitch Ayarları menüsüne tıklanmalıdır.
 • Hesabın bağlantısını kaldır butonu bulunmaktadır ve buna tıklanmalıdır. Açılan onay penceresi ile onay verildiğinden sonra Twitch Prime hesabının Amazon hesabı ile olan bağlantısı ortadan kaldırılmış olmaktadır. Mevcut aboneliğin süresi dolana kadar kullanmaya devam edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Twitch Prime Hesabı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Twitch Prime, Twitch’e bağlıdır. Daha fazla bedava oyun kazanmak isteyenler, Twitch Prime uygulamasını tercih edebilmektedirler. Her ay bedava bir oyun kazanabilmeleri bu platform ile mümkün olabilmektedir. Devamında kendilerine sunulan hizmetler ise aşağıda verilmiştir:

 • İstenilen herhangi bir yayını reklamsız olarak izleyebilmek mümkün olmaktadır.
 • Chat esnasında özel emojilerin kullanılabilmesi mümkündür.
 • Chat kısmında kişiye özel rozetlerin kazanılabilmesi mümkün olmaktadır.
 • Her ay tercih edilen bir kanala bedava abone olunabilmektedir.
 • Twitch Prime uygulamasının aylık olarak 11 Dolar gibi bir tutara kullanılabilmesi mümkündür. Yıllık olarak verimli bir şekilde uygulamayı kullanmak isteyenlerin ise; yıllık gözden çıkartmaları gereken tutar 100 Dolar olmaktadır.

Twitch Prime Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Twitch Prime uygulamasının özelliklerinden yararlanmak isteyenlerin, bu uygulamayı aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bunun için ise Twitch Prime üyeliği başlatmalıdırlar. Twitch Prime üyesi olmak isteyenlerin ise öncelikle sisteme giriş yaparak kayıt olmaları gerekmektedir. Ardından üst kısımdaki Twitch Prime sekmesine girmeleri gerekmektedir. Bu sekmeye giriş yaptıklarında, ödeme sayfası açılmaktadır. Açılan ödeme sayfasında, ödemeler ile ilgili seçenekler yer almaktadır. Kendisine en uygun ödeme seçeneğini seçerek üyeliği başlatabilmektedir. 30 günlük deneme süresi hizmeti de sunulmaktadır. İtalya, Almanya gibi birçok ülkede Twitch Prime hesabı aktif olarak kullanılmaktadır.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu