Sosyal Yardım Platformu

Yeni Bursluluk Kartı Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey!

Yeni Bursluluk Kartı Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey!

Yeni bursluluk kartı ile ilgili siz değerli takipçilerimizden gelen soruları derlediğimiz bu içerikte 3 adet soruya yanıt vereceğiz. Yeni burs kartı hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi sitemiz bünyesinde yer alan içerikler sayesinde öğrenebilirsiniz.

yeni-burs-kartı-hakkında

yeni-burs-kartı-hakkında

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere karşılıksız olarak verilen Parasız burslar bir değişime uğradı. Öyle ki bursların yatırıldığı banka hesapları üzerinde değişikliğe gidildi ve tüm öğrencilerin Vakıfbank burs kartı üzerinden burs alması sağlandı. Bu sayede genel bir uyum yakalanmak ve istedi ve bunun fazlasıyla başarıldığına inanıyoruz.

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

Öğrencilerin yeni burs kartları hakkında en çok merak ettiği 3 temel soru ve ayrıntılı cevapları!

Eski Kartı Halen Kullanabilir Miyim?

Eski burs kartı şu an itibariyle (11 nisan) kullanıma açıktır. EFT gibi birçok işlem yapılabilir ve internetten de alışveriş yapılabilir. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama gelmedi. Habersizce hesap kapatılamaz. Bu konuda muhtemelen kart sahibinin gidip başvuru yapması gerekecektir.

yeni-burs-kartı-internet

yeni-burs-kartı-internet

Kartı Aldım, Şifresi Neresinde Yazıyor?

Yeni bursluluk kartı şifresi kartın size teslim edilirken bulunduğu zarfta yazmaktadır. Bu nedenle kartı teslim alma sürecinde kesinlikle zarfı çöpe atmayınız. Aksi takdirde şifrenizi öğrenmek noktasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Kartınızın yer aldığı zarfı açarken içerisinde ki kâğıdı yırtmayın.

Yeni burs kartı için zarfı açın ve kartınızın yapıştırılmış olduğu alana bakın. Kartınızı yavaş çekin. Altında siyah rakamlarla kullanım şifreniz yazacaktır. Bu 4 haneli şifre ile kartınıza ulaşabilir dilerseniz ATM üzerinden kart şifresi değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Kartı Aldım, Şifremi Kaybettim/Unuttum!

Yeni burs kartını aldıktan sonra eğer şifresini kaybettiyseniz veya unuttuysanız ilk olarak okul idaresine başvurun. Orada size bilgi verilecektir. Sonrasında veliniz ile birlikte bir Vakıfbank şubesine gidin. Eğer meskende Vakıfbank şubesi yoksa Vakıfbank müşteri hizmetlerini velinizle birlikte arayın.

yeni-burs-kartı-vakıfbank

yeni-burs-kartı-vakıfbank

Bu sayede şifreniz hakkında yenileme talebinde bulunabiliri, unutulan şifrenizi tekrar bulma şansı yakalayabilirsiniz. Yeni burs kartı şifresini unuttum diyenlere de böylece cevap vermiş olalım.

BONUS! Kartı Aldım, İnternetten Alışveriş Yapabilir Miyim?

Güvenlik kodunun kartlar üzerinde bulunmaması nedeniyle bu kartları kullanarak internetten alışveriş yapamazsınız. Ancak eski kartların kullanım hakkı doluncaya kadar o kartları kullanabilirsiniz.

Yeni burs kartı hakkında toplamda 4 önemli soruya cevap vermiş olduk. Sorularınızı yorum bölümüne yazabilir, bilgilerinizi yine yorumlara aktararak tüm burs alan öğrencilerle paylaşabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 226 YORUM
 1. MUSTAFA dedi ki:

  MRB KOLAY GELSİN BURSLULUK BU SENE KAZANDIM KARTIM GELDİ AMA VAKIFBANK OLMADIĞI İÇİN İLÇEDE ORTAK ATMLERDE PARA CEK DİYİNCE BU İŞLEM TERMİNALCE DESTEKLEMİYOR DİYOR SADECE VAKIF BANK ATMLEİNDEMİ İŞLEM YAPACAĞIZ

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bu şekilde uyarı veriyorsa Vakıfbank ATM’si dışında çekim yapamazsınız.

 2. Onur Avag dedi ki:

  Bursluluk kartını marketlerde mağazalarda vb. Yerlerde kullanabiliyor muyuz?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Burs kartınızı internet alışverişi dışında diğer alanlarda kullanabilirsiniz.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim kart Vakıfbank geldi ama ilçede banka yok yolumuz diğer ilçelere her zaman düşmez paranın ne zaman yapacagini bilmiyoruz gidersek para yatmamışsa gereksiz uğraş olacak. Acaba ilçemizde ki ziraat bankası ya postahane alternatifi olamaz mı bunun için ne yapmak gerekiyor.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Burs ödemesini her ayın sonunda çekmeye giderseniz sıkıntı yaşamazsınız.

 4. Sevval dedi ki:

  Meraba ben kartımla bilet satın almıştım sonrasında iade ettim ancak 10 iş günü geçmesine rağmen param kartıma gelmedi acaba kart ile iade gibi işlemeler yapılmıyor mu?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bileti iade ettiğiniz firmanın iade işleminin yapıldığından emin olduktan sonra banka ile irtibata geçmelisiniz.

 5. Doğan kaya dedi ki:

  Burs bakiyemi atm ye gitmeden sorgulayabilir miyim?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   e-Devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 6. Dilanur Soylu dedi ki:

  burs kartımı kaybettiğimde internetteki vakıfbank müşteri hizmetlerinin 0850 222 0724 bu numarayı ardım ve mesaj geldi burs katınız yenilenmiş olup il/ilçe milli eğitime gönderilectir diye.Kartım 27 gündür gelmedi. Sizde yorumlarda 444 0 724 bu numaranın aranması gerektiğini yazmışsınız.Acaba yanlış numarayımı aradım?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   iki numarada Vakıfbanka ait. Kartınız geldiği anda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 7. Gül dedi ki:

  Benim 1tanesi ilk okula2tanesi orta okula gidiyor acaba bursçıkafmı cocuklarima

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   PYBS bursu için çocuklarınızın sınava girmesi gerekmektedir. Sınav başvurularınızı çocuklarınızın gittikleri okulun müdürlüğüne yapabilirsiniz.

 8. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben bursluluk kartimla alisveris yaptim daha sonra iade talebinde bulundum ve daha soonra ogrendimki bu karta para yatirilmiyormus. Simdi ne yapmam gerekiyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bankaya giderek kendiniz gişeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 9. Mahmut dedi ki:

  Burs kartı pos cihazı ile kullanılırmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Burs kartınızın arkasında 3 haneli güvenlik kodu bulunmadığı için kullanamazsınız.

 10. Kullanıcı dedi ki:

  Acaba yeni kart ile taksitlendirme işlemi yapmak mümkün mü???

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Güvenlik kodunun kartlar üzerinde bulunmaması nedeniyle bu kartları kullanarak internetten alışveriş yapamazsınız.