Bilgi Arşivi

Yeni PYBS Bursluluk Kartını Kaybedenler Ne Yapmalı?

Yeni pybs bursluluk kartını kaybedenler ne yapmalı sorusu ile siz değerli okurlarımıza bilgi sunacağız. Bu konuda birçok kişi sorun yaşamaktadır. Yeni bursluluk kartı şifre alma işlemi için günlerdir süre gelen  detaylı bir araştırma yaptık. Neticesinde ise temel birçok bilgiye ulaştık.

burs-kartımın-şifresini-kaybettim
burs-kartımın-şifresini-kaybettim

Evet, arkadaşlar Yeni PYBS kartı hakkında yazdığımız yazıya birçok yorum geldi. Bu yorumlardan yola çıkarak siz değerli okurlarımızın faydalanması üzere yeni bir yazı yayınlamak istedik. Herkesin ortak bir problemi var. Yeni burs kartının şifresi kaybedilince ne yapılır? İşte detaylar!

Yeni Burs Kartının Şifresini Alma

Yeni burs kartının şifresini alma noktasında birçok araştırma yaptık. Şimdi ne yapmanız gerektiğini ve temelde ne yapabileceğinizi anlatalım. Vakıfbank burs kartı için şifre verme hizmeti konusunda baya karmaşık bir hizmet sunuyor.

Yeni burs kartımın şifresi kaybettim diyenler muhtemelen ilk olarak okula gittiler. Oradan verilen cevap hiç şüphesiz “Bankaya gidin!” söylemidir. Yeni burs kartı şifre alma için bankaya gittiğinizde ise genelde “okula gidin!” derler.

Yeni Bursluluk Kartı Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey!

Peki ne yapmanız gerekiyor? Araştırmalarımız kapsamında cevap vermeye çalıştık.

Yeni Burs Kartı Şifre Yenileme

Yeni burs kartı şifre yenileme işlemi için tek çaremiz yine banka şubeleri Ne yazık ki bu sorunun başka bir çözümü bulunmuyor. Varsa da henüz biz ulaşamadık.

yeni-bursluluk-kartı-şifresi
yeni-bursluluk-kartı-şifresi

Vakıfbank yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde bize açıklanan verileri size de sunalım. Vakıfbank şubelerinden birine gidin. Bu kart hakkında bilgi almak istediğinizi izah edin.

Bu konuda kart sahibinin velisi de şubede olmalıdır. Aksı takdirde sorun yaşanabilir. Yeni burs kartı şifre yenileme işlemi için şubede size yardımcı olacaklardır.

Bankaya Gittim Burs Kartımın Şifresini Vermediler!

Vakıfbnak burs kartı şifre alma işleminiz için bankaya gittiniz ve size yardımcı olamayacakları bilgisini verdiler. Orada yapmanız gereken şey görevliye bu durumu kanıtlamaktır. Onunda yöntemini verelim.

 • İlk olarak 0850 222 0724 numarasını arayın.
 • Sonrasında bekledikten sonra TC Kimlik numaranızı tuşlayın.
 • Açılan menüden “4” numaralı sekmeye ulaşın. “Şifre işlemleri” olarak anons edilmektedir.
 • Sonrasında “1” e basın ve kartınızın numarasını girmek üzere bir menüye ulaşın.
 • Buraya 16 hanelik kartın mavi ön yüzünde (MEB logosunun olduğu taraf) yer alan numaraları girin.
 • Bekleyin müşteri temsilcisine bağlanınca telefonu haporlöre alın ve banka görevlisinin yanında durumu izah ederek destek talebinde bulunun.

Bu işlemler sonrasında çağrı merkezinden yapılacak olan dönüş şu şekilde olacaktır:

“Bu kartların sorgulanması, yapılandırılması ve değerlendirilmesi için ilgili şubelere gitmeniz gerekmektedir.”

Bu ifadeyi banka görevlisine dinlettikten sonra hizmetinizi talep edin. Büyük ihtimalle kartınızın şifresi uzatılmadan tarafınıza verilecektir.

Vakıfbank Burs Kartının Şifresi Nerede Yazar?

Yeni bursluluk kartının şifresi konusunda henüz kayıp yaşamadan şifresini kaybettiğini sananlarda bulunmaktadır. Bu kişileri de burada aydınlatmak için birkaç bilgi paylaşalım.

Burs kartlarının şifresi teslim edildikleri zarfın içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle YENİ BURS KARTI ŞİFRENİZİN YAZMASI NEDENİYLE ZARFI ATMAYIN diyoruz.

Kartın yapıştırıldığı yerin tam olarak altında yer alan bu 4 hanelik şifre kartınızın kullanılması için geçerlidir.

 

İlgili Makaleler

151 Yorum

 1. Burs kartını kaybedenler bundan sonra PTT’ye şahsi olarak (15 yaşından büyük ise fotoğraflı) yeni kimlik kartı ile başvurmalıdır.

 2. Bursluluk kartım okula geldi gidip alacağım fakat bi kaç tane şikayet okudum 2.ci gelen bursluluk kartini atm yutuyor diye eğer yutarsa tekrar isticem hep tekrar isticem ama ıçindeki miktarı kullanamayacağım nasıl olacak ??

 3. Yanlış şifre gırdiğim için atm kartımı yuttu banka kartımı iptal etti vakıfbank kanalıyla tekrar kart istedim ama 2 ay geçti hala gelmedi ..akıbeti hakkında soracağımız bir yerde yok..o paraya ihtiyacım var…lütfen gönderin

  1. Merhaba
   Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapabilirsiniz.

 4. Bursluluk kartımı kaybettim şubeye başvuru yaptım 10 gün içinde gelir dediler 1 ay oldu daha gelmedi ne yapmam lazım?

  1. Merhaba
   Banka müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın durumunu sorgulayabilirsiniz.

 5. Bursluluk kartımı atm yuttu . 1 hafta önce şöyle bir mesaj geldi.::”Sayın c.. L….. A… Kartınızın basımı 28.05.2019da gerçekleştiği tespit edilmiştir. Kartınız hakkında il ilçe milli eğitim müdürlüğünden ve okulunuzdan bilgi alabilirsiniz.” 3 kuruma da gittim 3ünde de kart yok .Bankaya gidin diyeceksiniz bankaya gittim orada da yok . Kat ne zaman gelir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

 6. ARKADAŞLAR BENDE KAYBETTİM 2-3 AY FALAN PARA ALAMADIM KAYIT FALAN DİLEKCE YAZDISANIZ 1 AY ICINDE MİLLİ EGITIM BAKANLIĞINA GELIYOR ORAYA GİDİN BEN ALDIM ALMADIĞINIZ PARALAR HEPSİ IÇINDE BEN YAPTM SIZDE YAPIN ?

  1. Merhaba
   Yenisi için bankaya müracaat etmelisiniz. Yeni kartınızla ilgili teslimat bilgilerini, banka çalışanları tarafından bilgileri alabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Talebiniz hakkında ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmenizi rica ederiz.

 7. Merhaba bursluluk kartımı atm ye yutturdum yeni kart için form doldurduk msj geldi işleme alınmıştır bilgilendirme yapacaklarını söylediler 2 ay oldu müşteri hizmetleri ne bilgi verebiliyor nede gelmedi ne yapabiliriz

  1. Merhaba, müşteri hizmetlerini tekrar arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 8. Merhaba kartımızı atm ye yutturdum yeni kart talebi için form doldurduk msj geldi işleme alınmıştır bilgilendirme msjı geleceğini söylediler 2 ay oldu kartda yok müşteri hizmetleri yardımcı olamadıklarını söylüyor sistemde gözükmüyormuş ne yapmalıyız

  1. Merhaba, ilgili bankanın genel müdürlüğüne bir dilekçe göndererek bilgi ve yeni kart talebinde bulunun

 9. İyi günler bursluluk kartımı yutturdum müşteri hizmetlelerini aradım kartı kapattılar ve bana vakıf banktan mesaj geldi kartınız il ilçe meb müdürlüğüne gidicektir diye ve bir takip numarası verdiler ben bu numarayı nasıl kullanıcam ve 1 ay oldu kart yok

  1. Merhaba, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek elinizde bulunan takip numarası ile kartınızı alabilirsiniz.

 10. Merhaba bursluluk kaetım kayboldu yeni kart talep ettik lakin 50 gün kadar oldu hala gelmedi karttaki parayı çekebilir miyim ?

  1. Merhaba, kart olmadan banka ödeme yapmıyor. ATM’den kart ile işlem yapılabilmektedir

 11. Merhaba kartımı atm ye kaptırdım hiçbir hatam yokken. Müşteri hizmetlerini aradım bana hemen kartı kapatalım dediler. Kapattık. Şimdi yeni kart almak için ne yapman lazım bana detaylı anlatabilecekseniz cevap verin lütfen.

  1. Merhaba, banka şubesine müracaat ederek yeni kart talebinde bulunmanız gerekmektedir..

 12. burs kartımı kaybettim ilk defa başıma geldi müşteri hizmetlerini aradık ve kartı iptal ettirdik ama yeni kart göndericez falan demediler şubeye başvuru yapın dediler bursum daha yeni yatmuştı ama çekememiştim yine o para olurmu

  1. Merhaba, kartınızın bakiyesi yeni kartınıza eklenir. Başvurunuzu yapın

 13. Kartımı kaybettim.Yeni başvuru yaptım şubeden 15 güne gelir en geçgeç dediler 20 gün oldu müdür gelmedi diyor.Bankayı arıyorum bilgi veremeyiz diyor.Şuebeye gidince velin gelsin diyorlar.Annem ve babam da çalışıyor oluyor o saatlerde.Kartımın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim.

  1. Merhaba, bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın nerede olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 14. kart elime bügün geçti ve bursluluk kazandıgımdan bugün haberim oldu,kartta para yoktu ,bu kartın bana kazanınca ulasması lazım degıl mi ? ve eylülde burs verilmeye basladı o zaman bana önceki aylarda ki paralar verilicek mi ?

  1. Merhaba, bursunuzu Ekim ayından itibaren alırsınız.

 15. Benim bursluluk kartım atm de kaldı ve kapatırdım ona para yatacakti ama kapatım Nasıl olacaktır

  1. Merhaba, hesabınız yeni açılan karta devredilir sorun yaşamazsınız

 16. çetin koçaker olumun bursluluk kartı kayboldu ve 20 gűn oldu talepde bulunduk ve kart gelmedi magdur durumdayım işdençıkdım ve oglumun ihtiyaçları var lűtfen yardımcı olun

  1. Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 17. Merhaba oğlum bursluluk kartını kaybetti ve yeni almıştık,bir ay bursunu alabildi.Simdi ne yapmalıyız? Lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 18. Bursluluk kartini kaybettik talepte bulunduk fakat uzerinden uzun zamn gecti ve hala gelmedi okulun adresini vermistik okula fa gelmedi yardimci olursaniz seviniriz

  1. Merhaba, bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 19. merhaba ben bursluluk kartımı birkaç ay önce bankamatiğe kaptırdım. Zaman aşımına uğradı ve imha oldu. Ben şu an mezun oldum ama karta birkez daha para yatmış yeni kart başvurusunda bulunabilirmiyim veya paramı nasıl alabilirim?

  1. Merhaba, bankaya müracaat ederek yeni kart talebinde bulunun. Eski kartınızdaki tüm bakiye yeni kartınıza aktarılır ve sizde paranızı yeni kartınızdan alabilirsiniz.

 20. Bende meb in verdiği sosyal yardım kartı var ona ben para yükleyip sanal ortamda kullanabilirmiyim

  1. Merhaba MEB’den verilen bursluluk yada sosyal yardım kartları internete kapalı, kullanamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu