Ziraat Bankası Çölyak Para Yardımı Sorgulama

Çölyak Hastalığı: Bu hastalıktan pek kimsenin haberi olmamasıyla beraber aslında birçok insanımızda olan bir hastalıktır. Çölyak Hastalığı gıda alerjisi olan bir hastalıktır. Hastalığın da böyle olmasından dolayı yenilen gıdalara dikkat edilmelidir. Yenilen gıdalar özellikle glütensiz olmalıdır. Glutenli besinlerin birkaçının örneği(ekmek, çikolata, bisküvi, makarna, gofret vb.) bunlardır.

Çölyak hastalığından ve çölyak hastalığının yiyeceklerinden bahsettikten sonra şimdi konumuz olan Ziraat Banası Çölyak Ödemesi Sorgulama adlı başlıktan sizlere biraz bahsedelim.

Ziraat Bankası Çölyak Ödemesi

Bu konudan dört şekilde bahsedelim birincisi mobilden sorgulama, ikincisi internet üzerinden sorgulama, üçüncüsü, müşteri hizmetlerinden sorgulama ve dördüncüsü ise bankalara giderek sorgulamadır. Peki, bu sorgulamalar nasıl olmaktadır.

Ziraat Bankası Mobilden Sorgulama

Ziraat Bankası Çölyak Ödemesi’ni mobilden sorgulama yapabilmek için öncelikle mobil bir cihaza (OS veya IOS) ihtiyacınız bulunmaktadır. Peki, nedir bu mobil cihazlar? Mobil cihazlar ikiye ayrılır bunlardan biri OS diye bahsettiğimiz Android (Samsung, Lenovo, Lg, Gm, Asus vs) cihazlardır. Şimdi bu cihazlardan bahsedelim detaylı bir şekilde. Her Android telefon işletim sistemi ufak değişiklikler gösterse de çalışma prensipleri aynıdır. “GooglePlayStore” adlı uygulamaya girip Ziraat Bankasının uygulamasını telefonumuza indiriyoruz eğer varsa internet bankacılığı ile ilgili bilgilerimizi indirdikten sonra açılan ekrana giriyoruz. Bilgiler Kart numarası ve internet bankacılığı şifresidir. İnternet bankacılığınız yoksa eğer bunu en yakın Ziraat Bankasına bir sefere mahsus giderek alabilirsiniz. Daha sonra sisteme giriş yapıp karşınıza çıkan ekrandan para yatırılıp yatırılmadığını görebilirsiniz.

IOS cihazlardan ise (Iphone) en sık kullanılandır. IOS telefonlarda da OS cihazlardan farklı olarak GooglePlayStore yerine AppleStore yer almaktadır. Sistem aynı şekilde işlemektedir. Öncelikle AppleStore’dan Ziraat uygulamasını indireceksiniz. Daha sonra giriş yaparak kontrolünü yapacaksınız.

Ziraat Bankası İnternet Üzerinden Sorgulama

İnternet üzerinden sorgulamak için Ziraat Bankasının resmi sayfası olan http://www.ziraat.com.tr/tr/index.html sayfasından bireysel giriş kısmına tıklayarak gerekli olan bilgileri gireceksiniz daha sonrasında ise T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresini kullanarak kontrolde bulanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Sorgulama

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden çölyak ödemesi sorgulamak için telefonunuz aracılığı ile “444 00 00”ı arayarak veya “0850 220 00 00” arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp müşteri hizmetleri ile irtibat halinde iken gerekli bilgiler teyit edildikten sonra sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Hesabınızda belli bir miktar değişim olduysa bu yatırıldığını gösterebilir veya hesap özeti ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Halkbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Akbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Bankalara Giderek Sorgulama

Bilindiği gibi en çok tercih edilen yöntem olsa da vakti sıkıntısı olan bireyler için mobil sorgulama daha çok tavsiye edilmektedir. Ama tercih meselesidir. Bankalara giderek T.C. numaranız ile sıra bekleyip sıranız geldikten sonra da gerekli işlemleri yapıp bilgilerinize ulaşıldıktan sonra herhangi bir yatırım yapılıp yapılmadığını sorgulayabilirsiniz. Eğer bir para yatırma işlemi sistemlere yansıyorsa eğer paranızı çekerek harcayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu