Sosyal Yardım Platformu

2019 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

2019 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

Muhtaç vatandaşlara ödenen fakirlik maaşları sosyal güvence sahibi olmayan ve devlet tarafından bağlanmış gelirleri bulunmayan kişilere verilmektedir. Fakirlik maaşı ya da muhtaçlık aylığı olarak verilen ödemelerin nereye yatırıldığı konusu ilden ile farklılık göstermekle birlikte genel olarak Ziraat Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Ziraat Bankasına açılacak olan hesaplara yatırılan fakirlik maaşları bankaların bulunmadığı küçük yerleşim bölgelerinde PTT aracılığı ile ödenmektedir.

Devletimiz tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara kurum ve kuruluşlar aracılığı ile sağlanan birçok yardım bulunmaktadır. Gelir sahibi olmayan yardıma muhtaç ailelere yönelik verilen yardımlar;

 • Gıda ve kıyafet yardımları
 • Eğitime yönelik yardımlar ve
 • Nakdi yardımlar gibi birçok destek yardımı bulunmaktadır. Devletimiz tarafından sağlanan yardımlar arasında bulunan fakirlik maaş ödemeleri ve sorgulamaları hakkında genel bilgilendirme yazının devamında paylaşılmıştır.

Fakirlik Maaşı 2019

Fakirlik maaş ödenekleri 2019 yılında ihtiyaç sahiplerine verilmeye devam etmektedir. Sosyal bir devlet olan ülkemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ve yardımcı olmak için verilen birçok yardım bulunmaktadır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuruda bulunarak yardım almaları mümkün olmaktadır. Yapılacak olan başvurular oldukça kolay olmakla birlikte devletin koyduğu bazı şartlara uyum sağlanması gerekmektedir. Bu yardımlar arasında bulunan fakirlik maaşı ödeneklerinden faydalanmak için Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunmak gerekmektedir.

2019 Fakirlik Maaşı Ne Kadar?

Fakirlik maaş ödemesi her yıl yapılan zamlarla değişmekte olup 1.Ocak.2019 tarihi itibarı ile kişi başı 817,67 TL olarak verilmektedir. 2019 temmuz ayında ikinci bir zam yapılacağı öngörülen fakirlik maaş ödemeleri her ay hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır. Ülkemizde ödenen fakirlik maaşları 4 kişinin yaşadığı bir ailenin mutfak ve gıda ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmaktadır. Devlet tarafından verilen bu destek maddi olarak ihtiyaç sahibi ailelerin geçimine büyük katkı sağlamaktadır.

Bu maaş aile içerisinde sadece bir kişiye verilmekte olup tüm ailenin maddi olarak zorlanmaması hedeflenmektedir. Maaş tutarı her yıl enflasyon oranına göre artış göstermektedir. Kişiler muhtaçlık durumları değişmediği sürece fakirlik maaşını almaya devam edebilmektedir. Muhtaçlık durumunda herhangi bir değişim söz konusu olduğunda ve ailenin maddi desteğe artık ihtiyacı olmadığı belirlendiğinde maaş kesintiye uğramaktadır. Bunun için belirli aralıklarla kontroller yapılarak durum tespiti gerçekleştirilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Fakirlik Maaşı Başvurusu

Vakıf yönetmeliği hükmüne göre verilen fakirlik maaşlarından faydalanmak için bazı şartlar bulunur.  Bu nedenle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen fakirlik maaşından başvuruda bulunan her vatandaş yararlanamamaktadır. Fakirlik maaşı başvuruları vatandaşların bağlı oldukları ikametgâh adreslerinde bulunan ‘Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bizzat giderek ya da posta yolu ile ayrıca internet üzerinden yapılmaktadır. Gereken belgelerin müdürlüğe tesliminden sonra sonuç beklenmeli ve sonuçlar için sorgulama yapılmalıdır.

Fakirlik Maaşı Başvuru Evrakları

Fakirlik maaşı almak için yapılan başvurularda fazla belge istenmemektedir. Başvuru sırasında başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda;

 • Başvuru sahibinin Kimlik bilgileri
 • Rıza beyanı
 • Engel oranı
 • İkametgâh adres bilgileri ve
 • Telefon numarası gibi bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Şahsen yapılan müracaatlarda kimlik belgesinin yanınızda olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişinin engel durumu varsa ya da yetim ise bu durumu kanıtlayacak belgeler ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

Fakirlik maaş başvuruları hem internet üzerinden hem de bizzat müracaatlarla yapılmaktadır. Devlet tarafından bakım altına alınmış olan kişilerin başvuruları kabul görmeyeceği için başvuruda bulunacak kişilerin bu detaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı Başvuruları Değerlendirme

Maaş başvuru değerlendirme sürecinde aranan kıstaslar ve incelenen özellikler şunlardır;

 • Muhtaç durumda olan çocuğun anne ve babasının hayatta olup olmadığı,
 • Anne ve babanın şehitlik durumu,
 • Ailenin birlikte yaşayıp yaşamadığı,
 • Aileye nafaka ödeyip ödenmediği,
 • Başvuruda bulunan kişilerin sosyal güvencelerinin olup olmadığı,
 • Herhangi bir kurumdan yardım parası alınıp alınmadığı,
 • Hane içerisine giren aylık gelir toplamı,
 • Engelli vatandaşların engel oranları ve evli olup olmadıkları,
 • Ev bakım parası alınıp alınmadığı huşuları incelenmekte ve değerlendirmeler bu doğrultuda yapılmaktadır.

Ziraat Bankasından Süt Parası Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Çölyak Para Yardımı Sorgulama

Ziraat Bankası Süt Parası Sorgulama

Fakirlik Maaşı Almak İçin Gereken Şartlar

Fakirlik maaşı yararlanma şartlarına sahip olan kişiler her ay maaş ödemesi almaktadır. Hangi şartlara sahip olanların maaş alabildikleri konusunu detaylandırmak gerekirse şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yetim ve öksüz kalarak yardıma muhtaç hale gelen çocuklar ve
 • %40 ve üzerinde engel durumu olan vatandaşlar yararlanabilir.
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar
 • Herhangi bir gelir sahibi olmayan vatandaşlar ve
 • Mahkeme kararı ile bakım altına alınmış olan vatandaşlar yararlanabilir.
 • Başvuru sahiplerinin gelir elde ettikleri taşınır ya da taşınmaz herhangi bir mal varlıkları olmaması ve gelir kaynaklarının muhtaçlık sınırı altında bulunması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulama

Ziraat Bankası maaş sorgulama işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Fakirlik maaşı almaya hak kazanan vatandaşları maaşlarını PTT şubelerinden ya da Ziraat Bankasında bulunan hesapları üzerinden almaktadır. Paralarını Ziraat Bankasından almak isteyen vatandaşların bankada bulunan hesapları üzerinden maaşlarını almaları gerekmektedir. Ziraat Bankası fakirlik maaş sorgulamaları şu şekildedir;

 • Mobil telefon kullanıcıları ya da aktif olarak internet bankacılığı kullanan kişiler Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden ya da internet üzerinden maaş sorgulaması yapabilmektedir.
 • İnteraktif uygulaması kullanmayan kişiler ise kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek bizzat sorgulama yapabilmektedir.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattını arayarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 444 00 00

Belirtilen uygulamaları kullanarak fakirlik maaşı ücretlerinin yatırılıp yatırılmadığı konusunda sorgulama yapılmaktadır. Fakirlik maaşı ücretleri hakkında sorgulama yapmak için bankamatiklerden yardım alınabilir. Ziraat Bankası kartına sahip olan kişiler kartları ile Ziraat Bankası bankamatiklerinden maaş durumları hakkında bilgi alabilirler.

Fakirlik maaşlarını Ziraat Bankasından alan hak sahipleri banka şubelerine bizzat giderek maaş sorgulamalarını müşteri temsilcilerinden öğrenebilirler.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama

Ziraat bankası mobil uygulama ile yapılacak sorgulamalar için aktif olan internet bankacılığını kullanmak yeterli olmaktadır. Birçok telefondan ulaşılabilirlik özelliğine sahip olan mobil uygulamaları telefonlarına indiren vatandaşlar Ziraat Bankası fakirlik maaş sorgulamasını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Samsung, Lenova, Lg, GM, HTC, Sony ve daha birçok marka cep telefonuna uyumlu olan mobil uygulama sistemi Google play story den telefona indirilerek aktif hale getirilebilir. İnternet bankacılık sistemi aktif olan kişiler kart bilgilerini ve şifrelerini kullanarak sisteme erişebilir ve gereken sorgulamalar yapılabilir.

Fakirlik Maaşı Ne Kadar Süre Alınır

Fakirlik maaşı her ay verilir ve 2022 sayılı kanun ile düzenlenmiş olan maaşlardan farkı ödenmektedir. 2022 kanunu çerçevesinde verilen engelli maaşları 3 ayda bir verilmekteyken muhtaç ya da fakir maaş ödeneği her ay ödenmektedir. 2022 engelli maaşı şartlarına uyum sağlayan vatandaşların fakir maaşına uyum sağlamaları durumunda 2022 engelli maaşı yerine fakirlik maaşı bağlatmaları daha avantajlı olmaktadır. Fakirlik maaşı hem her ay verilmekte hem de 2022 engelli maaşından daha fazla ödenmektedir. Fakirlik maaşı hak sahiplerinin muhtaçlık durumu devam ettiği sürece her ay düzenli olarak ödenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 299 YORUM
 1. Busenur dedi ki:

  Merhaba 25.07.2019 da sed başvurusu yaptım eşim vefat etmiş istanbulda oturuyorum kendi babamdan kalma sgk yetim maaşım var yanlız eşimden kalma hiçbirşey yok kızım için bu yardımı yaparlarmı birde başvurunun sonucu ne kadar sürede sonuçlanır

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144’ü arayarak T.C. Numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

 2. ırmak dedi ki:

  e devlete baktığımda yatmış görünüyor ama inş erife gününe kadar yatar yardımlar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hafta içerisinde hesabınızı kontrol ediniz.

 3. Buket dedi ki:

  Bayramın 3.gününe denk geliyo 13.de yatarmi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz herhangi bir bilgi aktarımı gerçekleşmiş değil.

 4. Erdinç bayram dedi ki:

  Bayramdan önçe sed yardımı yatacakmı acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Herhangi bir bilgi aktarılmış değildir.

 5. Senay dedi ki:

  Bayram öncesi yardım yatıcakmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144’ü arayarak kimlik bilgileriniz ile birlikte sorgulama yapabilirsiniz.

 6. ırmak dedi ki:

  bayram ayın 11 de acaba bayramdan önce yatacakmi yardımlar çocuklara elbise alabilirsek iyi olur

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz yapılan bir açıklama bulunmamaktadır.

 7. çiğdem dedi ki:

  Merhaba yardım bayramdan önce yatarmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz yapılan bir açıklama mevcut değildir.

 8. Hakan demirtas dedi ki:

  E devletimde tedarik edilmedi banka talimati verilmedi teslim edilmedi yardim devam ediyor yaziyor nedemek acaba bu yardimci olurmusunuz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İşlemlerinizin devam ettiğini belirtmektedir.

 9. Can123 dedi ki:

  Seda yardimi bu ay gec yatti bidahaki ayda da boyle bi sıkintı yasanirmi bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Şimdiden kesin bir şey söylemek mümkün değil.

 10. Erdinç bayram dedi ki:

  Avcılar bölgesinde sed yardımlar 19 da yatmış arkadaşlar

 11. Sedyrdim dedi ki:

  Sed yardımı yattı arkadaşlar bugünden itibaren yatırıyorlar ben çektim bilginize

 12. Buket dedi ki:

  Bayanlar, bana para yatti bilginiz olsun bakin

 13. Gül dedi ki:

  Sed parası şuan itibariyle hesabıma yatmış,İst ben..bilginiz olsun hesaplara bakın arkadaşlar

 14. Nilo dedi ki:

  İstanbul yattı arkadaslar

 15. Erdinç bayram dedi ki:

  Ne zaman sed yardımı yatacak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesaplarınızı kontrol ediniz.

 16. Melek dedi ki:

  Yatan oldumu bana yatmadı istanbul

  1. Buket dedi ki:

   Hayır daha henüz yatmadı bana da aradığım zaman 19 da yatacak dendi her kez bir şey söylüyor farklı farkı kime inanıcağımızı şaşırdık

 17. Ezzgii dedi ki:

  Sed yardım parasını alan varmı İstanbul dan

 18. Yasemiin dedi ki:

  Hâlâ yardımı almayan var mı me zaman ödenecek bilgi verirmisiniz lütfen

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   25 Temmuz gününe kadar hesaplara aktarılacak bilginize sunulur.

 19. Gül dedi ki:

  Bende şimdi aradım,cuma günü yatabilir dendi.. şayet cuma yatmaz ise kesin pazartesi herkesin ödemesi yapılacak dedi..

 20. Merve peri dedi ki:

  Merhaba Arkadaşlar; Aile ve sosyal politikalar bakanlığının Sosyal ve Ekonomik Destek katogrisinde ki kısacası sed yardımı İBB nin sorumluluğunda değilidir. Yardımı yatıran kurum bağlı olduğunuz BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ değildir. Aksamanın neticesini öğrenmek için belediyenin. 153 nolu numarasına yönlendirmenin etik olmadığına inaniyor bu tavrında bilinçli yapıldığını düşünmek dahi istemiyorum. Sorun ve aksama için CİMER VE BİMER e devleten yazabilir ulaşabilir, bağlı olduğunuz bölgedeki aile ve sosyal yardımlaşma ek binasını arayabilirsiniz…

 21. Gamze dedi ki:

  İstanbul’da sed yardımı yattı mı
  Alan var mı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Ödemeler hesaplara aktarılıyor, hesaplarınızı kontrol ediniz.

 22. İkram bayram dedi ki:

  Ahın 18 inde yatıcak dediler yine yatmamış alan varmı acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardımlar hesaplara aktarılıyor, hesapları kontrol edebilirsiniz.

 23. Esra dedi ki:

  Bugunde sed yatmadi bilgisi olan var mi hangi tarihte yatacak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri hesaplara aktarılmaya devam etmektedir. hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

 24. Bircan dedi ki:

  Ya lütfen ne zaman yatacak bu yardım alllah için ya 😣

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesabınızı kontrol ediniz.

 25. Erdinç bayram dedi ki:

  Banada 19 dediler doğrumu bilmiyorum

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri yapılmış bulunmaktadır.

 26. Aysel dedi ki:

  Nezaman.yatcak.ben.arzu.istanbul.catalca.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   En geç 25 Temmuz gününe kadar yatırılacak bilgisi aktarılmış bulunmaktadır.

 27. Sevinc dedi ki:

  Simdi tekrar aradim budefada pazartesi dediler anlamadimki yatan olursa lutfen buraya yazsin birbirimizden bilgimiz olsun

 28. birgül dedi ki:

  bende alamadım çok ihticahım var

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri hesaplara aktarılmaya devam ediyor. Kontrol ediniz.

 29. Esin dedi ki:

  Kurum temmuz 19da bes bucukta yatacak dedi siz 25 temmuz diyorsunuz anlayamadim ben nezaman yaticak ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri sıra ile hesaplara gönderilmektedir. 25 Temmuz tarihine kadar diye bilgi aktarılmıştır. Hesabınızı kontrol ediniz.

 30. Sevinc dedi ki:

  18ine yatcakmis kurumu aradim çalışanlar oyle soyledi

 31. Esin dedi ki:

  Lutfen banada cevap verin istanbul eyupsultan bolgesinde oturuyorum sed yardimim nezaman yatar cocugum bezli bez alamiyorum suanda lutfen cevap verin cok zor durumdayim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Temmuz ayının 25’e kadar yatırılacaktır.

 32. Erdinç bayram dedi ki:

  25 indemi yoksa 25 ine kadarmı ystıcak bu bilği netmi daha erken ödenirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sn.Erdinç Bey aktarılan bilgi en geç 25’ine kadar yatırılacaktır.

 33. Kübra dedi ki:

  Merhaba peki 13u deilde 25inde mi alacagoz yoksa bir kereye mahsusmu bu tarih ? Agustos ta hangi tarih olacak acaba 😞

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Herhangi bir bilgi mevcut değildir.

 34. Rukiye dedi ki:

  Iğdır ilçesinden yazıyorum sed yardımı halle yatmamış e devlete son ödenen tutarı 07.07.2019 yazıyor ama hesap ta yok ilerde sorun çıkmazmı bide tam olarak ne zaman hesaba para yatar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri hesaplara aktarılmaya devam ediyor. Hesabınızı kontrol ediniz.

 35. Erdinç bayram dedi ki:

  Verilen yardım parası bu kadar aksatılırmı adı üzerinde yardım,çok mağduruz ,o parayla bir yaramızı sarıyoruz,şimdi her şey üst ,üste yığıldı,acilen ödemelerin verilmesini,sayın cumhur başkanımızda,bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz,gerçekten çok mağdur durumdayız.

 36. Pınar dedi ki:

  E devlette 8 yatmış görünüyo hesapta yok arkadaşlar parası yatan varmi😧niye böyle oldu moralim alt üst oldu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri hesaplara aktarılmaya devam ediyor.

 37. Tuba dedi ki:

  Sed yardımı alıyordum her ayın 13.de bu ay ödenmedi neden acaba ödenecekmi bilgi verir misiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed yardımlarının en geç 25 Temmuza kadar ödemeler yapılacaktır.

 38. Erdinç bayram dedi ki:

  Bugün ayın 16 sı oldu hala sed yardım paraları yatmadı e devlette 08 07 2019 yatmış gözüküyor ,neden hesapta gözükmüyor ,bizlere net bilği verirmisiniz .

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Gelen son bilgiye göre Sed ödemeleri en geç 25 Temmuza kadar yapılacak.

 39. Meral Ayşe Duman dedi ki:

  İyi günler Eşim cezaevinde yaklaşık 6 aydır Sed yardımı alıyordum her ayın 13. De bu ay yatmadı hiç kimse mı almadı yada kesildi mı cevap lütfennn

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemsel sorunlar nedeni ile gecikmeler yaşandı, yapılan son açıklamaya göre en geç 25 Temmuza kadar ödemeler tamamlanacak.

 40. Buket dedi ki:

  Merhaba sistem ne zaman normale döner acaba bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bazı bölgelerde 19 temmuz bazı bölgelerde en geç 25 Temmuza kadar ödemeler tamamlanancak.

 41. elif dedi ki:

  bende sormuştum ama cvb vermediniz sad ödemelerinin e devlette girdigizde ödenen tarih diye bir yer var oradanmı görüyorsunuzz bende 08/07/2019 yazıyor ödeme tarihi bu yatırıldıgı anlamına mı geliyor lutfen bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bu tarih ödemenizin onaylandığı tarih olmaktadır. Lütfen yarın hesabınızı kontrol ediniz.

 42. Erdinç bayram dedi ki:

  Yazdığınız 153 bunun ne alakası var 153 ibb nin telefon numarası sed ödemesinin 153 ne alakası var

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kişisel bilgilerinizi vererek eğer varsa daha net bir bilgi almanız için yönlendirmiş durumdayız.

 43. Can 123 dedi ki:

  Mrb sed yardimi hala yatmamis lutfen hardimci olurmusunuz yarin yatarmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Gecikmeler genel olarak yaşanmış durumda, ödemeleriniz en kısa sürede yapılacaktır.

 44. elif dedi ki:

  ödeme tarihi 08/07/2019 yazıyor e devlet de yatırılmişmi oluyor acaba eger yatırıldıysa hala hesap da yok yardımcı olabilirmisiniz acaba sad yatırılmişmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bu gün resmi tatil olması sebebi ile hesaplarınızı yarın tekrar kontrol ediniz.

 45. Buket dedi ki:

  Merhaba sed paraları ne zaman yatacak bugün de yatmadı İnanın benim gibi bu parayı alan bir çok insanda çok zor durumda kaldı bize net bi Bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Ödemelerdeki gecikme genel olarak sorun teşkil ediyor. Ödemeniz en kısa sürede yapılacaktır. Yarın tekrar hesabınızı kontrol ediniz.

 46. Erdinç bayram dedi ki:

  Bu sed ödemelerini yatmadığını neden geç yattığını başka nereden sorgular veya öğrenebiliriz .

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   T.C. Kimlik bilgilerinizi vererek Alo 153’ü arayabilirsiniz.

 47. Sedyrdim dedi ki:

  Merhaba engelli mAASLARİ 13 de yattı sed yardimlari da aynı yer ödüyor biz neden sistem sorunu yaşıyoruz bazı larimizin tek geliri sed yardımı bizlere net bir bilgi neden verilmiyor bizde ona göre ev sahibimize bildirelim üç kere yaşadığım sistem sorunu için ev sahibi evden çıkışımi verdi malesef ki

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Her ödemenin belirli bir sırası mevcuttur. Sistemlere Türkiye genelinde yapılan yardım ödemeleri aynı anda gönderilemez. Sistem kilitlenir ödemeler daha da gecikir. Sed ödemeleri gecikmeli de olsa ödenecektir.

 48. Ayse dedi ki:

  15 temmuz oldu maaslar yatmadi hala Neden acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemlerdeki sorunlar yüzünden bazen uzun süreli gecikmeler yaşanabilmektedir.

 49. Erdinç bayram dedi ki:

  Ayın15 i oldu sed yardımları neden yatmadı e devlette ğözüküyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bazen sistemsel sorunlar uzayabiliyor. Gecikmeli de olsa ödemeleriniz yapılır.

 50. Edjüm dedi ki:

  Merhaba sed yardımı bugünde yatmicak mı ? Net bir tarih verir misiniz ? E devlette gözüküyor neden hesaplarda yok. Sistemsel sorun ne kadar uzayacak ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed yardımı gecikmeli de olsa hesaplara yatırılır. Sistem sorunu ne kadar uzar net bir bilgi bizlere de aktarılmamaktadır.