Sosyal Yardım Platformu

2020 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

2020 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

2020 yılında Ziraat Bankası fakirlik maaşı sorgulaması yapmak isteyenler; Ziraat Bankası’nın dijital bankacılık yöntemlerinden veya banka şubesinden gerekli sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler. Bunun için kimlik belgelerinin olması gereklidir. Fakirlik maaşını muhtaçlık sınırının altında kalan kişiler alabilmektedirler. Muhtaçlık sınırı belirlenirken asgari ücret üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Asgari ücretin üçte biri, muhtaçlık sınırı olarak kabul edilmektedir. Dolayısı ile her yıl enflasyon oranına bağlı olarak yapılan zam ile beraber asgari ücret de muhtaçlık sınırı da değişiklik göstermektedir. Fakirlik maaşı ödemesi almak isteyenlerin Ziraat Bankası’ndan veya PTT şubelerinden aylıklarını çekebilmeleri mümkündür. Ziraat Bankası olmayan küçük köy ve kasabalarda, fakirlik maaşı PTT’ye aktarılmaktadır.

Fakirlik Maaşı Hangi Amaç İle Verilmektedir?

Fakirlik aylığının verilme amacı; ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir. Vatandaşa yardımcı ve destek olmak amacı ile verilen bir ödenektir. Alınabilmesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Gerekli şartları sağlayan kişilerin başvuruları onaylanmaktadır. Muhtaçlık aylığı olarak da adlandırılan bir maaştır.

İhtiyaç Sahiplerine Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Gelir sahibi olmayan kişilere yapılan yardımlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Gıda ve kıyafet yardımları yapılmaktadır. Aylık 274 TL gıda yardımı yapılmaktadır.
 • Barınma yardımı olarak 317 TL verilmektedir.
 • Muhtaç ailelere eğitime yönelik yardımlar yapılmaktadır. Çocuklar için sağlık yardımı adı altında 30 TL, üniversiteye gidenler için 200 TL verilmektedir. Tek seferlik geri ödemesiz 12.000 TL yardım alınabilmesi de mümkündür.
 • Nakdi yardımlar yapılmaktadır. Fakirlik maaşı da bunlardan biridir. 65 yaş üstü bireylere 130 TL, eşi vefat etmiş olan kadınlara 250 TL, engelli bireylere 261 TL ve 18 yaşının altında olanların yakınlarına 261 TL nakdi yardım yapılmaktadır.

Fakirlik Maaşı Alabilmek İçin Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

Fakirlik aylığı için gerekli koşullar aşağıda açıklanmıştır:

 • Yetim ve öksüz kalan çocuklar fakirlik maaşı alabilmektedirler.
 • %40 ve üzeri engel sahibi olan vatandaşlar başvuru yapabilmektedirler.
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişiler fakirlik maaşı için başvuru yapabilmektedirler.
 • Aylık herhangi bir geliri olmayanlar fakirlik aylığı başvurusunda bulunabilmektedirler. Gelir kaynağının muhtaçlık sınırının üzerine çıkmaması gereklidir.
 • Mahkeme kararı ile bakım altına alınmış olan kişiler fakirlik maaşı için başvuruda bulunabilmektedirler.
 • Fakirlik maaşına başvuru yapılabilmesi için üzerine kayıtlı taşınır veya taşınmaz herhangi bir mal varlığının olmaması gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fakirlik aylığına başvurmak isteyenlerin ihtiyaç duydukları belgeler şu şekildedir:

 • Fakirlik aylığı başvuru formu gereklidir.
 • Kimlik belgesi istenmektedir.
 • Başvuru sahibinin engelli olması durumunda, engelli sağlık raporu gerekmektedir.

Doldurulması gereken fakirlik aylığı başvuru formunda bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler; kimlik bilgileri, rıza beyanı, engel oranı, ikametgah adresi ve telefon numarası gibi bilgilerdir. Başvuru formunu doldurduktan sonra diğer istenen evraklar ile beraber eksiksiz bir şekilde iletilmesi gereklidir.

Fakirlik Maaşı Başvuru Yöntemleri Nelerdir?

Fakirlik aylığı başvuru yolları şunlardır:

 • Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne bizzat giderek başvuru yapılabilmektedir. Bunun için ikamet edilen ilin bağlı olduğu bölge müdürlüğünün tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne posta yolu ile evrakları göndererek başvuru işlemlerini tamamlayabilmek mümkündür.
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi olan https://www.vgm.gov.tr adresine giriş yaparak fakirlik maaşı için başvuru yapabilmek mümkündür.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aracılığı İle Fakirlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fakirlik aylığı başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikle gerekli şartları sağlayıp sağlamadıklarına bakmaları gereklidir. Ardından gerekli evrakları hazırlamalılardır. Maaşı almak isteyenlerin engelli olmaları durumunda engellerini, muhtaç olmalarını halinde muhtaçlıklarını ve yetim olmaları durumunda yetimliklerini kanıtlamaları istenmektedir.

Ardından ikametgah adreslerine bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne giderek başvuruda bulunmak istediklerini söylemelilerdir. Bu başvuruların bizzat yapılması talep edilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne gitmeden, evrakları ulaştırarak da başvuru işlemi yapılabilmektedir. Başvurunun yapılması ile beraber değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirmenin sonuçlanması durumunda ise; sorgulama sayfasında fakirlik aylığı ile ilgili bilgiler görülebilmektedir.

Fakirlik Maaşı Değerlendirme Kıstasları Nelerdir?

Fakirlik aylığı başvurusu yapanlarda incelenen özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibi olan çocuğun annesinin ve babasının yaşayıp yaşamadığı değerlendirilmektedir.
 • Fakirlik maaşı başvurusu değerlendirilirken anne ve babanın şehit olup olmadığına bakılmaktadır.
 • Kişinin ailesiyle beraber yaşayıp yaşamadığı değerlendirmeye alınmaktadır.
 • Aileye ödenen bir nafaka olup olmadığına bakılmaktadır.
 • Başvuru sahiplerinin sosyal güvencelerinin olup olmadığı değerlendirilmektedir.
 • Herhangi bir kurumdan yardım ödeneği alınıp alınmadığı tespit edilmektedir.
 • Hane içerisindeki aylık gelirlerin toplamı hesaplanmaktadır.
 • Engelli bireylerin engel oranlarına bakılmaktadır.
 • Medeni durumları değerlendirilmektedir.
 • Evde bakım parasının alınıp alınmadığına bakılmaktadır.

Fakirlik Maaşı Ne Kadardır?

2020 yılı ile beraber fakirlik aylığı 817.67 TL olarak belirlenmiştir. 4 kişilik bir ailenin mutfak ve gıda masraflarını karşılayabilecek nitelikte bir tutar belirlemek hedeflenmektedir. Temmuz ayı ile beraber fakirlik maaşına bu artış yansıtılacaktır. Fakirlik aylığına yapılan artışlar enflasyon tutarına göre yapılan artışlardır. Bu ödeme ise muhtaç ailenin bireylerinden sadece birine verilebilmektedir.

Fakirlik Maaşı Ne Kadar Sürede Verilmektedir?

Fakirlik aylığı, her ay alınan bir aylıktır. Fakirlik maaşı almaya devam edilebilmesi için kişinin muhtaç durumunda olması gerekmektedir. Dolayısı ile muhtaçlık durumu süregelen bir kişi hayatı boyunca fakirlik aylığı alabilmektedir. Engelli maaşı ile fakirlik aylığı karıştırılmamalıdır. 2022 kanunu kapsamında verilen engelli maaşı her ay verilmemektedir. 3 ayda 1 verilen bir maaştır. Ancak fakirlik aylığı aylık olarak ödenmektedir.

Fakirlik Maaşı Ne Zaman Ödenmektedir?

Fakirlik aylığı genellikle maaş döneminin ilk 10 günü içerisinde yatırılmaktadır. Ayın 15’ine kadar fakirlik maaşı yatırılmaktadır. Aylık olarak hesaba aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat Bankası fakirlik aylığını sorgulayabilmek için izlenmesi gereken yollar aşağıda verilmiştir:

 • Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını indirerek veya web sitesi üzerinden internet bankacılığı girişi yaparak sorgulama yapılabilmektedir.
 • Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine kimlik belgesi ile beraber giderek sorgulama yapılabilmektedir.
 • 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası’nın müşteri iletişim merkezi aranarak ve müşteri temsilcisine bağlanarak fakirlik maaşı sorgulaması yapılabilmektedir.

E-Devlet Aracılığı İle Fakirlik Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-devlet sisteminden fakir aylığı sorgulayabilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • https://www.turkiye.gov.tr web sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfanın üst köşesindeki giriş yap butonu aracılığı ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Açılan sayfada T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi istenmektedir. E-devlet şifresi PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınabilmektedir. Ayrıca yurt dışında yaşayanlar da konsolosluklardan e-devlet şifresi alabilmektedirler. E-devlet şifresi olmayanlar ise diğer sisteme giriş yöntemlerini seçebilmektedirler.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra size nasıl yardım edebilirim kısmına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazarak veya e-hizmetler menüsünden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı seçilerek işleme devam edilebilmektedir.
 • Ardından Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama butonuna tıklanmalıdır. Henüz onaylanmayan veya olumsuz sonuçlanan başvurular için sosyal yardım bilgisinin bulunamadığı yazmaktadır. Onaylanan başvurular için ise fakirlik maaşı ile ilgili detaylar sayfada belirtilmektedir.

Ziraat Bankasından Süt Parası Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Çölyak Para Yardımı Sorgulama

Ziraat Bankası Süt Parası Sorgulama

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 604 YORUM
 1. ... dedi ki:

  Bu ay da aksama olacak mı sed yardımların da bilgi verebilir misiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Herhangi bir bilgi aktarımı söz konusu değildir. Bilgilendirme olursa paylaşımı yapılacaktır.

 2. Kadriye Çakır dedi ki:

  Merhaba. 88 yaşındayım 20 senedir 65 yaş aylığı alıyordum ama nisan ayı 2019 yılında evime sosyal vakıftan geldiler sorguladılar bende bulgaristandan 100 euro kendi emekli maaşım olduğunu söylediğim için yaşlılık aylığım sosyal güvencem kesilmiştir. Mağdur durumdayım beş aydır raporlu ilaçlarını alamıyorum. Bulgaristan ile Türkiye arasında sağlık sözleşmeşi bulunmamaktadır. Tekrar 65 yaş aylığı almak için başvurma hakkım var mıdır?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Başvuru yapabilirsiniz.

 3. melike dedi ki:

  e devlette kayıt bulunamadı dıyor buyuk ıhtımalle daha dusmedı arkadaslar

 4. zeynep dedi ki:

  e devlet te kayıt bulunamadı diyor acaba herkesin öylemi yorum yapabilirler mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 5. ırmak dedi ki:

  merhaba e devletten bakıyorum bugün ayın 2 si hata var diyo geçen ay gibi acaba gene mi geçmi yatacak o yüzden mi hata diyo artık 13 de niye yatmiyo kaç aydır

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Şuan diğer yardım ödemeleri gerçekleştirildiğinden, sizin yardım ödemeniz yoğunluk sebebi ile henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 6. Aynur dedi ki:

  Arkadaslar benim hem e devlette gozukmuyordu hemde bankadan msj gelmiyordu iki aydir alamiyordum dun atm ye gittim.iki ay birden yatmis.yani diyecegim atmden kontrol edin

 7. Pınar dedi ki:

  Merhaba ben e devletten baktım 01.09.2019 da yatırıldı diyor bugün 11 oldu ama hesapta hala görünmüyor bankamız acaba hesaplara aktarıyor parayı kullanıyor mu acaba kaç gündür madurluğumuz belli niye bekletiyorlarki

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesabınızı kontrol ediniz. Ödemeniz hesabınıza gönderilmiş olabilir.

 8. Sakir dedi ki:

  Sed yardımı kesilirse neden bilgilendirme yapmıyorlar bizleri mağdur ediyorlar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Fakirlik maaşı hak sahiplerinin muhtaçlık durumu devam ettiği sürece her ay düzenli olarak ödenmektedir.

 9. Sinem dedi ki:

  Sed paralari hala yatirilmadi cocuklarimi. Ihtiyaclari alamadim ne zmn yaticak lunfen bi bilgi verin zor durumdayim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesabınızı kontrol ediniz.Yardım ödemeniz yapılmış olabilir.

 10. Orcun dedi ki:

  e devketde görunen varmi kayit yok diyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesaplarınızı kontrol ediniz ödemeniz yapılmış olabilir.

 11. Sakir dedi ki:

  Bu gün ayın dokuzu sed yardımı e devlette hala kayıt bulunamadı diye yazıyor bu ne anlama geliyor okullar açıldı mağdur durumdayız bütün umudumuz bu yardımdı ilk aydır alıyorum umarım kesilmemiştir eğer kesilmiş ise neden bilgilendirme yapmadılar hukuken bu yardım benim hakkım durumumda hiç iyi değil

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   0312 415 50 00 numaralı hattan sorgulama yapabilirsiniz.

 12. Demet z dedi ki:

  Ne sosyal himetlwr nede belediye yatirmadi paramızı kızımı okula göndermedim beslenme alamıyorum ki para yatmasını bekliyorum geçen ay bayramdi bu ay okul var nolur ki ayın beşinde algısında yatirsalar zaten ayın kaçı ki bu yardım parası yatacak hangi gün 🙏🙏

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleriniz en kısa sürede hesaplarınıza gönderilecektir.

 13. Melek dedi ki:

  Bugün ödeme alan oldumu acaba. E devlette ayın 5 i yazıyor ama hala yatmadı. Okullar açılmisken çok işimize yarayacakti zaten çocuklar için alıyoruz bu parayi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   En kısa sürede hesabınıza aktarılacaktır.

 14. selahaddin dedi ki:

  ben bir konuda bilgi alacaktım sed ödemesi bir yıllıgına baglanmıştı bu ay doluyor 12ay süreli baglanmıştı tekrar başvuru yapsam olurmu bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesi bittikten sonra başvuru yapabilirsiniz.

 15. selahaddin dedi ki:

  sed ödemesi okul öncesi yapılmıyormu yani hesaplara aktarılmıyormu okullar acılıyor normalde yapsalar iyi olurdu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Her ay düzenli olarak ödenmesi gereken tarihte hesaplara aktarılmaktadır.

 16. Sude dedi ki:

  Geçen ay 6 sında yatmıştı bence insanları mağdur ediyolar öğretmenler malzeme bekliyo ne zaman yaracak tam bi açıklama yapın artık

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Geçtiğimiz ay bayram dolayısı ile erken ödeme sağlanmıştı. Artık normal zamanında ödeme yapılacaktır.

 17. Ayse dedi ki:

  Meraba okul öncesi cocuk parasi olarak geciyo anaokuluna kayit yaptrdm gitsem aldigim para yukselirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Fakirlik maaş ödemesi 821TL’dir.

 18. Aynur dedi ki:

  Gecen ayda yatmadi param.bu ay yaticakmi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesinin yatırılmadığı aylar, sonra ki ayda ikisi birden hesabınıza ödenebilmektedir.

 19. Pinar dedi ki:

  Keşke yardımlar erken yatsa okul açikcak😢

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Yardım ödemeleri her zamanki tarihte yapılacaktır.

 20. Turkan dedi ki:

  Merhaba shcek yardımı aliyo gözüküyorum bu shcek nedir her ay alınan biseymi cilere yazmıştım bana böyle bir cevap geldi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere çocuklarını yanında bakımına imkan sağlanması amacıyla kaynakların yeterliliği ölçüsünde yapılan ekonomik destek hizmeti ile ailelere yapılacak psiko-sosyal destek hizmeti olan sosyal hizmet desteğini kapsamaktadır.

 21. Melike dedi ki:

  Evet şuan herkeste kayıt bulunamadı diyor sanırım sistemsel bir problem bu kadar ınsanın aynı anda kesılmesı ımkansız dıye dusunuyorum

 22. suna buket dedi ki:

  E devlette hala kayit bulunamadi diyor bu genel sistemle alakali sorunmu?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemden hesaplara gönderim sağlanamamış durumda en kısa zamanda gönderim sağlanacaktır.

 23. Yagmur dedi ki:

  Sed yardımı kaydi bulunmamaktadir cikiyor e devletten bqktigimda lütfen bilgilendirimisiniz. Aldigim yardim kesildimi bu ne demek oluyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz yardım ödemeniz sisteme düşmemiş olabilir.

 24. Ecem dedi ki:

  Sed yardımına bqktigimda E devlet de kayit bulunamadi diyor acaba kesildimi bilgi verirmisiniz durumumda hic bir değişiklik olmadi nasıl basvurduysam yine ayni durumdayim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemden kaynaklı bir hata olabilir. Bunun için henüz hesaplara işlenmemiştir.

 25. Ece dedi ki:

  Eylulun 13unde yatacak olan sed parasi okullar açılmadan yatarmi acaba eksikleri alabilmem adina

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Zamanından önce yatırılmamaktadır.

 26. suna buket dedi ki:

  E devlette kayit b ulunamadi diyor acaba guncelleme olmadimi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 27. Bircan dedi ki:

  Merhaba sed yardımı tekrar geç mi yatacak acaba e devlette kayıt bulunamadı yaziyo yani bu kesildiqini mi anlamına gelir

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme yüklenmemiş olabilir. Kesilme olduğu takdirde bilgilendirme yapılmaktadır.

 28. Sevinc dedi ki:

  Normalde ayin 13 yada 15i yatar ama onceki yatan ay gorunurdu gecen ay yatti mutlaka gorunmesi lazimdi simdi sosyal yardim bilgisi yok diyor neden gorunmuyor kesildimi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz bilgileriniz sisteme düşmemiş olabilir. Hesabınızı ara ara kontrol ediniz.

 29. Eylul dedi ki:

  e devlete niye kayıt yok yazıyor gecicimi yoksa kesildimi lutfen cevap

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sistem kaydına düşmemiş olabilir.

 30. Resit dedi ki:

  E devlette kayıt bulunamadı diyor bu yardım kesildi anlamınamı geliyor cvb verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 31. Elif dedi ki:

  Net bir cevap neden vermiyorsunuz kayıt yok ne demek kesildiği anlamına mı geliyor bir cok kişi okul başlıcak eksik alacağız kesildi mi oluyor yoksa geçici bir şeymi bu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kişiler muhtaçlık durumları değişmediği sürece fakirlik maaşını almaya devam edebilmektedir. Muhtaçlık durumunda herhangi bir değişim söz konusu olduğunda ve ailenin maddi desteğe artık ihtiyacı olmadığı belirlendiğinde maaş kesintiye uğramaktadır. Bunun için belirli aralıklarla kontroller yapılarak durum tespiti gerçekleştirilir. Tarafınıza da bilgilendirme gerçekleştirilir.

 32. Sevinc dedi ki:

  Merhaba sed yardimi edevlette gorunmuyor bugun baktim kayit yok kesildimi yoksa

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hafta başından itibaren hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

 33. Aynur dedi ki:

  Benimde bu ay e devlette gözüküyor ama hesaba yatmadı.acaba ikisini birden mi vericekler.bayramda alamadık şimdi okullar açılıyor çok ihtiyaç olucak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri bayram öncesi yapıldı, yapılmayanlar en kısa sürede yapılacaktır.

 34. Hlya dedi ki:

  Bayramdan oncevap aldim peki bu ay yaticakmi okullar erken açılınca ihtiyaç olucak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Erken ödeme bayrama özel bir durumdu. Artık normal gününde ödenecek.

 35. turgay dedi ki:

  sed yardımı negun yatıyo acaba 20sı dedıler 27sı oldu halen yok e devlette gözukmuyo

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi yapıldı.

 36. eylul dedi ki:

  ayın 20 si oldu ama hala e devlette görünmüyor ve hesaba yatmadi lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri tamamlanmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne giderek durumunuzu kontrol ettiriniz.

 37. Aynur dedi ki:

  Benimde e devletten gözüküyor ama hesaba yatmadı bu ay

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   En kısa sürede hesabınıza aktarılma işlemi tamamlanacaktır.

 38. eylul dedi ki:

  sed yardımım bu ay yatmadi benim gibi olan varmi acaba

 39. Elif dedi ki:

  Sed yardımı alan kişi bayram ikramiyesi alabiliyor mu…

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hayır alamamaktadır.

 40. Osman dedi ki:

  Yardimi hesapta goremiyorum odeme 8 diye gorunuyo edevlette bayramdan once yatacak denmisti

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri bayram öncesi yapılmış durumdadır. Fakat söylediğinize göre sizin hesabınıza henüz ödemeniz düşmemiş bayram sonrası hesabınıza aktarma işlemi tamamlanır.

 41. Büşra dedi ki:

  Mrb Sed yardımı alıyordum ama e devlette kayıt bulunamadı yazıyor acaba kesildi mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi yardım ödemeleri tamamlanmış durumda. Yardım ödeneğinizi bayram sonrası sorgulama yapınız.

 42. Birtan dedi ki:

  Yardım paraları ne zaman yatacak cuma dediler hala görünmüyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi tüm yardım ödemeleri yapılmış durumdadır. Yardım ödemenizi bayramdan sonra kontrol ediniz.

 43. Deniz dedi ki:

  Merhaba sed yardimi aliyorum fakat e devletimi şimdi baktim kayit bulunamadı yaziyor neden acaba ? Bayram öncesi yatar diyosunuz da hafta sonu geliyo bugun yatmassa hafta sonu bankalar kapali ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri yapılmış bulunmaktadır. Bayram sonrası Sed ödemenizi sorgulatma yapınız kesilmiş olabilir.

 44. Osman dedi ki:

  Denizli sed odemesi alan varmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi hesaplara aktarılacaktır.

 45. Can 123 dedi ki:

  Mrb bana sosyal hizmetler vakifbank bankamatik karti verdi bu karta para ne zmaan yatar ve yatarsa her aymi yatar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesinin kontrolünü e – devletten takip edebilirsiniz. Sosyal hizmetlere hangi yardıma başvuruda bulunduğunuzu belirtmediğiniz için sürekliliği varmı? bilinmemektedir.

 46. Elif dedi ki:

  Sed yardımı ne zaman yatar bir bilginiz varmı bilgi verirseniz sevinirim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi yapılacaktır.

 47. mry dedi ki:

  E devlet sisteminde 07.08.2019 da ödeme yapılmış görünüyor ama hesabıma hala düşmedi sebebi nedir

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi hesabınıza aktarılacaktır.

 48. Elif dedi ki:

  Merhaba sed yardımları ne zman yatacak bayramdan önce mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed yardımları bayram öncesi yapılacak

 49. Muhamet dedi ki:

  Ayin 8 diye soyleyenvar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Çalışmalar sürmektedir beklemede kalın.

 50. Esra k. dedi ki:

  Emeklı ıkramıyelerı yatıyo bayram oncesı sed yatmıycakmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri hafta içerisinde gerçekleşecektir.