Sosyal Yardım Platformu

2019 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

2019 Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulaması

Muhtaç vatandaşlara ödenen fakirlik maaşları sosyal güvence sahibi olmayan ve devlet tarafından bağlanmış gelirleri bulunmayan kişilere verilmektedir. Fakirlik maaşı ya da muhtaçlık aylığı olarak verilen ödemelerin nereye yatırıldığı konusu ilden ile farklılık göstermekle birlikte genel olarak Ziraat Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Ziraat Bankasına açılacak olan hesaplara yatırılan fakirlik maaşları bankaların bulunmadığı küçük yerleşim bölgelerinde PTT aracılığı ile ödenmektedir.

Devletimiz tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara kurum ve kuruluşlar aracılığı ile sağlanan birçok yardım bulunmaktadır. Gelir sahibi olmayan yardıma muhtaç ailelere yönelik verilen yardımlar;

 • Gıda ve kıyafet yardımları
 • Eğitime yönelik yardımlar ve
 • Nakdi yardımlar gibi birçok destek yardımı bulunmaktadır. Devletimiz tarafından sağlanan yardımlar arasında bulunan fakirlik maaş ödemeleri ve sorgulamaları hakkında genel bilgilendirme yazının devamında paylaşılmıştır.

Fakirlik Maaşı 2019

Fakirlik maaş ödenekleri 2019 yılında ihtiyaç sahiplerine verilmeye devam etmektedir. Sosyal bir devlet olan ülkemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ve yardımcı olmak için verilen birçok yardım bulunmaktadır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuruda bulunarak yardım almaları mümkün olmaktadır. Yapılacak olan başvurular oldukça kolay olmakla birlikte devletin koyduğu bazı şartlara uyum sağlanması gerekmektedir. Bu yardımlar arasında bulunan fakirlik maaşı ödeneklerinden faydalanmak için Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunmak gerekmektedir.

2019 Fakirlik Maaşı Ne Kadar?

Fakirlik maaş ödemesi her yıl yapılan zamlarla değişmekte olup 1.Ocak.2019 tarihi itibarı ile kişi başı 817,67 TL olarak verilmektedir. 2019 temmuz ayında ikinci bir zam yapılacağı öngörülen fakirlik maaş ödemeleri her ay hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır. Ülkemizde ödenen fakirlik maaşları 4 kişinin yaşadığı bir ailenin mutfak ve gıda ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmaktadır. Devlet tarafından verilen bu destek maddi olarak ihtiyaç sahibi ailelerin geçimine büyük katkı sağlamaktadır.

Bu maaş aile içerisinde sadece bir kişiye verilmekte olup tüm ailenin maddi olarak zorlanmaması hedeflenmektedir. Maaş tutarı her yıl enflasyon oranına göre artış göstermektedir. Kişiler muhtaçlık durumları değişmediği sürece fakirlik maaşını almaya devam edebilmektedir. Muhtaçlık durumunda herhangi bir değişim söz konusu olduğunda ve ailenin maddi desteğe artık ihtiyacı olmadığı belirlendiğinde maaş kesintiye uğramaktadır. Bunun için belirli aralıklarla kontroller yapılarak durum tespiti gerçekleştirilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Fakirlik Maaşı Başvurusu

Vakıf yönetmeliği hükmüne göre verilen fakirlik maaşlarından faydalanmak için bazı şartlar bulunur.  Bu nedenle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen fakirlik maaşından başvuruda bulunan her vatandaş yararlanamamaktadır. Fakirlik maaşı başvuruları vatandaşların bağlı oldukları ikametgâh adreslerinde bulunan ‘Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bizzat giderek ya da posta yolu ile ayrıca internet üzerinden yapılmaktadır. Gereken belgelerin müdürlüğe tesliminden sonra sonuç beklenmeli ve sonuçlar için sorgulama yapılmalıdır.

Fakirlik Maaşı Başvuru Evrakları

Fakirlik maaşı almak için yapılan başvurularda fazla belge istenmemektedir. Başvuru sırasında başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda;

 • Başvuru sahibinin Kimlik bilgileri
 • Rıza beyanı
 • Engel oranı
 • İkametgâh adres bilgileri ve
 • Telefon numarası gibi bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Şahsen yapılan müracaatlarda kimlik belgesinin yanınızda olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişinin engel durumu varsa ya da yetim ise bu durumu kanıtlayacak belgeler ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

Fakirlik maaş başvuruları hem internet üzerinden hem de bizzat müracaatlarla yapılmaktadır. Devlet tarafından bakım altına alınmış olan kişilerin başvuruları kabul görmeyeceği için başvuruda bulunacak kişilerin bu detaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı Başvuruları Değerlendirme

Maaş başvuru değerlendirme sürecinde aranan kıstaslar ve incelenen özellikler şunlardır;

 • Muhtaç durumda olan çocuğun anne ve babasının hayatta olup olmadığı,
 • Anne ve babanın şehitlik durumu,
 • Ailenin birlikte yaşayıp yaşamadığı,
 • Aileye nafaka ödeyip ödenmediği,
 • Başvuruda bulunan kişilerin sosyal güvencelerinin olup olmadığı,
 • Herhangi bir kurumdan yardım parası alınıp alınmadığı,
 • Hane içerisine giren aylık gelir toplamı,
 • Engelli vatandaşların engel oranları ve evli olup olmadıkları,
 • Ev bakım parası alınıp alınmadığı huşuları incelenmekte ve değerlendirmeler bu doğrultuda yapılmaktadır.

Ziraat Bankasından Süt Parası Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Çölyak Para Yardımı Sorgulama

Ziraat Bankası Süt Parası Sorgulama

Fakirlik Maaşı Almak İçin Gereken Şartlar

Fakirlik maaşı yararlanma şartlarına sahip olan kişiler her ay maaş ödemesi almaktadır. Hangi şartlara sahip olanların maaş alabildikleri konusunu detaylandırmak gerekirse şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yetim ve öksüz kalarak yardıma muhtaç hale gelen çocuklar ve
 • %40 ve üzerinde engel durumu olan vatandaşlar yararlanabilir.
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar
 • Herhangi bir gelir sahibi olmayan vatandaşlar ve
 • Mahkeme kararı ile bakım altına alınmış olan vatandaşlar yararlanabilir.
 • Başvuru sahiplerinin gelir elde ettikleri taşınır ya da taşınmaz herhangi bir mal varlıkları olmaması ve gelir kaynaklarının muhtaçlık sınırı altında bulunması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Fakirlik Maaşı Sorgulama

Ziraat Bankası maaş sorgulama işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Fakirlik maaşı almaya hak kazanan vatandaşları maaşlarını PTT şubelerinden ya da Ziraat Bankasında bulunan hesapları üzerinden almaktadır. Paralarını Ziraat Bankasından almak isteyen vatandaşların bankada bulunan hesapları üzerinden maaşlarını almaları gerekmektedir. Ziraat Bankası fakirlik maaş sorgulamaları şu şekildedir;

 • Mobil telefon kullanıcıları ya da aktif olarak internet bankacılığı kullanan kişiler Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden ya da internet üzerinden maaş sorgulaması yapabilmektedir.
 • İnteraktif uygulaması kullanmayan kişiler ise kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek bizzat sorgulama yapabilmektedir.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattını arayarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 444 00 00

Belirtilen uygulamaları kullanarak fakirlik maaşı ücretlerinin yatırılıp yatırılmadığı konusunda sorgulama yapılmaktadır. Fakirlik maaşı ücretleri hakkında sorgulama yapmak için bankamatiklerden yardım alınabilir. Ziraat Bankası kartına sahip olan kişiler kartları ile Ziraat Bankası bankamatiklerinden maaş durumları hakkında bilgi alabilirler.

Fakirlik maaşlarını Ziraat Bankasından alan hak sahipleri banka şubelerine bizzat giderek maaş sorgulamalarını müşteri temsilcilerinden öğrenebilirler.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama

Ziraat bankası mobil uygulama ile yapılacak sorgulamalar için aktif olan internet bankacılığını kullanmak yeterli olmaktadır. Birçok telefondan ulaşılabilirlik özelliğine sahip olan mobil uygulamaları telefonlarına indiren vatandaşlar Ziraat Bankası fakirlik maaş sorgulamasını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Samsung, Lenova, Lg, GM, HTC, Sony ve daha birçok marka cep telefonuna uyumlu olan mobil uygulama sistemi Google play story den telefona indirilerek aktif hale getirilebilir. İnternet bankacılık sistemi aktif olan kişiler kart bilgilerini ve şifrelerini kullanarak sisteme erişebilir ve gereken sorgulamalar yapılabilir.

Fakirlik Maaşı Ne Kadar Süre Alınır

Fakirlik maaşı her ay verilir ve 2022 sayılı kanun ile düzenlenmiş olan maaşlardan farkı ödenmektedir. 2022 kanunu çerçevesinde verilen engelli maaşları 3 ayda bir verilmekteyken muhtaç ya da fakir maaş ödeneği her ay ödenmektedir. 2022 engelli maaşı şartlarına uyum sağlayan vatandaşların fakir maaşına uyum sağlamaları durumunda 2022 engelli maaşı yerine fakirlik maaşı bağlatmaları daha avantajlı olmaktadır. Fakirlik maaşı hem her ay verilmekte hem de 2022 engelli maaşından daha fazla ödenmektedir. Fakirlik maaşı hak sahiplerinin muhtaçlık durumu devam ettiği sürece her ay düzenli olarak ödenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 299 YORUM
 1. ... dedi ki:

  Bu ay da aksama olacak mı sed yardımların da bilgi verebilir misiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Herhangi bir bilgi aktarımı söz konusu değildir. Bilgilendirme olursa paylaşımı yapılacaktır.

 2. Kadriye Çakır dedi ki:

  Merhaba. 88 yaşındayım 20 senedir 65 yaş aylığı alıyordum ama nisan ayı 2019 yılında evime sosyal vakıftan geldiler sorguladılar bende bulgaristandan 100 euro kendi emekli maaşım olduğunu söylediğim için yaşlılık aylığım sosyal güvencem kesilmiştir. Mağdur durumdayım beş aydır raporlu ilaçlarını alamıyorum. Bulgaristan ile Türkiye arasında sağlık sözleşmeşi bulunmamaktadır. Tekrar 65 yaş aylığı almak için başvurma hakkım var mıdır?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Başvuru yapabilirsiniz.

 3. melike dedi ki:

  e devlette kayıt bulunamadı dıyor buyuk ıhtımalle daha dusmedı arkadaslar

 4. zeynep dedi ki:

  e devlet te kayıt bulunamadı diyor acaba herkesin öylemi yorum yapabilirler mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 5. ırmak dedi ki:

  merhaba e devletten bakıyorum bugün ayın 2 si hata var diyo geçen ay gibi acaba gene mi geçmi yatacak o yüzden mi hata diyo artık 13 de niye yatmiyo kaç aydır

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Şuan diğer yardım ödemeleri gerçekleştirildiğinden, sizin yardım ödemeniz yoğunluk sebebi ile henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 6. Aynur dedi ki:

  Arkadaslar benim hem e devlette gozukmuyordu hemde bankadan msj gelmiyordu iki aydir alamiyordum dun atm ye gittim.iki ay birden yatmis.yani diyecegim atmden kontrol edin

 7. Pınar dedi ki:

  Merhaba ben e devletten baktım 01.09.2019 da yatırıldı diyor bugün 11 oldu ama hesapta hala görünmüyor bankamız acaba hesaplara aktarıyor parayı kullanıyor mu acaba kaç gündür madurluğumuz belli niye bekletiyorlarki

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesabınızı kontrol ediniz. Ödemeniz hesabınıza gönderilmiş olabilir.

 8. Sakir dedi ki:

  Sed yardımı kesilirse neden bilgilendirme yapmıyorlar bizleri mağdur ediyorlar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Fakirlik maaşı hak sahiplerinin muhtaçlık durumu devam ettiği sürece her ay düzenli olarak ödenmektedir.

 9. Sinem dedi ki:

  Sed paralari hala yatirilmadi cocuklarimi. Ihtiyaclari alamadim ne zmn yaticak lunfen bi bilgi verin zor durumdayim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesabınızı kontrol ediniz.Yardım ödemeniz yapılmış olabilir.

 10. Orcun dedi ki:

  e devketde görunen varmi kayit yok diyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hesaplarınızı kontrol ediniz ödemeniz yapılmış olabilir.

 11. Sakir dedi ki:

  Bu gün ayın dokuzu sed yardımı e devlette hala kayıt bulunamadı diye yazıyor bu ne anlama geliyor okullar açıldı mağdur durumdayız bütün umudumuz bu yardımdı ilk aydır alıyorum umarım kesilmemiştir eğer kesilmiş ise neden bilgilendirme yapmadılar hukuken bu yardım benim hakkım durumumda hiç iyi değil

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   0312 415 50 00 numaralı hattan sorgulama yapabilirsiniz.

 12. Demet z dedi ki:

  Ne sosyal himetlwr nede belediye yatirmadi paramızı kızımı okula göndermedim beslenme alamıyorum ki para yatmasını bekliyorum geçen ay bayramdi bu ay okul var nolur ki ayın beşinde algısında yatirsalar zaten ayın kaçı ki bu yardım parası yatacak hangi gün 🙏🙏

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleriniz en kısa sürede hesaplarınıza gönderilecektir.

 13. Melek dedi ki:

  Bugün ödeme alan oldumu acaba. E devlette ayın 5 i yazıyor ama hala yatmadı. Okullar açılmisken çok işimize yarayacakti zaten çocuklar için alıyoruz bu parayi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   En kısa sürede hesabınıza aktarılacaktır.

 14. selahaddin dedi ki:

  ben bir konuda bilgi alacaktım sed ödemesi bir yıllıgına baglanmıştı bu ay doluyor 12ay süreli baglanmıştı tekrar başvuru yapsam olurmu bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesi bittikten sonra başvuru yapabilirsiniz.

 15. selahaddin dedi ki:

  sed ödemesi okul öncesi yapılmıyormu yani hesaplara aktarılmıyormu okullar acılıyor normalde yapsalar iyi olurdu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Her ay düzenli olarak ödenmesi gereken tarihte hesaplara aktarılmaktadır.

 16. Sude dedi ki:

  Geçen ay 6 sında yatmıştı bence insanları mağdur ediyolar öğretmenler malzeme bekliyo ne zaman yaracak tam bi açıklama yapın artık

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Geçtiğimiz ay bayram dolayısı ile erken ödeme sağlanmıştı. Artık normal zamanında ödeme yapılacaktır.

 17. Ayse dedi ki:

  Meraba okul öncesi cocuk parasi olarak geciyo anaokuluna kayit yaptrdm gitsem aldigim para yukselirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Fakirlik maaş ödemesi 821TL’dir.

 18. Aynur dedi ki:

  Gecen ayda yatmadi param.bu ay yaticakmi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesinin yatırılmadığı aylar, sonra ki ayda ikisi birden hesabınıza ödenebilmektedir.

 19. Pinar dedi ki:

  Keşke yardımlar erken yatsa okul açikcak😢

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Yardım ödemeleri her zamanki tarihte yapılacaktır.

 20. Turkan dedi ki:

  Merhaba shcek yardımı aliyo gözüküyorum bu shcek nedir her ay alınan biseymi cilere yazmıştım bana böyle bir cevap geldi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere çocuklarını yanında bakımına imkan sağlanması amacıyla kaynakların yeterliliği ölçüsünde yapılan ekonomik destek hizmeti ile ailelere yapılacak psiko-sosyal destek hizmeti olan sosyal hizmet desteğini kapsamaktadır.

 21. Melike dedi ki:

  Evet şuan herkeste kayıt bulunamadı diyor sanırım sistemsel bir problem bu kadar ınsanın aynı anda kesılmesı ımkansız dıye dusunuyorum

 22. suna buket dedi ki:

  E devlette hala kayit bulunamadi diyor bu genel sistemle alakali sorunmu?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemden hesaplara gönderim sağlanamamış durumda en kısa zamanda gönderim sağlanacaktır.

 23. Yagmur dedi ki:

  Sed yardımı kaydi bulunmamaktadir cikiyor e devletten bqktigimda lütfen bilgilendirimisiniz. Aldigim yardim kesildimi bu ne demek oluyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz yardım ödemeniz sisteme düşmemiş olabilir.

 24. Ecem dedi ki:

  Sed yardımına bqktigimda E devlet de kayit bulunamadi diyor acaba kesildimi bilgi verirmisiniz durumumda hic bir değişiklik olmadi nasıl basvurduysam yine ayni durumdayim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sistemden kaynaklı bir hata olabilir. Bunun için henüz hesaplara işlenmemiştir.

 25. Ece dedi ki:

  Eylulun 13unde yatacak olan sed parasi okullar açılmadan yatarmi acaba eksikleri alabilmem adina

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Zamanından önce yatırılmamaktadır.

 26. suna buket dedi ki:

  E devlette kayit b ulunamadi diyor acaba guncelleme olmadimi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 27. Bircan dedi ki:

  Merhaba sed yardımı tekrar geç mi yatacak acaba e devlette kayıt bulunamadı yaziyo yani bu kesildiqini mi anlamına gelir

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme yüklenmemiş olabilir. Kesilme olduğu takdirde bilgilendirme yapılmaktadır.

 28. Sevinc dedi ki:

  Normalde ayin 13 yada 15i yatar ama onceki yatan ay gorunurdu gecen ay yatti mutlaka gorunmesi lazimdi simdi sosyal yardim bilgisi yok diyor neden gorunmuyor kesildimi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz bilgileriniz sisteme düşmemiş olabilir. Hesabınızı ara ara kontrol ediniz.

 29. Eylul dedi ki:

  e devlete niye kayıt yok yazıyor gecicimi yoksa kesildimi lutfen cevap

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sistem kaydına düşmemiş olabilir.

 30. Resit dedi ki:

  E devlette kayıt bulunamadı diyor bu yardım kesildi anlamınamı geliyor cvb verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz sisteme düşmemiş olabilir.

 31. Elif dedi ki:

  Net bir cevap neden vermiyorsunuz kayıt yok ne demek kesildiği anlamına mı geliyor bir cok kişi okul başlıcak eksik alacağız kesildi mi oluyor yoksa geçici bir şeymi bu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kişiler muhtaçlık durumları değişmediği sürece fakirlik maaşını almaya devam edebilmektedir. Muhtaçlık durumunda herhangi bir değişim söz konusu olduğunda ve ailenin maddi desteğe artık ihtiyacı olmadığı belirlendiğinde maaş kesintiye uğramaktadır. Bunun için belirli aralıklarla kontroller yapılarak durum tespiti gerçekleştirilir. Tarafınıza da bilgilendirme gerçekleştirilir.

 32. Sevinc dedi ki:

  Merhaba sed yardimi edevlette gorunmuyor bugun baktim kayit yok kesildimi yoksa

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hafta başından itibaren hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

 33. Aynur dedi ki:

  Benimde bu ay e devlette gözüküyor ama hesaba yatmadı.acaba ikisini birden mi vericekler.bayramda alamadık şimdi okullar açılıyor çok ihtiyaç olucak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri bayram öncesi yapıldı, yapılmayanlar en kısa sürede yapılacaktır.

 34. Hlya dedi ki:

  Bayramdan oncevap aldim peki bu ay yaticakmi okullar erken açılınca ihtiyaç olucak

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Erken ödeme bayrama özel bir durumdu. Artık normal gününde ödenecek.

 35. turgay dedi ki:

  sed yardımı negun yatıyo acaba 20sı dedıler 27sı oldu halen yok e devlette gözukmuyo

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi yapıldı.

 36. eylul dedi ki:

  ayın 20 si oldu ama hala e devlette görünmüyor ve hesaba yatmadi lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri tamamlanmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne giderek durumunuzu kontrol ettiriniz.

 37. Aynur dedi ki:

  Benimde e devletten gözüküyor ama hesaba yatmadı bu ay

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   En kısa sürede hesabınıza aktarılma işlemi tamamlanacaktır.

 38. eylul dedi ki:

  sed yardımım bu ay yatmadi benim gibi olan varmi acaba

 39. Elif dedi ki:

  Sed yardımı alan kişi bayram ikramiyesi alabiliyor mu…

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Hayır alamamaktadır.

 40. Osman dedi ki:

  Yardimi hesapta goremiyorum odeme 8 diye gorunuyo edevlette bayramdan once yatacak denmisti

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri bayram öncesi yapılmış durumdadır. Fakat söylediğinize göre sizin hesabınıza henüz ödemeniz düşmemiş bayram sonrası hesabınıza aktarma işlemi tamamlanır.

 41. Büşra dedi ki:

  Mrb Sed yardımı alıyordum ama e devlette kayıt bulunamadı yazıyor acaba kesildi mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi yardım ödemeleri tamamlanmış durumda. Yardım ödeneğinizi bayram sonrası sorgulama yapınız.

 42. Birtan dedi ki:

  Yardım paraları ne zaman yatacak cuma dediler hala görünmüyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi tüm yardım ödemeleri yapılmış durumdadır. Yardım ödemenizi bayramdan sonra kontrol ediniz.

 43. Deniz dedi ki:

  Merhaba sed yardimi aliyorum fakat e devletimi şimdi baktim kayit bulunamadı yaziyor neden acaba ? Bayram öncesi yatar diyosunuz da hafta sonu geliyo bugun yatmassa hafta sonu bankalar kapali ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri yapılmış bulunmaktadır. Bayram sonrası Sed ödemenizi sorgulatma yapınız kesilmiş olabilir.

 44. Osman dedi ki:

  Denizli sed odemesi alan varmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi hesaplara aktarılacaktır.

 45. Can 123 dedi ki:

  Mrb bana sosyal hizmetler vakifbank bankamatik karti verdi bu karta para ne zmaan yatar ve yatarsa her aymi yatar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemesinin kontrolünü e – devletten takip edebilirsiniz. Sosyal hizmetlere hangi yardıma başvuruda bulunduğunuzu belirtmediğiniz için sürekliliği varmı? bilinmemektedir.

 46. Elif dedi ki:

  Sed yardımı ne zaman yatar bir bilginiz varmı bilgi verirseniz sevinirim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri bayram öncesi yapılacaktır.

 47. mry dedi ki:

  E devlet sisteminde 07.08.2019 da ödeme yapılmış görünüyor ama hesabıma hala düşmedi sebebi nedir

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bayram öncesi hesabınıza aktarılacaktır.

 48. Elif dedi ki:

  Merhaba sed yardımları ne zman yatacak bayramdan önce mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed yardımları bayram öncesi yapılacak

 49. Muhamet dedi ki:

  Ayin 8 diye soyleyenvar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Çalışmalar sürmektedir beklemede kalın.

 50. Esra k. dedi ki:

  Emeklı ıkramıyelerı yatıyo bayram oncesı sed yatmıycakmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sed ödemeleri hafta içerisinde gerçekleşecektir.