2018 Ziraat Bankası Süt Parası Sorgulama

Güncelleme Tarihi: 12.04.2018
sut parasi sorgulama

Süt parası için başvuru yapan anne ve babalar, süt parası sorgulama işleminin ardından yatırılan süt paralarını Ziraat Bankası ya da Postane üzerinden alabiliyor. Süt paranız ile ilgili detaylı sorgulama ise bilinenin aksine Ziraat Bankası yada Postaneden değil, E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvurunuzun ardından tarafınıza yatırılan bir yardım olup olmadığını E-Devlet üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

E-Devlet üzerinde sunulan hizmetler arasında bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başlığı altında yayınlanan sosyal yardım paraları alanında yer almaktadır. Ziraat Bankası üzerinden paranızın yatırılıp yatmadığını kontrol etmeniz için internet bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Eğer internet bankacılığı hesabınız bulunmuyor ise Ziraat Bankası şubesine uğrayarak hesabınıza yatırılan bir ödeme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ziraat bankası süt parası sorgulama

Ziraat bankası süt parası sorgulama

Ziraat Bankası Üzerinden Süt Parası Nasıl Alınır?

Süt parası ödemesi alabilmeniz için öncelikle başvurunuzun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Süt parasına henüz başvuru yapmadıysanız, süt parası başvuru işlemleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Başvurunuzun ardından yatırılacak olan süt parası takip eden ayın 8’i ile 14’ü arasında hesabınıza yatırılmaktadır. Ziraat Bankası’nda hesabınız olmaması halinde ise adınıza ödeme yapılmaktadır. Bu ödemeyi kimliğiniz ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden alabilirsiniz. Banka hesabınıza ait bilgiler ise başvurunuz esnasında sizlerden talep edilmektedir.

2018 Süt Parası Sorgulama ve Başvuru İşlemleri

Sigortasız Anneler İçin Süt Parası Alma

Doğum Yapan Kadına Verilen Süt Parası

Ödemenizi banka üzerinden almak istemezseniz, Postane kanalıyla da almanız mümkündür. Postane üzerinden ödeme almak istemeniz halinde ise yine başvurunuz esnasında bunu belirtmeniz gerekmektedir.

Benzer İçerik:  Doğum Yapan Kadına Verilen Süt Parası

Postane Üzerinden Süt Parası Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasında olduğu gibi Postane üzerinden de ödemeniz ayın 8’i ile 14’ü arasında yatırılmaktadır. Postaneye yatırılan süt parası ödemenizi almak için kimliğiniz yeterli olacaktır. Sizlere en yakın postane şubesine uğrayarak ödemenizin yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilir, ödemeniz yatırılmış ise alabilirsiniz.

Süt parası ve doğum yardımı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra devletin ücretsiz olarak sağlamış olduğu 183 numaralı telefon numarası üzerinden de süt parası başvuru işlemleri ve diğer sorularınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

19.02.2017 Güncellendi: E Devlet Süt Parası Sorgulama Eklendi.

E-Devlet Süt Parası Sorgulama

Süt parası sorgulama işlemini E Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için E Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şuana kadar E Devlet internet sitesine giriş yapmadıysanız ya da şifrenizi almadıysanız, bulunduğunuz yere en yakın postane şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte şifre talep edebilirsiniz.

Geriye Dönük Süt Parası Nasıl Alınır?

Süt Parası Ne Zaman Yatar?

Alacağınız E Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmanız mümkündür ancak ilk girişte şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir. Bu nedenle yeni şifrenizi hatırlayacağınız bir şifre yapmaya ve giriş yaptıktan sonra iletişim bilgilerinizi güncellemeye özen göstermelisiniz. İlk girişte iletişim bilgilerinizi güncellemenizi önermemizin nedeni ise şifrenizi unuttuğunuzda telefon numaranız ile şifrenizi yenileyebilmenizdir.

Telefon numaranız üzerinden şifrenizi yenilemek için E Devlet sitesi girişinde şifremi unuttum linkine tıklamanız ve ardından telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Bu sayede yeni şifreniz bir kaç dakika içerisinde telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir. Sisteme girişte bu şifrenizi yeniden değiştirmeyi unutmamalısınız.

Gelelim E Devlet süt parası sorgulama işlemine… E Devlet internet sitesine giriş yaptıktan sonra sitede bulunan arama kısmına SGK şahıs ödemesi sorgulama yazarak çıkan ilk başlığa tıklayabilirsiniz. Bu kısımda adınıza yapılan şahıs ödemelerini görebilirsiniz. Eğer sorgulama işlemini direk olarak yapmak isterseniz, buradan ilgili alana ulaşabilirsiniz. Linki ilk tıkladığınızda karşınıza TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazmanız için giriş ekranı gelecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra direk olarak ilgili alana ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerik:  Süt Parası Neden Verilir? Kimler Alabilir?

Son zamanlarda süt parası desteğinin sadece PTT şubelerine yatırıldığına dair haberler gelmektedir. Şuan için yetkililerden bu yönde bir doğrulama alamadık. Eğer önümüzdeki günlerde bu şekilde bir gelişme olursa yeniden sizlerle paylaşacağız.

Ziraat Bankası süt parası sorgulama ya da diğer sorgulama işlemleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Kısa bir araştırmanın ardından sorularınız ile ilgili cevaplar çalışma arkadaşlarımız tarafından verilecektir.

Ziraat Bankasında Süt Parası Sorgulama

Bankaya gidin ve kapının hemen yanında bulunan otomattan işlem odaklı sıra alın. Sonrasında banka veznelerine bakarak sıranızı takip edin. Sıranız gelince ilgili vezneye giderek müşteri temsilcisi ile görüşün ve talebinizi bildirin.

Süt parası doğum sonrasında annelerin olası masraflardan zararsız şekilde çıkmaları için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında her sene yenilikçi fikirler ortaya atılmakla birlikte temel gelişim süreçleri de masaya yatırılmaktadır. Bu değerlendirmeler sonrasın süt parası zam alarak vatandaşlara sunulmaktadır.

Yapılan zamlar neticesinde süt parası arttırılarak kişilere verilmektedir. Bunun hesabı temel ihtiyaçların tutarı hesaplanarak yapılmaktadır. Zam konusunda her sene açıklamalar yapılmaktadır.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsiniz!
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,75.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir