Doğum Yardımı

Ziraat Bankasından Süt Parası Nasıl Çekilir? 

Ziraat bankası süt parası için ana mercidir. Süt parası ödenekleri yetkili kurumlar tarafından buraya yatırılır. Buraya yatan paraların da elbette süt parası talep edilen annelerce çekilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde süt paranız yatırıldıktan sonra ki 5 sene boyunca bu parayı çekmezseniz paranız devlet hazinesine geri verilmiş olarak görülecektir. Bu nedenle gerek e-devlet üzerinden gerekse de Ziraat şubeleri üzerinden süt parası sorgulama işaretlerinizi yapmanız gerekir.

Süt parası almak için yaptığınız başvurudan sonra neticeyi öğrenebilir ve bu aşamadan sonra Ziraat bankası aracılığıyla süt parası ödemesini kullanabilirsiniz.  

Ziraat Bankasından Emzirme Parası Çekme 

Süt parasını çekmek için herhangi bir Ziraat bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Süt parasını nerden alacağım sorusunu soran tüm annelerimizi bu içerikte cevaba kavuşturacağız. Devlet yetkilileri onay verildikten kısa bir süre sonra tarafınıza iletilmesi istenen süt parasını Ziraat Bankasına TC kimlik numaranız odaklı olacak şekilde yatırır. Süt parasını nasıl çekebilirim sorusunu soran okurlarımız için aşağıda her şeyi adım adım anlattık. 

2018 Ziraat Bankası Süt Parası Sorgulama

Süt Parası Ne Zaman Yatar?

2018 Yılı Süt Parası Ne Kadar?

  • En yakın Ziraat Bankası şubesine gidin. 
  • Sonrasında güvenlik görevlisine danışarak bir sıra numarası talep edin. Eğer sıra otomatını kullanmayı biliyorsanız ilk olarak TC kimlik numaranızı girin. Sonrasında bireysel işlemleri seçerek Ziraat bankası sıra alma işlemini tamamlayın. 
  • Ziraat Bankası şubesinde bulunan veznelerin üstlerinde ki küçük LED ekranlardan sıra numaralarını takip edin. Otomattan aldığınız sıra numarası hangi vezne de yanarsa o vezneye giderek müşteri temsilcinizle iletişim kurun. 
  • Burada süt parasını kullanmak için kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır. Vezne yetkilisine müracaatınızı belirttikten sonra kinlik sorgulaması talep edin. Bu aşamadan sonra vezne yetkilisi size durum bilgisi verecek paranız yatmışsa tahsilatını gerçekleştirecektir.  

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 21.02.2017’DE DOĞUM YAPTIM. DOĞUM PARASI ALDIM, YALNIZ SÜT PARASI ALMADIM. EŞİM O ZAMAN SİGORTALIYDI, YAKLAŞIK 1 YILDIR SİGORTASIZ. SÜT PARAMI NASIL ALABİLİRİM? NERELERE BAŞVURMAM GEREK? ACİL CEVAP LÜTFEN, TEŞEKKÜRLER.

    1. Merhaba, doğum raporuyla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat ederek süt parası yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu