Bilgi Arşivi

Engelli Raporu Almak İçin Gerekli Evraklar

Engelli raporu almak için gerekli evraklar adı altında sizlere engelli raporu hakkında ki deneyimleri ve yönetmelikleri anlatacağız. Engelli raporu alırken kullanılması gereken evrakların listesi içeriğimizde yer almaktadır. Engelli raporu almak için gereken evraklar oldukça basittir.

Engelli Raporu Almak

Engelli raporu günümüzde engelli vatandaşlara sunulan haklardan faydalanmak için alınması gereken resmi kanıt amaçlı rapordur. Bu rapor devletimiz tarafından engelli vatandaşlara sunulan haklardan yararlanmanın tek yoludur. Bu evrak olmaksızın engelli haklarındamn yararlanılamaz. Engelli raporu alma şartları oldukça kısıtlıdır. Engel durumu olmamakla birlikte haksız rekabete girmeye çalışan kişilerin bu raporu alması imkansızdır.

Engelli Raporu Almak İçin Hangi Hastaneye Gitmek Gerekir?

Engelli raporu hangi hastanelerden alınır sorusuna kapsamlı bir şekilde cevap vereceğiz. Engelli raporu devlet ve üniversite hastaneleri tarafından verilmektedir. Bu rapor her şehirde haftanın belli günle3rinde belirli hastanelerde toplanan kurul hekimlerince verilir. Bu bilgiye ulaşmak için Sağlık Bakanlığı iletişim merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

engelli raporu
engelli raporu

Engelli Raporu Veren Özel Hastaneler

Heyet raporu veren özel hastaneler 2018 yılı itibariyle tarihe karışmıştır. Bu haklardan yararlanmak için devletin değerlendirme kolu olarak görev yapan hastanelerin objektif olması gerekçesiyle özel hastanelere engelli raporu verme yetkisi sunulmamoıştır. Engelli raporu veren hastaneler 2018 yılında devlet ve üniversite hastaneleriyle sınırlandırılmıştır.

Engelli Raporu Almak İçin Gerekenler

Engelli raporu başvurusu esnasında yanınızda olması gereken tek şey kimliğinizdir. Bu süreçte sabah erken saatlerde gittiğiniz hastanede heyet sırasınıa giriniz ve sonrasında oada bulunan “gerekçe” dilekçesini uygun bir şekilde doldurarak sıradayken yanınıza alınız.

“……………………. sebebiyle engelli sağlık kurulu raporu almak istiyorum gereğini bilgilerinize arz ederim.”

bu tarz bir ifadeyle başlayan ve muhtemel heyet sırasında topluca dağıtıma sunulan dilekçeyi alın ve doldurun. Kimliğinizle birlikte vezne açılınca kayıt memuruna teslim edin.

Engelli raporu almak için gerekenler bu kadarla sınırlı olmakla birlikte diğer gereken tüm evraklar hastane tarafından size verilecektir. Buna ek olarak bazı durumlarda meydana gelen “özel talep” odaklı raporlarda hastane sizden ekstra ücret talep edebilir. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir.

Engelli raporu ile ilgili içeriklerimiz devam edecektir. Sorularınızı bizlere sorabilir bu yönde içerik hazırlamamızı isteyebilirsiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. MERHABALAR BENIM SONRADAN VUCUDUMDA OLUSAN LENF RAHATSIZLIGIM VAR LOJISTIK TASIMACILIK YAPMAKTAYIM RAHATSIZLIĞIM 1 AYAGIMDA YAYGIN DIGERINDE2. EVREDEDIR VE ISIME ENGEL OLMAKTADIR NAPMALIYIM

    1. Merhaba
      Engelli raporu almak istiyorsanız tam teşekküllü bir devlet hastanesi ya da eğitim araştırma üniversite hastanelerine giderek heyete girmeniz gerekmektedir. Engelli raporuna girdiğiniz heyet karar verecektir.

  2. Ne kadar ücret talep ediliyor, raporu kaç günde teslim ediyorlar. Ben engelli kadrosundan yararlanarak iş başvurusunda bulunmak istiyorum bu amaçla rapor almayı düşünüyorum, kalp kapaklarımın ikisi protez, mitral kapak, üçüncü kapak da dokuyla onarıldı, ayrıca kalıcı pace var(kalp pili), beyinde iki adet pıhtı, ağır işlerde çalışamıyorum, sizce engelli raporu alabilirmiyim, teşekkür ederim ?

    1. Merhaba, engelli raporunda heyete giren hekimler yaptıkları muayene sonucunda karar veriyor. Engelli raporu için ilgili hastaneler verdikleri hizmet karşılığında cüzi bir miktar ücret almaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu