Bilgi Arşivi

2020 Dünya Göz Hastanesi SGK Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Dünya Göz Hastanesi SGK Muayne ücretleri ne kadar ? Türkiye’nin en çok tercih edilen göz hastanelerinden biri olan Dünya Göz Hastanesi, sadece Türk vatandaşları ağırlayarak tedavi etmekle kalmayıp dünyanın birçok ülkesinden de hasta kabulü yapmaktadır. Dünya Göz Hastanesi SGK muayene ücreti SGK’lı tüm vatandaşlar için %30’luk bir fark sınırı ile indirimli olarak gerçekleştirilmektedir.

Dünya Göz Hastanesine Nasıl Randevu Alınır?

Göz için muayene olmak isteyen ve tercihini Dünya Göz Hastanesinden yana kullanacak vatandaşlar için hastanenin randevu sistemi hem online hem de telefon aracılığıyla kısa sürede halledilebilecek şekilde oluşturulmuştur. Hastane randevularınızı muayene olmak istediğiniz tarihten 2 gün önce almanız tavsiye edilmektedir.

Dünya Göz Hastanesi randevusunu online olarak alabilmek için gereken işlemler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Öncelikle http://www.dunyagoz.com/tr/iletisim/randevu-al sitesine giriş yapılmaktadır.
 • Açılacak randevu sistemi sayfasında doldurulacak bilgiler formu vardır. Bu bilgiler; İsim ve soy isim, e posta, telefon numarası, randevu almak istenen merkezi kurum, randevu alınmak istenen doktor şeklinde karşınıza çıkacaktır. Bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.
 • Formu doldurduktan sonra istenen güvenlik kodu girilmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra sayfanın altında yer alan ‘Randevu Al’ butonu tıklanmalıdır.

Dünya Göz Hastanesi randevusu için 444 4 469 numaralı danışma hattını arayarak randevu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra dunyagoz.com/tr resmi web sitesini ziyaret ederek de online destek alabilirsiniz.

Emekliler İçin Ücretsiz Muayene Hakkı Şartları Nelerdir?

Dünya Göz Hastanesi SGK emeklisi olan kişiler için ücretsiz muayene imkânı sunulmaktadır. Emekliye ücretsiz göz muayenesi için aranan şartlar şu şekildedir:

 • Hafta içi randevu alınması gerekmektedir.
 • 55 yaş ve üstü SGK emeklisi olma şartı aranmaktadır.
 • Doktor tercihi yapılmamalıdır.

Dünya Göz Hastanesi Etiler Şubesi Muayene Ücreti Ne Kadardır?

Dünya Göz Hastanesi Etiler Şubesinde muayene ücretleri diğer şubelere nazaran daha yüksek olmaktadır. Dünya Göz Hastanesi Etiler Şubesinde SGK Anlaşmalı muayene ücreti son olarak 290 TL+ 15 TL yani 305 TL olarak hastalardan talep edilmektedir. Hasta talebine göre profesörlerden randevu alıp onlara muayene olmak istendiğinde muayene ücreti 480 TL+ 15 TL toplamda 495 TL ücret tahsis edilmektedir.

Alınacak bu ücretler içine tüm testler numara ve göz hakkındaki tüm kontroller de dâhil edilmektedir. Etiler şubesinde göz muayenenizi gerçekleştirdiğinizde ödeyeceğiniz SGK muayene ücretiyle tüm söz sorunlarınız ortaya çıkarılmaktadır.

Dünya Göz Hastanesi Ataköy Şubesinde Muayene Olan Hastalar Ne Kadar Ödemektedir?

Dünya Göz Hastaneleri Ataköy Şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 290 TL+ 15 TL yani 305 TL olarak ücret tahsis edilmektedir. Hastanede bulunan profesörlerden hizmet almak isterseniz 480 TL+ 15 TL yani toplamda 495 TL ücret alınmaktadır. Alınacak ücretin dâhilinde göz muayenesi gerçekleştirilecek hastaya tüm test ve tetkikler yapılacaktır. Muayene sonucunuzda tüm göz sorunlarınız ortaya çıkması garantidir. Test ve tetkiklerin sonucunda hastanın tedavi süreci ve programı ayarlanmaktadır.

Dünya Göz Hastanesi Altunizade SGK Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Dünya Göz Hastaneleri Altunizade Şubesinde tahsis edilecek muayene ücretleri Etiler şubesi ile aynı olmaktadır. Altunizade şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 290 TL+ 15 TL yani 305 TL olarak ücret tahsis edilmektedir. Hastanede bulunan profesörlerden hizmet almak isteyen hastalardan 480 TL+ 15 TL yani toplamda 495 TL ücret alınmaktadır. Alınacak ücretin dâhilinde göz muayenesi gerçekleştirilecek hastaya tüm test ve tetkikler yapılacaktır. Muayene sonucunuzda tüm göz sorunlarınız ortaya çıkacak ve buna göre bir tedavi planı sunulacaktır.

Bağcılar Şubesinde SGK Muayene Ücretleri Nasıl Olmaktadır?

Dünya Göz Hastanesi SGK muayene ücreti değerlendirilmelerinde tüm şubeler arasında en uygun muayene ücreti sunan şube Bağcılar Şubesi olarak belirtilmektedir. Bağcılar şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti olarak hastalardan tahsis edilen ücret 100 TL+ 15 TL olup toplamda 115 TL olarak belirlenmiştir.

Diğer şubelerde olduğu gibi bu şubede de profesörlerden randevu alıp muayene olmak isteyen hastaların 215 TL+15 TL yani totalde 230 TL ödemeleri yeterlidir. Alınacak toplam ücret dâhilinde talep edilen tüm test ve tetkikler yapılacaktır. Hasta bu testlerin sonucunda tüm göz sorunlarının ne olduğu öğrenebilecektir.

Beylikdüzü SGK Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Dünya Göz Hastanesi Beylikdüzü Şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 200 TL+15 TL yani toplamda 215 TL olarak belirtilmektedir. Dünya Göz Hastaneleri Beylikdüzü Şubesinde profesör bulunmamaktadır. Yalnızca uzman doktorlar tarafından hizmet verilmektedir. Alınacak 215 TL içerisinde tüm testler numara ve göz hakkındaki tüm kontroller de dâhildir. Muayene sonucunda tüm göz sorunları ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlar dâhilinde tedavi süreci ve programı belirlenmektedir.

Dünya Göz Hastaneleri Feneryolu Muayene Ücreti Ne Kadar Olmaktadır?

Dünya Göz Hastanelerinin hizmet veren bir diğer şubesi olan Feneryolu şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 200 TL+15 TL yani 215 TL olarak belirlenmiştir. Dünya Göz Hastanesi Feneryolu şubesinde profesör bulunmamaktadır. Hastanenin bu şubesinde yalnızca uzman doktorlar hizmet vermektedir. 215 TL içerisinde yapılacak tüm test ve tetkikler sonucunda tüm göz sorunlarınız ortaya çıkmaktadır.

Dünya Göz Hastanesi Pendik SGK Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Dünya Göz Hastaneleri Pendik Şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 145 TL+15 TL olarak alınmakta toplamda 160 TL olarak hastalarda tahsis edilmektedir. Pendik Şubesinde de hizmet veren profesör bulunmamaktadır. Hastanede yalnızca uzman doktorlar hizmet vermektedir. Bu ücretin içine tüm testler numara ve göz hakkındaki tüm kontroller de dâhil olup sonucunda tüm göz sorunları ortaya çıkacaktır.

Dünya Göz Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Dünya Göz Hastaneleri Sultanbeyli şubesi diğer hastane şubeleri arasında en uygun ücretli olarak değerlendirilen hastanelerden biridir. Dünya Göz Hastaneleri Sultanbeyli şubesinde SGK anlaşmalı muayene ücreti 100 TL+15 TL olup toplamda 115 TL olarak tahsis edilmektedir. Hastanede hizmet veren profesörlerden randevu alıp muayene olmak isteyen hastalardan tahsis edilecek muayene ücreti ise 215 TL+15 TL yani 230 TL olarak hesaplanmıştır. Alınacak 230 TL içerisinde yapılan tüm test ve tetkikler sonucunda hastanın tüm göz problemleri ortaya çıkmış olacaktır.

Dünya Göz Hastanesinin Bünyesinde Hizmet Veren Tıbbi Birimler Nelerdir?

1996 yılından beri faaliyet gösteren hastane hem yurt içi hem de yurt dışı hastalarına gözün tüm branşlarında gelişmiş teknolojilerle hizmet vermeye devam etmektedir. 2020 dâhilinde 8000 poliklinik ve 1000 ameliyat kapasitesine sahip olan Dünya Göz Hastanesi; 200 kişilik medikal kadrosu ve yaklaşık 2500 personeli ile kaliteli işlerin altına imzasını atmaktadır. Dünya Göz Hastanesinin verdiği tıbbi hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Göz İçi İltihapları
 • Çocuk Göz Sağlığı
 • Şaşılık
 • Retina
 • Genel Göz Muayenesi
 • Lazer ve Göz içi Lens
 • Katarakt
 • Göz Tembelliği
 • Glokom (Göz Tansiyonu)
 • Nöro-Oftalmoloji
 • Yakın Görme Problemi
 • Kontakt Lens

İstanbul, Ankara, İzmit, Antalya, Adana, Tekirdağ, Samsun, Konya, Bursa, Gaziantep, Sakarya ve İzmir’de olmak üzere 12 ayrı ilde hizmet veren; Ataköy, Beylikdüzü, Altunizade, Etiler, Pendik, Feneryolu, Sultanbeyli şubelerinde Dünya Göz Hastaneleri SGK muayene ücreti farklılık göstermektedir. Online olarak ya da danışma hatlarını arayarak randevu alınması mümkündür.

İlgili Makaleler

43 Yorum

  1. Merhaba
   Muayene ücretleri gideceğiniz şubeye göre değişiklikler gösterebilmektedir. Şubeleri telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Dünya Göz hastanelerinin her şubesindeki muayene ücretleri farklılıklar göstermektedir. Dünya Göz Hastanesi için 444 4 469 numaralı danışma hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

 1. Merhaba iyi çalışmalar. Ben 37 yaşında genç emekliyim,engelliyim. Eximer lazer ameliyatı olmak istiyorum. Dünya göz hastanesinde olsam ne gibi bir ücretlendirme olur.

  1. Merhaba, ücretlendirme ameliyatın durumuna göre değiştiğinden hastaneye müracaat ettiğinizde detaylı döküm verilmektedir

  2. Naparsan yap, Önce sizi muayene olmak şartı koyuyorlar nede olsa Ticarethane yani önce sizi bi güzel gözlerinizden öpeceğiz sonrada kılık kıyafetinize yada kendi keyfiyetlerine göre gözünüze sokacağız cihazlarımızı denmekte… nere gidersen git fiyat vermezler Dr değil klinik orası ve ticari bir ederi var …

 2. 18 yaşın üzerindeyim. SGK ‘ lıyım Ankara dünya göz hastanesinde lazer ameliyatı olmak istiyorum toplam
  ne kadar ücret ödeceğimi öğrenmek istiyorum.

  1. Merhaba
   Yapılacak müdahaleler için Hastaneye bizzat başvurmalısınız. Muayenenizin ardından doktorunuzla konuşarak yapılacak işlemlerinizin ücretini öğrenebilirsiniz.

 3. 66 yasinda sgk emeklisiyim.1 gozume katarakt teshisi kondu.ameliyat olmam gerek muayne ge sgk li omeliyat fiyati hakkinda bilgi verir misiniz iyi calismalar

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 4. Mrhabalar ben 2sene önce salazyon ameliyatı oldum fakat tekrarladı şimdide kirpik dibinde çıktı iki gözüm dede var kirpiklerim döküldü acaba iki göz ameliyatı ne kadar olur eşim SSK li

  1. Merhaba
   Ücret bilgisi almak için bizzat hastaneye gidip muayene olmanız gerekiyor. Ameliyat ücretiniz muayene sonucuna göre tespit edilmektedir.

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 5. Merhaba, Dünya Göz hastanesi samsun şubesinde 22.11.2018 de oğlumu muayene ettirdim 390 muayene+15 katılım olmak üzere 405 tl ödeme yaptım bu ay tekrar kontrol muayenesi için çağırıldık ve randevu için aradığımda tekrar aynı ücreti (405 TL) istediklerini belirttiler. Sgk sitesinde kontrol ettiğimde alınması gereken ücret daha az çıkıyor, istenen ücretler normalmi?

 6. Mrb ben 1959 doğumlu emekliyim ve bende Katarakt ameliyatı olmam gerekiyor sizin bünyenizde bu ameliyatı olduğum taktirde devlet karşılıyor mu yoksa benimde ödemem gereken bir maliyet tutarı var mı..bu konuda yardımcı olursanız şimdiden tşkler.

  1. Merhaba, emeklilerde cüzi bir bir miktar katılım payı alınıyor. Hastaneden alınacak olan katılım payını randevu esnasında öğrenebilirsiniz.

 7. Merabalar desem ssk dan emekli gözünde katarak var ve onu aldırmak istiyoruz ne kadar bütçe ile gelmemiz gerekir ne kadar tutar bu işlemler

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 8. gözümde miyop var tüm testleri oldum ameliyat icin bir sorun yok dediler lazer le ameliyat ve 4000 tl dünya gözde ne kadar ögrenmek istiyorum

  1. Merhaba, operasyonun durumu ve kullanılacak olan malzemeye göre fiyatlar değişiklik gösterebildiğinden net rakamları Dünya Göz Hastanesinden alabilirsiniz.

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 9. Altunizade Dünya gözde muayene oldum ve 265 tl sgk fark ücreti ödedim. 22,45 tl fiyat nedir peki?

  1. Merhaba, muayene ücreti 22,45TL diğer fark ise ilave ücret olabilir. Ayrıntılı extre isteyebilirsiniz.

 10. Merhaba gozumun ustunde sivilce var onu aldirmak istiyorum ne kadar ucret odemem gerekir bilgi verebilirmisiniz

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 11. Dünya göze Biraz önce telefon açtim ve ssk ‘li çalısan oldugumu söyledim ve oglumun muayene ücretini sordugumda 160 tl dediler . Bu sayfada gorüyorumki 22.45 tl muayene ücreti ne yamam lazim ..

 12. Merhaba öğrenciyim bağkurluyum göz muayenesi için ne kadar ücret ödemem gerekiyor ve şubelerinizde niçin fiyat farkları mevcut?

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

 13. Merhaba
  82 yaşındayım. Emekliyim. Katarakt ameliyatı olsam ücret ödeyecek miyim.
  Teşekkürler.

  1. Merhaba, Dünya Göz Hastanesi emeklilerden muayene ücreti almıyor. Muayene olduktan sonra hastanın durumuna göre karar veriliyor. Genelde emeklilerden ücret alınmıyor.

 14. İyi günler ssk lı hastalarınızdan muyene fark ücreti 22.45 tl yazıyor. bunu teyit etmek istiyorum? İstanbul bağcılar dünya göz de de muayene fark ücreti aynımı? Önceden randevu almak gerekiyor mu, randevusuz gelsek muayene olabilirmiyiz?

  1. Merhaba, Dünya Göz Hastanesi bütün şubelerinde aynı ücreti alıyor. Randevu alırken de fark ücretini sorarak teyit edebilirsiniz.

 15. ssk çalışanım.lazer tedavisi olmak istiyorum. Muayene sonucu ameliyat etmezler ise ne kadar muayene ücreti ödeyeceğim?

  1. Merhaba, Muayene ücretlerini kurumun talebi üzerine buradan paylaşamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu