Bilgi Arşivi

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

2021 yılında İBB tarafından verilen sosyal yardım kartlarının bakiye sorgulama işlemini yapacağınız elektronik bir yer yok. Bakiye sorgulama işlemini tek yapacağınız yer, alışveriş kartınız ile gittiğiniz markette alışveriş anında kasiyerden öğrenebilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Bakiyesi Sıfırlanır Mı?

Sosyal yardım kartı kullanan binlerce kişi, kartlarındaki bakiyenin kullanılmaması halinde geri alınıp alınmayacağını öğrenmek istiyor. Durum böyle olunca detaylı bir araştırma gerçekleştiren arkadaşlarımız, sizler için bu sorunun cevabını araştırdı. İBB sosyal yardım kartı bakiyesi kullanılmadığı takdirde geri alınmamakta, kullanılmayan tutar kartta kalmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl İptal Olur?

İBB Sosyal yardım kartının iptal edilmesi için yardıma muhtaç olan ailenin maddi durumunu düzeltmiş olması gerekmektedir. Yapılan harcama türleri daha doğru bir ifade ile alınan ürünün ne olduğu kart iptali için bir unsur değildir.

Sosyal Yardım Kartına Kaç Para Yükleniyor?

İhtiyacı olan insanlara yönelik olarak hazırlanan İBB Sosyal yardım kartı, geçim sıkıntısı yaşayan ailelere büyük destek sağlamaktadır. Sosyal yardım kartı bakiyeleri ise başvuruda bulunan kişi ve ailenin gelirine göre belirlenmektedir. Şimdilik 3 limiti bulunan sosyal yardım kartı, başlangıçta ise 200 TL ile açılmaktadır. Yani kartınız sislere ulaştığında ilk olarak kartınızda 200 TL yüklü olacak ve rakamı kullanabileceksiniz. Sonrasında ise yetkililerin belirlediği orana göre kartınıza 50 TL, 100 TL ya da 150 TL yüklenecektir.

İBB Kadın Koordinasyon Merkezi

İBB Kadın Koordinasyon Merkezi sosyal yardım kartının yanı sıra kıyafet desteği de sunmaktadır. İhtiyacı olan insanlara ulaştırılmak üzere, toplanan giyim eşyaları özenli şekilde hazırlandıktan sonra ihtiyacı olan ailelere ulaştırılmaktadır. İBB sosyal yardım kartı da Kadın Koordinasyon Merkezi hizmetlerinden sadece bir tanesidir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulaması

İBB tarafından sağlanan yardım kartlarının bakiye sorgulama işlemleri, internet üzerinden yada E-Devlet sisteminden yapılmamaktadır. Kart sorgulaması yapmak için, alışveriş yaptığınız marketleri kullanabilir yada İstanbul kart dolum noktalarında ki cihazları kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

195 Yorum

  1. bu yıl gelen mesajla kartların güncellemesi yapılması gerektiği ve bununla ilgili başvuru yapmamız istendi.Başvuru yaptık ve tarafımıza kriterlere uygun değilsiniz deniyor.neye göre değerlendirme yaptınız.Benim evimde engelli bir çocuğum var aynı zamanda 14 şubat2020 den beri LÖSEMİ teşhisi ile tedavi görmekteyiz.Maşaşım asgari ücret.daha nasıl bir kriter gerekli acaba.Durumun tekrar değerlendirilmesini ve bir an önce sonuçlanmasını talep ediyorum

  2. İBB kartlarımiz yatsın rica ediyorum lütfen 14 gündür temas yuzunden evde kaldik karantinadayizraporlarimiz temiz olmasına çocuklarımin bez ihtiyacını karsilayamaz olduk

    1. Evet hala yatmadı. Normalde ayın 1 inde yatardım. Ama 3 gündür markete gidp sorgulatıyorum. Hala Bi kuruş yatmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu