Diğer Yardımlar

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır, Başvuru Süreci

2021 İBB yardım kartı nasıl alınır ?, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2014 yılında başlatılmış olan ve dar gelirli ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan ve Aile Hizmetleri ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün ortak katkıları ile gerçekleşen bir uygulamadır. 2006 yılından beri bu yardımları sürdüren İBB, 2014 yılından önce bu yardımları gıda kolileri şeklinde yapmaktaydı. Çok fazla belge gerektirmesi ve karışıklıklara neden olması üzerine daha kolay bir uygulama olan yardımlaşma kartı uygulamasına geçilmiştir.

İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu işlemini:

 • Telefon yoluyla,
 • Bireysel olarak yapmak mümkündür.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Numarası Nedir ?

Sosyal yardım kartına telefondan başvurmak için iki yol bulunmaktadır ve bunlar İBB Başkanlığı numarasından başvurmak ve Beyaz Masa hattından başvurmak şeklinedir. 0212 444 00 93 numaralı İBB Başkanlığı aranarak mağduriyet durumu bildirme işleminin, hattın yoğunluğundan dolayı çok uzun sürebilmekte olduğuna dikkat edilmelidir. ALO 153 numaralı bir hat olan ve kent sakinlerinin bütün ihtiyaç, öneri ve şikayetlerini cevaplandırmak için kurulmuş Beyaz Masa ise yoğunluğu önceden düşünülerek hazırlanmış geniş çağrı merkezi kapasitesi ile daha kısa sürede bir çözüm sağlayacaktır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Sosyal yardım kartı başvurusunu bireysel olarak yapmak için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne, muhtarlıklara, sivil toplum kuruluşlarına veya inceleme merkezlerine müracaat edilebilir. Müracaatta bulunmak için sahip olunması gereken belgeler başvuru dilekçesi ve fakirlik belgesidir.

Fakirlik belgesini almak, gelirin yoksulluk sınırı altında oluşunu belgeleyerek devlet dairesi işlemlerin hızlandırır ve bu belge için kişide aranan şartlar şu şekildedir:

 • SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı kurumlarından herhangi birine bağlı olmamak,
 • Üzerine kayıtlı olan herhangi bir malı bulunmamak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Bu şartları sağladıktan sonra kişi ikamet ettiği yerde görevli olan muhtara gitmelidir. Muhtar kişi hakkında gerekli araştırmaları yaptıktan sonra fakirlik belgesi formunu doldurup imzalayarak kaymakamlığa iletecektir. Kişinin fakirliğini onaylayıp onaylamamak tamamen muhtarın yetkisine bırakılmıştır.

Kişi fakirlik belgesini isterse kendi de doldurabilir ve muhtara imzalattırabilir. Bu belgenin örnekleri internet üzerinden elde edilebileceği gibi SGK Bölge Müdürlüğü binalarına gidilerek de alınabilmektedir.

Fakirlik belgesi ve dilekçeyle başvuru yapıldıktan sonra başvuru, değerlendirme kurullarında görüşülür ve değerlendirmesi yapılır. Daha sonra kontrol için başvuru yapan kişini yaşadığı yer ziyaret edilir. Başvuruların yoğunluğundan dolayı başvuru tarihi ile ziyaret tarihi arasındaki zaman 7-8 aya kadar varabilmektedir.

Belediye çalışanları evi ziyaret edip içinde bulunulan yaşama şartlarını değerlendirdikten sonra İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu sonuçlanacaktır. Bazı durumlarda belediye çalışanlarının evi görmesi yeterli olmamakta ve komşular aracılığıyla ile başvuru yapan ailenin durumu soruşturulabilmektedir.

Başvurunun olumlu sonuçlandığı bilgisi, dilekçede belirtilen telefon numarasına SMS olarak gönderilmekte veya arama yapılmakta, telefonun olmaması durumunda ise adrese posta ile bildirilmektedir. Başvurunun onaylanması durumunda İBB Yardım Kartı, dilekçede belirtilen adrese 14 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Kartın teslimi yapılırken aile üyelerinden hiçbiri evde bulunamamışsa kart en yakın PTT şubesine teslim edilecektir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Sosyal Yardım Kartı şartları yerine getirilmedikçe başvurular kabul edilmeyecektir ve şartlar şu şekildedir:

 • Hiçbir sosyal güvence altında olmamak,
 • Dul aylığı ve emekli maaşından faydalanmıyor olmak,
 • Başvuru sahibinin veya ailesinin üzerine kayıtlı taşınmaz mal bulunmaması.

Bu şartları bulunduran T.C. vatandaşlarından:

 • Eşi vefat etmiş kadınlar,
 • Çalışıyor olmasına rağmen aile nüfusunun çokluğundan dolayı ailesini doyuramıyor olanlar,
 • Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle çalışamadığı için evin gelir kaynağı kesilmiş olan aileler sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanabilirler.

Bunun yanında şu noktaya dikkat edilmelidir ki İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu bir hanede yalnızca bir kişi adına yapılabilir ve diğer hane üyeleri adına kart çıkartılamaz.

İBB sosyal yardım kartları ayrıca, ülkelerinde yaşanan kıtlık, savaş gibi durumlardan dolayı Türkiye’ye göç etmiş ailelere de verilmektedir yalnız bu ailelerde T.C. vatandaşlığına geçmiş olma şartı aranmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir

Sosyal yardım kartının geçerli olduğu marketler İBB ile anlaşması bulunan, ayrıca yardım kartını okuyabilecek bir POS cihazına sahip olan marketlerdir ve İBB ile anlaşmalı marketler:

 • ŞOK,
 • Çağrı,
 • Ucz,
 • Migros,
 • Carrefour,
 • Onur Market,
 • Rammer,
 • Happy Center Mağazaları şeklinde listelenebilmektedir. Bu marketlerden kart limiti miktarınca alışveriş yapmak mümkündür.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar ?

Sosyal Yardım Kartı limiti, kart başvurusu sırasında ailenin gelir durumunu belirlemekle görevli olan belediye memurlarınca belirlenmektedir.

Kart limiti belirlenirken:

 • Mağduriyet derecesi,
 • Ailenin bakmakla yükümlü olduğu çalışmayan nüfus (yaşlı ve çocuklar),
 • Ailenin beslenme dışındaki giderlere (kira, ısınma) ne kadar kaynak ayırması gerektiği kıstaslarına dikkat edilir.
İBB Yardım Kartı limitleri bu kıstaslara göre düşük, orta ve yüksek limit şeklindedir ve sırasıyla 50 TL, 100 TL ve 150 TL şeklindedir.Bu limitler her yıl yapılan ve birkaç ay süren değerlendirme süreçleri sonucunda ailenin durumunda iyiye veya kötüye gidiş tespit edildiği takdirde değişebilmektedir. Kart için belirlenen limitin düşük, orta veya yüksek olmasından bağımsız olarak kart ilk alındığında içinde 200 TL yüklü olarak gelmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Sosyal Yardım Kartı kayıtlı bakiyeyi sorgulamak için mevcut olan tek yol alışveriş yaparken veya alışverişten önce kasa görevlisinden kart bakiyesini sorgulamasını istemektir. Kart sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden veya telefon yoluyla yapılamamaktadır.

İBB Yardım Kartı bakiyesi yaygın bir şekilde düşünülenin aksine kart ile işlem yapılmadığı takdirde veya ay sonlarında sıfırlanmamaktadır. Ayrıca kart ile yapılan alışverişlerde alınan ürünlerin ne olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi sistemince takip edilmesine rağmen kart iptali için bir gerekçe oluşturmamaktadır.

İBB Yardım Kartları Neden Kapatılır ?

Yardım kartlarının kapatılma sebebi şudur ki, bu karta binlerce aile müracaat etmiş durumdadır ve bu ailelerin gelir durumları sürekli değişmekte olduğundan ailelere ait kart bilgilerinin takip edilmesi çok zor olmaktadır. Ailelerden gelir durumu düzelenlerin kartlarının iptal edilmesi veya limitlerde değişikliğe gidilmesi, kartlarını usulsüzce kullanan ailelerin kartlarının iptal edilmesi işlemlerinin gerçekleştirilmesi yani kısacası İBB tarafından denetleme yapılması için kartlar birkaç aylığına kullanıma kapatılmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır ?

Sosyal Yardım Kartları’nın açılma tarihi hakkında bilgi her yıl adresi https://www.ibb.istanbul olan İBB internet sitesinden verilmektedir. Genellikle Ocak ayında başlanan denetleme işlemine Mart ayında son verilerek kartlar tekrar kullanıma açılmaktadır.

Denetim sırasında kartlara yatan paralar ise dondurulmamakta ve kartlar açıldığında kart limitinden bağımsız olarak kartta yüklü halde bulunmaktadır.

Kart sahipleri kartlarının açılıp açılmayacağını öğrenmek için denetimin bitmesini beklemek zorunda değildirler. Bunu öğrenmek için yapılması gereken, 444 00 93 numaralı İBB Kadın Koordinasyon Merkezi’ni aramaktır.

Bu numara kart sahibi olarak arandıktan sonra sorulan güvenlik sorularına cevap verildikten sonra kart iptal durumu hakkında bilgi almak mümkündür. Kartın beklenmeyen şekilde iptal edilmesi durumunda şikayette bulunmak ise İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu işleminin yapıldığı hatlar olan 0212 444 00 93 ve 153 Mavi Masa hatlarından mümkündür.

İBB Sosyal Yardım Kartı Almak İçin Fakirlik Belgesi Gerekiyor mu ?

İBB Yardım kartı almak isteyen vatandaşlardan, fakirlik kağıdı (Belgesi) istenmektedir. Bu yüzden, kart başvusu yapmadan önce fakirlik kağıdınızı almanız gerekiyor.

Fakirlik belgesi almak için : https://www.sosyalyardimlasma.net/fakirlik-muhtaclik-belgesi-nasil-ve-nereden-alinir

İBB Yardım Kartını Nereden Alacağım ?

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine yardım kartı başvurusu yapan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar kartlarını almak için bir yere gitmelerine gerek yok. Kart başvurusu esnasında verdiğiniz adrese kargo ile gelecektir.

Her Aile İçin Sosyal Yardım Kartı Kaç Adet Veriliyor ?

Sosyal yardım kartı, her aile için 1 adet olarak belirlenmiştir. Aynı aileden başka bir bireyin başvurması durumunda, başvurusu olumlu değerlendirilmeyecektir.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

97 Yorum

 1. Merhabalar ben başvuru yapmıştım eve gelip baktılar ve sonra mesaj geldi belge iştendi bu mesaj onaylandı diye mi geliyor yoksa belgeleri götürdükten sonra mi onay yada red gelir

 2. Remziye Akyasan benim 4çocuğum var yadlm ıstiyorum eşim işiz cocuklarlma klyafet almak için yetisemiyorum nolursunz yardlm kartl istiyorum alış verişi yapa bilmek icin

 3. Merhaba ; benim eşimin okuma yazması çok zayıf olduğu için onun adına ben sosyal kart başvurusunda bulunabilir miyim acaba

 4. merb kartm kayboldu 153 ardm gelecek hala basında diyo 1 buçuk ay oldu ne zaman gelir acaba

  1. İbb evrak olarak hesap cüzdanı istemiş hangi banka olduğu yazmamış hesap içeriğindeki bakılacak yoksa paramı yatacak

 5. merhaba ben 3 4 yıldır ıbb yardım kartı alıyorum 19.11.2020 de mesaj geldı 153 u arayın dıye aradım bılgılerımı guncelledı eve zıyarete gelınecek dedıler gelen olmadı evden dısarı cıkamıyorum markete pazara falan kac gunde gelıller eve yardımcı olurmusunuz lutfen.

 6. Merhaba ben yardım alıyordum temmuz ayında başvuru yaptım kart limitim yükseltilsin diye eşim şu anda çalışmıyor Kasım ayında gelmişler ben evde yokken bana mesaj geldi yardım kart ın kapandı diye bunu bana yapanlar çocuklar ına ekmek götürmesin inşallah

 7. Erzak kartına virüs den dolayı ekstra yükleme yapıldımı yapılacağını soylemislerdi

 8. Annemin karti 3 yildir unutmus kaybolmus acaba sistem de kayitlimidir yeniden cikartmak icin ne yapmamiz gerekir

  1. Merhaba
   Alo 153 ya da 444 0093 numaralı telefonu arayarak bilgileriniz dahilinde sorgulatabilir ya da yeniden başvuru yapabilirsiniz.

 9. Kartımın postaya verilmesi aylar sürmez galiba bu ikinci hafta sayfada okuduguma göre 14 gün içinde teslim ediliyor daha fazla surermi

  1. Merhaba
   İBB kartınız dağıtıma verildiği takdirde en fazla 3 iş gününde teslim edilmektedir.

 10. Merhaba ben kart başvurusu yaptım onayladı 1 hafta oldu kartım gelmedi ne zaman gelir acaba

  1. Merhaba
   İBB kartınız postaya verildiğinde tarafınıza bilgi mesajı gönderilecektir.

 11. Merhaba bana
  Sosyal Kartınıza 2020 ŞUBAT Ayı Sanal Paraları yüklenmiştir. Kendinize en yakın A101’lerden Alışverişinizi yapabilirsiniz. Alışverşinizi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız. B018 bu msj qeliyo ben sosyal kartını nerden alabilirim 3 aydır 3 defa qeldi bu msj yardımcı olurmusunuz? Hatay Reyhanlı’da yaşıyorum

  1. Merhaba
   Hatay Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunabilirsiniz.

 12. 07.11.2019 tarihinde kocam ŞEHMUS ACAR maltepe acil devlet hastanesine grip dolayısıyla şikayette bulundu ve muayenesi yapıldıktan sonra enjeksiyon yapılacağı söylenildi ve enjeksiyonum stajer tarafından yapıldı ve enjeksiyon yapıldığı gibi ayağı uyuştu ve bunu dile getirdi ve zayıflıktan denildi ve dışarı çıktı acil kapısında düştü ve arkadaşını çağırdı ve tekrar içeri girdi doktor ayaküstü vitamin hapı yazıp gönderdi ve günden beri ayağı kullanamıyor hergün hastanelere gidiyor ayaklarına basamıyor ve biz kendi çabalarımızla emg çektirdik ve en sonunda enjeksiyonnun sinirlere hasar verdiğini öğrendik ve kendi durumumuzla tedavi yapmaya çalışıyoruz ve ayağınin iyileşme süresi 8 ay ile 16 ay arasında veya daha uzun sürebileceği sürüldü ve ben 1.5 yıllık evliyim ve 5 aylık erkek çoçuğumuz var özel sektörde çalışıyor hergun hastaneye gidiyor taksi parasi veriyor maddî ve manevi cok sikintidayiz bebegimize artik bakamiyoruz ıkimizin pisikoloji bozuldu geceleri ağridan uyamiyor cok agir ilaclar kullaniyor bebegimize bez alacak paramız bile kalmadi evliliğimizin en güzel yillari mahvoldu kocam suan sakat kaldi kimse bizimle ilgilenmiyor ve bu duruma derhal çözüm bulunmasını istediğim için buraya yazma gereği duydum gereğinin en kısa sürede yapılmasını arz ederim teşekkür ederim

  1. Merhaba
   Durumunuzu belirten evraklar ile bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

 13. Merhaba annem ve babam yalnız yaşıyorlar oturdukları ev babamın adına sosyal karttan faydalanabilirler mi?Herhangi bir sağlık güvenceleri yok gelirleri de kısıtlı

  1. Merhaba
   Sosyal Yardım Kartı şartları yerine getirilmedikçe başvurular kabul edilmeyecektir ve şartlar şu şekildedir:
   Hiçbir sosyal güvence altında olmamak,
   Dul aylığı ve emekli maaşından faydalanmıyor olmak,
   Başvuru sahibinin veya ailesinin üzerine kayıtlı taşınmaz mal bulunmaması.

 14. Meraba yardim kartimi aldim ben ilk harcamam ayin 20 sinde yaptim her ayin 20 sinde mi yukleme olur acaba

  1. Merhaba
   İBB Kart ödemeleri her ayın başında yapılmaktadır. Bazı durumlarda yardım ödemelerinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

 15. Meraba ben elif ibb karti ilk yuleme 200 tl deniliyir peki neden 100 tl yatırilmis bilgi alabilirmiyim yeni aldim kartimi ilk harcaman

  1. Merhaba
   İBB kart yardım ödemeleri başvuru yapan kişilerin durumuna göre belirlenmektedir.

  2. Merhaba evraklarımi yeni teslim ettim 4 gün oldu. Eşim çalışmıyor Askidan ekmek alıyom kurultaydan ne zaman geçer ve geçerse ne zaman alırım kartım süt ve ekmek kartım çıkarsa memlekete gitsemde kullanabilirmiyim 2 haftalığına gidecem

 16. Merhaba sosyal kart mesaji geldi fakirlik belgesi istiyorlar muhtarlık ve kaymakamlık vermeyiz diyorlar fakirlik belgesi goturmezsem kartı alamazmiyim

  1. Merhaba
   Fakirlik belgesi sizin maddi durumunuzu belgeleyen resmi bir evrak niteliği taşımaktadır. İstendiği takdirde sunmak zorundasınız.

 17. merhabalar bn gecen sene başvuru yaptım onaylanmadı bu sene tekrar yapmaya calistım tekrar başvuru olmaz diyorlar yardımcı olurmusunuz.

  1. Merhaba
   444 00 93 numaradan ya da ALO 153’ü arayarak başvuru yapabilirsiniz.

 18. Merhaba başvurum onayladı 1 ay oldu msj gelecek dediler hala gelmedi ne kadar daha sürer msj gelmesi tesekkurler

  1. Merhaba
   Kartınızın gönderilmesi sağlandığında tarafınıza mesaj iletilecektir.

  1. Merhaba
   Sosyal yardım başvurularının onaylanma süreci bazı durumlarda 6 – 7 ayı bulabilmektedir. Onaylanması halinde bilgilendirme yapılacaktır.

 19. Bende gecen sene başvuru yaptım hala sonuçlanmamış ne zaman bilgi alabilirim acaba lütfen yardımcı olun benim cok ihtiyacım var . Eski kartlar iptalmı olmuş yoksa dondurulmuşmü lütfen bilgi verin

  1. Merhaba
   Yapılan başvuruların sonuçlanması bazen 6 – 7 ay sürebilmektedir. Alo 153’ü arayarak bilgileriniz dahilinde sorgulama yapabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Başvurunuzun sonuçlanması yoğunluk sebebi ile 5 ya da 6 ayı bulabilir.

  2. Merhaba benim kartım 28 Ağustos’ta onaylandı ama hala gelmedi bilgi vere bilirmisiniz acaba rica etsem

  3. Merhaba
   Kartınız postaya verildiği takdirde adınıza bildirim yapılacaktır.

 20. Merhaba ben yardım karti icin iki defa başvurdum onaylanmadı aradım tekrar başvuru olmuyor dediler kiradayiz eşim hasta iki tane çocuğum var ne ne olur yardımcı olun cok zor durumdayız

  1. Merhaba
   Muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi alarak kaymakamlık yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.

 21. Ben daha once alisveris karti yardimi aliyordum kirayi veremedik esimin borclari nedeniyle kaynanamlara tasindik kaynanamda kirada daha sonra esimin askerligi sebebiyle kendi aileme geldim esim kasimda asker hic bi gelirimiz yok ustune bide borclarimiz var bitane cocugumla babamin evinde kaliyorum naklim degistigi icinde yardimimi kestiler naklimi annemlere aldim gelip baktilar acaba sonuclanma cok surermi elimde kartim var zaten orada kaydim da var bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba
   Yardım ödemelerinin başvurularının onaylanması 6 – 7 ayı bulabilmektedir. Onaylanması takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 22. Merhaba, ben askeri ücretle çalışan bir bayanım.eşim bir yıldır işsiz ve yaştan dolayıda iş bulamıyor çalışmıyor.eşimin annesinin evinde oturuyoruz ancak benim maaşım diğer ödemelerimize yeterli gelmiyor.ibb sosyal kart alabilirmiyim merak ediyorum.cevabınıza göre başvuruda bulunacağım teşekkürler.

  1. Merhaba
   Bu şartları bulunduran T.C. vatandaşlarından:
   Eşi vefat etmiş kadınlar,
   Çalışıyor olmasına rağmen aile nüfusunun çokluğundan dolayı ailesini doyuramıyor olanlar,
   Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle çalışamadığı için evin gelir kaynağı kesilmiş olan aileler sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanabilirler.

 23. Arkadaslar bu ay kartlara yatirm olmadi ne zaman yuklenicek sebebi neymis acaba bilgisi olan var mi???

  1. Merhaba
   Kartınıza yardım yüklemeniz gerçekleştirilmiştir. Gün içerisinde kontrol edebilirsiniz.

  1. Merhaba
   Yaptığınız başvurunun sonuçlanması 6 – 7 ayı bulabilmektedir.

 24. Mrb ben daha önce de başvuru yAptm başka yardım için onaylanmadı ben kaynanam Kayınpedermle otryrm muhtaç olmasam zaten oturmam benm kendme ait bir gelirm yok bunu da belirttim onaylanmadı kayınpederim emekli diye sanrm kalabalık bir aileyiz zaten kimin aldığı neye yeterse kendi kişisel ihtiyaçlarm için yardm alamaz mym ya da hangi yardımlarda bulunulabilir sosyal yardımlaşma şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba
   Yaşadığınız evdeki gelir oranı muhtaçlık sınırının altında kalmıyorsa yardım talebinde bulunamazsınız. Bulunsanız dahi herhangi bir yardım almanız mümkün olmamaktadır.

 25. MERHABA BİZİM MADDI DURUMUMUZ IYI DEĞIL EŞİM TEK ÇALIŞIYOR.ASGARI ÜCRET ALIYOR. IKI TANE ÇOCUĞUM VAR. EV BIZIM ANCAK KREDI ÇEKMISIZ AYLIK 1.500 TL KREDI ÖDEMEMİZ VAR. YARDIM ICIN BAŞ VURU YAPSAM KABUL EDILIR MI .
  TEŞEKKÜRLER.

  1. Merhaba
   İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu için öncelikle fakirlik belgesi alınması gerekmektedir. Bu belge, bağlı bulunduğunuz mahalle muhtarı tarafından başvurunuz üzerine verilmektedir.
   İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu için sadece fakirlik belgesine sahip olmanız yeterli değildir. Fakirlik belgesinin yanı sıra kimlik fotokopisi ve dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.

 26. Merhaba ben market karti icin basvurcaktim esim isssiz isssizlik magsi aliyo ev esimin ve kardesleriyle beraber yqni hisseli 2 cocugum var biri 11 digeri 4 yasinda bwnde basvursam kabul olabilirmi

 27. mrh şuan faydalandigim bir kartım var 100 tl limiti var ve bu bize yetmiyor bunun haricinden hiç birşey almıyorum kartımın gününü bekliyorum ve sadece okarttan gelecek olan yardımdan faydalanıyorum çok zor durumdayım allah icin limitini yükseltin veya yardim eden herkim varsa bana ulaşsın allah razı olsun 3 çocuk var evim kira eşim rahatsız iki ameliyat geçirdi fazla çalışmıyor avukatlara borcumuz var ödeyemiyoruz allah icin yardim edin ??5422099650

  1. Merhaba
   Muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi talebinde bulunabilirsiniz. Muhtaçlık Belgesini aldıktan sonra yardım almanız daha kolay olmaktadır. Muhtaçlık belgeniz ile bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuruda bulunabilirsiniz.

 28. Merhabalar kartım geldi 200 TL içerisinde bulunuyor daha sonra yükleme oluyor mu yoksa sadece 1 kereye mi mahsus verilen tutar

  1. Merhaba
   İlk kullanımın ardından tarafınıza tanımlanan limit her ay düzenli olarak kartınıza yatırılmaktadır.

 29. Iyi gunler. .kart basvurum kabul edildi,evede geldiler, msjda geldi ama msjda fakirlik kagidi ve kimlik fotokopisi bulundurun yaziyor. Muhtarliga gttim kaymakamliga gidip evrak dolastirip buraya getrcen dedi. Fakirlik belgesi olmadan vermezlermi acaba, sonucta okadar incelemeye geldiler gelir testi falan.

  1. Merhaba, fakirlik / muhtaçlık belgesi bulundurmanız gerekmektedir. Muhtaçlık belgenizi alarak yanınızda bulundurmanız istenildiğinde ibraz edebilmeniz sizin yararınıza olmaktadır

 30. Mrb ben 7aylik çocuk babasiyim 2400 maaş alıyorum 1240 ev kredisi borcum 200tl ihtiyaç kredisi borcum var ..botrolu çalışıyorum başka gelirim yok sosyal yardıma basvursam kabul edilir mi?2yetiskin 1bebege bakmak lazım yükümluyum

  1. Merhaba, kişi başı gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir.

  2. MRB ben basvuru yaptim onaylandi tam secim zamani onaylanmisti sonra geri iptal olduu ama herangi bi yardim alamadim anlamadim gitti yani

 31. Fakirlik kağıdı için muhtara gittim bana belediye yönlendirdi belediyelerden mi alıyoruz?

  1. Merhaba, muhtardan yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından alabilirsiniz

 32. Aradım başvuru yaptım ama inşallah onay gelir bende kalp hastasıyım çalışamıyorum eşimin aldığı para yetmiyor ama malesef kira faturalar yetmiyor 1yaşında kızım okula giden 1kızımda var mamayı bezdi yetmiyor lütfen yardım talebim

  1. Merhaba, onay alamazsanız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

 33. Eşim çalışmıyo hiçbir gelirimiz yok şuanda nolur bizede yardım edin 3 yaşında kızım var.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, komisyon toplantısından 20-25 gün sonra ödeme talimatı verilmektedir.

 34. Ben necdet kolon kanseri hastasiyim yardim almadan da insan yaşar ama nasil simdi bizim bir kartımız vardi bulunduğumuz ilin kaymakami bu kartı bize yardim amaçlı verdi fakat evimizi esenyurt a taşıdıktan sonra kartımız iptal edildi birdaha başvuru yaptık fakat ev ziyareti olduğu halde ne hikmetse iptal edildiğini söylediler benim 42 raporum var veben bu raporum oldugunuda beyan ettim şu anda borçlarla bogusuyorum bana bir yol gösterin napicagimi bilemiyorum sürekli hastanelerdeyim

  1. Merhaba, Esenyurt Kaymakamı ile görüşerek durumunuzu anlatın ve talebinizi iletin

 35. Kartların acılması secimlerden sonra olmaz dimi admin bazıları oyle soyluyo gecen senede martta acıldı ve diğer aylar yatmadı umarım boyle bişy olmaz yine

 36. Merhaba ben hulya palaz samsundan yaziyorum benim esim 10 yil 12 ay ceza aldi suan ceza evinde ve ben 4 cocugum ile cok magdurum evim kira cocuklarim kucuk oldugu icin calisamiyorum suan tek gelirim aile sosyal politikalardan algim maas ile gecimimi saglamaya calisiyorum ibb sosyal yardim kartina basvurmak istiyorum bana yardimci olursaniz cok sevinirim

  1. Merhaba, belediyeye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

 37. Adım hulya iki kızim var biri 4 sınıfa gidiyor diyer 3 aylık eşimin sağlık sorunları yüzünden ihtiyacları ni karsilayamiyorum yardım kartı almak istiyorum nereye başvurmam nasıl alınır yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba, sosyal kart için belediye veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

  1. Merhaba, İBB tarafından verilen sosyal kart olan market ihtiyaçlarında kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu