İsimden Numara Sorgulama: Bilinmeyen Arayanları Bulma

İsimden numara sorgulama; Telefonunuzun ekranında ansızın beliren bir numara… Açsanız bir dert açmasanız bir dert. Peki, arayan kim? nasıl bulunur? acaba önemli bir durum mu var? yoksa yine firmalar çeşitli kampanyalarını bildirmek için mi arıyor? Sanırım hepimiz bu ve benzeri sorunları hafta da bir kaç kez yaşıyoruz.

Adını soyadını bildiğiniz birinin telefon numarasını öğrenmek için öncelikle hangi operatörde olduğunuzu bilmelisiniz. Çünkü ücretsiz telefon numarası sorgulama yöntemleri operatöre göre değişir.

İsimden Numara Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell, Vodefone ve Türk Telekom hatlarında isimden numara bulmak için farklı yöntemler bulunur.

Bilinmeyen numaraya ulaşmak için belirli yöntemler şunlardır;

  • Operatör aracılığıyla öğrenme
  • Mahkeme kararı ile
  • Whatsapp ve diğer uygulamalar üzerinden
  • Bilinmeyen numaralar servisi
  • İnternet siteleri ve sosyal medya hesapları ile

yukarıda belirtiğimiz yöntemlerden birini kullanarak isimden numaraya ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama

  • Ücretsiz Turkcell isimden numara sorgulama yapmak için  11832
  • Ücretsiz Vodefone isimden numara sorgulama yapmak için  11842
  • Ücretsiz Türk Telekom isimden numara sorgulama yapmak için  11811

Numaradan isim sorgulamak isterseniz bilinmeyen numaralar servislerini arayarak kolaylıkla isimden numaraya ulaşabilirsiniz. Bilinmeyen numaralar sevisini aradığınızda numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin isim bilgisini vererek numarasını öğrenebilirsiniz.

Operatörlere bağlanmayıp daha kolay bir şekilde numara bilgisine ulaşmak isterseniz aramaya *100# yazıp arayarak bilinmeyen numara servisine de bağlanabilirsiniz.

Telefon Numarası Kime Ait İnternetten Sorgulama

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Vodafone aboneleri isimden numara sorgulama ve öğrenme servisinden ücretsiz faydalanabilir. Vodafone 11842 isimden numara öğrenme servisini arayarak istediğiniz numaranın sorgulamasını yapabilirsiniz. 11842’yi aradığınızda karşınıza çıkan yetkili sizlerden isim ve soyisim isteyecek ve bu isim soyisime kayıtlı olan numaraları paylaşacaktır.

İsim soyismini sorguladığınız kişiye ait olarak görünen telefon numaraları başkaları tarafından da kullanılıyor olabilir. 11842 servisi sadece hat sahibi bilgisine göre işlem yapmaktadır. Vodafone isimden numara sorgulama servisi dakika başı ücretlendirilir. Daha detaylı bilgi almak için https://www.vodafone.com.tr/servisler/vodafone-bilinmeyen-numaralar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Öğrenme Servisi

Turkcell isimden numara sorgulama servisi 11832 üzerinden hizmet vermektedir. 11832 servisini aramanız dakika başı ücretlendirilecek olup, ücretlerle ilgili bilgi almak isterseniz https://www.turkcell.com.tr/servisler/bilinmeyen-numaralar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turkcell  numara sorgulama hizmetinde sadece Turkcell’e kayıtlı numaralar sorgulanabilir. Bir kişinin numarasını öğrenmek istiyorsanız, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’i tek tek arayıp sorgulama yapmalısınız.

Aynı zamanda numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin bilgileri de erişime açık olmalıdır. Yani aradığını kişi Turkcell, Türk Telekom, Vodofone rehberlerinde yer alan kişinin bilgileri açık değilse sizlerle paylaşılmaz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom isimden numara öğrenme ve ya bir numaranın kime ait olduğunu bulma 11811 numaralı bilinmeyen numaralar servisinden yapılır. Türk Telekom beyaz sayfalar uygulaması sayesinde bilgileri açık olan ve ismini soyismini bildiğiniz Türk Telekom abonelerinin telefon numarasını bulabilirsiniz.

Telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişi yada kişiler bilgilerinin gizlenmesini istemiş ise Türk Telekom bu konuda sizlere yardımcı olmayacaktır.

E Devlet İsimden Telefon Numarası Sorgulama

E Devlet üzerinden telefon numarası sorgulama mümkün değildir. Bazı internet sitelerinde E Devlet üzerinden isimden telefon numarası öğrenebileceğinize değinilmiş ancak böyle bir şey mümkün değildir. Adını ve soyadını bildiğiniz kişinin telefon numarasını sadece operatörlerden ve yasal olarak hizmet veren kuruluşlardan öğrenebilirsiniz.

E Devlet üzerinden yapılan sorgulamada sadece kendi adınıza olan telefon numaralarını sorgulayabilir ve listeleyebilirsiniz. Bu işlem içinde E Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına “numara sorgulama” yazabilirsiniz.

11880 İsimden Telefon Numarası Öğrenme

Eskiden 118 bilinmeyen numaralar servisi vardı. Aradığımızda ismini soy ismini söylediğimiz kişinin telefon numarasını öğrenebilirdiniz. Ancak sonrasında 11880 açıldı ve bilinmeyen numaraları sorgulama imkanı geri geldi.

11880 isimden numara sorgulama işlemi için yapacağınız aramalar dakika başı olarak ücretlendirilecektir. 11880 ile yapacağınız görüşme için belirlenen dakika ücreti 10,99 TL’dir. Ancak bu fiyat yazımızın yayınlandığı tarihte geçerlidir. Güncel rakamları öğrenmek için http://11880.com.tr/yeni/?page_id=11 adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu