Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartlarının açılması eylül tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçen seneler baz alındığında kartların deneyimi Temmuz ve Ağustos aylarında başlayarak, Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Her sene sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartlarının denetimini başlatmaktadır. Kart sahiplerinin kartı kullanmaları için uygun şartları sağlayıp sağlamadıkları hakkında yapılan bu denetleme ise Eylül ayında sonlandırılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların geçimini sağlaması için destek sağlamaktadır. Özellikle Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kapsamında vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kart yardımı yapılmaktadır. Bu karta başvuru yapan vatandaşlar, belediye yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Uygun şartları sağlayan vatandaşlar ise bu haktan yararlanmaya hak kazanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı için başvuru iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Telefonla başvuru yapılabilmektedir. Telefonla başvuru yapmak isteyen vatandaşların 0212 -444-00-93 hattını araması gerekmektedir. Bu hat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hattıdır. Hat üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak hattın meşgul olduğu durumlarda ALO 153 Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.
 • Bireyse Başvuru yapılabilmektedir. Bunun için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bunun dışında muhtarlıklar, STK ve inceleme merkezlerine de direkt olarak başvuru yapılabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartını Kimler Alabilir?

İBB sosyal yardım kartı belirlenmiş şartları sağlayan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartını alabilecek kişiler:

 • Eşi vefat etmiş olan kadınlar,
 • Herhangi bir maaş almayan vatandaşlar,
 • Çalışmasına rağmen aile nüfusu sebebiyle yetersiz ödeme alan kişiler,
 • Sağlık sorunları sebebiyle yardıma muhtaç olan kişiler bu sosyal yardım kartını alabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının olmaması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunun yapılmasından sonra onayı verecek olan merci ise Belediye Başkanlığı olmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde eğer kişinin mağduriyeti tespit edilirse, kart talebi kabul edilmektedir. Yanlış ya da asılsız olarak yapılan başvurular ise dikkate alınmaz. Başvurular 6 ya da 7 ayda sonuçlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Eğer vatandaş evde değilse, hanede yaşayan başka birine teslim edilmesi talep edilebilir. Öte yandan İBB üzerinden farklı sosyal yardımlara da ihtiyacınız varsa, farklı kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılır?

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan yerlerdir. Her mağazadan İBB sosyal kart ile alışveriş yapmak mümkün değildir. Mağazalarda, belediyelerden teslim edilen kartı okuyabilecek bir pos cihazının olması gerekmektedir. Bu cihazların mevcut olduğu mağazalar:

 • Şok Market
 • KİM
 • Çağrı Market
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu marketler, kartın limiti kadar alışveriş yapmaya olanak sağlamaktadır. Marketten herhangi bir ihtiyacınızı kart ile almanız mümkün.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kart limiti kişinin mağduriyetine göre değişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının ne kadar limitli olacağına yetkililer karar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde vatandaşların mağduriyetlerine göre 3 kategoriden biri kişilere verilmektedir. Kart limitleri ise:

 • 50 TL
 • 100 TL
 • 150 TL

Bu limitlerden hangisinin verileceği ise kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, haneye giren toplam aylık ve ailenin mağduriyet durumu olmaktadır. Kartın ilk yüklemesinde ise her limitte 200 TL olmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

İBB sosyal yardım kartının açılması her sene yapılan denetimlerden sonra gerçekleşmektedir. Buna göre yapılan başvurulardan itibaren, denetlemeler başlamaktadır. Denetlemeler neticesinde doğru bilgi verdiği tespit edilen ailelere kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. Kartlar denetlenene kadar kartlar alışverişe kapalı haldedir. Bunun yanı sıra kartların kapalı olduğu süre, kart açıldıktan sonra karta yüklenmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Verilen belgelerin doğru beyan olduğundan emin olmak gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu yardım kartları için aşağıdaki şartları sağlamak ve bu belgeleri teslim etmek gerekmektedir:

 • İstanbul’da ikamet ediyor olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi olan vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Düzenli gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan alınması gerekmektedir.
 • Kadınlar başvuru yapacaksa eşinin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Sağlık sorunları nedeni ile çalışamayacak durumda olunması gerekmektedir.
 • Kişi çalışıyorsa, aile fert sayısının fazla olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilmektedir. Müdürlükler; ailenin kart dışında da yardım ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Kart başvurularının yapılmasından sonra ilgili birimler bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme neticesinde kartı onaylanan kişiler, farklı yardımlar için de başvuru yapabilir.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartını alabilmek için en önemli belgedir. Fakirlik belgeleri, mahalle muhtarları tarafından verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu belge için vatandaşın üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da taşınır malın olmaması gerekmektedir. Belediyeler ve kaymakamlıklar bağlı olarak faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlardan yararlanmak için bu belgenin alınması gerekmektedir. Bu belgeyi 18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartını sorgulamak için online yöntemler bulunmamaktadır. İBB tarafından verilen yardım kartının sorgulanması için anlaşmalı marketlere gitmek gerekmektedir. Limit sorgulaması yapmak markete giderek, kasiyerden limit sorgusu yapılması rica edilmelidir. Bu yöntem dışında herhangi bir limit sorgulama yöntemi mümkün değildir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım başvurusu ALO 153 aracılığı ile yapılabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun dışında 0212 444 00 93 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon dışında başvuru yapabileceğiniz yöntem ise bireyse başvuru olmaktadır. Bireysel başvurular ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Buna göre teslim edilmesi gereken belgeler ise:

 • SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olunmaması gerekmektedir.
 • Vatandaşların üzerine kayıtlı herhangi bir malı olmaması gerekmektedir.
 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar hem telefonla hem de bireysel olarak başvuru yapabilmektedir. Fakirlik belgesi ve dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra gerekli analizler ve incelemeler yapılır. Ardından kart sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 515 YORUM
 1. Cansu dedi ki:

  Ben 150 numarayı aradım madurum dedim bilgilerinizi ileticez dediler dönüş olacak dediler kimse dönmedi onaylanan bi kart neden açılmaz ki

  1. admin dedi ki:

   Cansu hanım bildiğimiz kadarıyla şuan kartların tamamı kapalı, 15 ile 20 mart arasında açılacak

 2. Ayşe dedi ki:

  Hiç boşuna beklemeyin arkadaşlar açılacağı yok bu gün ki arkadaş 5ayda açılacak diyor. Acaba diyorum da hani bu kadar beklettiler ya .üç ayın birlikte mi yatiracaklar.yoksa 1ay tekmi yatiracaklar. Bunu öğrenme imkanımız varmı acaba

 3. Hatice dedi ki:

  Manesef zaten 15.ile 20 dediler öyle olur yani ay bitiyo arkadaşlar?sinirimden gülüyorum artık

 4. zehirli sarmasik dedi ki:

  Dogrudur yalan zannetmeyin bizi kandiriyorlar akli siraallah cumlemizin yar yardimcisi olsun

 5. zehirli sarmasik dedi ki:

  Duyum saglam yerdendir arkadasim orda calisiyor secimlere kadar acilim yok baska derneklerden erzak almaya calisin oymoy yok bunlara

 6. Leyla dedi ki:

  Ben şimdi aradım hala denetim sürecinde olduğunu slöylediler.Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyim.

 7. Ayşe dedi ki:

  Kartı açılan varmı arkdaslr

  1. Merve dedi ki:

   Daha açılmadı kartlar

 8. Nihal dedi ki:

  Arkadaşlar tweeter hesabından ibbkkm takip edin ve oradan mesaj atın anında ilgileniyorlar aynı zamanda da magduriyetinizizi dile getirin şikayetçi olduğunuzu bildirin

 9. Songul dedi ki:

  İnşallah bizleri madur mırakmazlar evim kira esim askeri ücretlen calisiyor 600 kiraya gidiyor 3 oglum var biri 6diyeri 4 ve 8 aylık inşallah açılır benim kartım ihtiyacım var zordurumdayım ihtiyacım olmasaydı kullanmazdım istambul gibi yerde yasamak cok zor kartlan en azından cocukların bezini alıyorum Azdaolsa yetişmeye çalışiyorouz yinede allahrazı olsun çıkarandan

 10. Aslı dedi ki:

  Merhabalar bugün kartlar açılacak dediler yine yok yine yok yoruldum artık gidip gelmekten hergun bı umutla uyanip hayal kırıklığına uğramaktan yoruldum .acacaksaniz açın artık neden bu kadar bekletiyirsunuz .onu anlamadım .her arayisimizda değerlendirmede diyorlar .ne olur tam bir bilgi verin ihtiyacımız olmazsa size bu kadar dil dokmezdik saygılar .

 11. ayşe dedi ki:

  merhaba yardım kartlarındaki son durum ne açıldımı arayıp bilgi almaktan utanıyorum artık ihtiyacımız olmasa bu kadar uğraşırmışız. mağduruz anlayın çocuklarımızın ihtiyaçları var para yok

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar son durum su sekilde: yetkililer mart ayinin 15 i ile 20 si arasinda acilacagi bilgisini verdi

 12. Emine dedi ki:

  Gene aadım değerlendirmede diyolae bu nasıl bişey ya bütün kartları bekletiyorlar barı işlemi bitenleri açın sinirlerim bozuldu hergün bir umutla uyanıyorm

 13. Ayşe dedi ki:

  Kartlar acildimi soran varmı

 14. Emine dedi ki:

  Kartların daha onaylanıp onaylanmadığı belli değil aralığıda sayarsak bunca insanın değerlendirmesi bitmedi çok mağdur olduk bizimde ihtiyacımız olmasa bu kadar koşmazdık peşinde her ay atıyor

 15. Hatice ç dedi ki:

  Bugün bende gittim şok markete pazartesi açılacak dediler eger açılmazsa kartı kırıp Atıcam cok magdur olduk ya.

  1. İbrahim dedi ki:

   kesinmi dediler hatice bacim

  2. Hatice ç dedi ki:

   Evet kesin dediler ama yarın gidicem acılmamişşa bilemiyorum artık ya yazık gunah.

 16. elif dedi ki:

  herkez farklı tarıhler soyluyo marketlerde bize martın 5 inde acılcagını soyledı.insanların boyle merakla beklemesı bu konuda ısarla soru sorması cok normal.cünkü gecim sıkıntısını cekmek cok zor.allah yardm etsın zor durumda olanlara?

 17. Seda dedi ki:

  Ben şimdi şok markete kartın açılıp açılmadığını sordum onlarda bidahaki ay dediler bütün moralim bozuldu gerçekten zor durumdayız nisan ayında açılacağını söylüyorlar doğrumu acaba bilgi verirmisiniz lütfen

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Seda Hanım, bizim yetkililerden aldığımız yanıt mart ayının 15 ile 20 si arasında açılacağı yönünde

 18. Aysegul dedi ki:

  Bimle anlaşıldı mı

 19. Evin dedi ki:

  Lütfen bu konuda benide aydınlatacak biri varmı.

 20. Evin dedi ki:

  Mraba bende bu kartı ilk defa 2017 11. Ayında aldım 200 tl yüklüydü ama bidaha alamadım 10 gün önce 153 arayıp bilgi edinmek istedim fakat bana kaydımın bulunmadığını tekrar başvuru yapmam gerektiğini söylendi lütfen sizler beni bilgilendirirmisiniz ne yapmam lazım.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Evin hanim anladigim kadariyla elinizde kartiniz mevcut bu durumda kartinizin acilmasini beklemeniz gerekiyor. Yetkililer nuhtemelen basvurunuzu gorememis olabilir. Bir yanlis anlasilma soz konusudur

  2. Evin dedi ki:

   Çok teşekkür ederim

 21. Sevinc dedi ki:

  Ben kart ta başvurdum onaylanmış fakat ne kadar bi zaman da elime ulaşır bilgi vermiyolar siz biliyor musunuz

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Onay süreci geçtiyse kısa zamanda elinize ulaşacaktır. Ancak bu noktada durdurulan işlemler nedeniyle gecikme yaşayabilirsiniz.

 22. Hakan dedi ki:

  Kartlar hangi gün açılıyor bunu bi yazın bizde bilelim

  1. admin dedi ki:

   Hakan bey mart 15 ile 20 si arasinda belirtildi tarih net gun ve net tarih verilmedi

  2. Evin dedi ki:

   Benide bilgilendirirmisiniz lütfen

  3. behiye kortak dedi ki:

   Kartlar hangi gün açılıyor bunu bi yazın bizde bilelim

  4. admin dedi ki:

   Behiye Hanım içeriği okumuyorsunuz onu da geçtim yorumları okumuyorsunuz bir de yazın bilelim diyorsunuz. Kartlar 15-20 mart arasında açılacak bilgisi verildi.

 23. metin dedi ki:

  inşallah o gun gelırde bıze başka gun vermezsınız dıleğim bu sızın şahsı ilgınızden dolayı tşkler dılerız

  1. admin dedi ki:

   Rica ederiz Metin bey bizde elimizden geldigince insanlara yardimci olmaya calisiyoruz

 24. metin dedi ki:

  15 de kesınmı artık bızı zor durumdakı insanları duşunun 4440093 arıyoruz artık bıze tepkıyle konuşuyorlar bı hakaret yemedımız kaldı arıyan bızız sesini yukseten komşularımız bu konuyu tv haberlerıne taşıyacaz bızle oyun oynuyorlar dıyorlar yenı başkan vermek istemıyormuş net bılgı paylaşın vatandaşlara rıca edıyoruz çok zor dumlardayız

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Metin Bey dun tum numaralarla ve sahsi olarak kurumlarla gorustuk aldigimiz yanit 15 ile 20 mart arasinda kartlarin acilacagi oldu

 25. Eylül can dedi ki:

  Ya bu kartlar acilmicak gibi geliyor zor durumdayım eşim işinden çıktı çıkacak benim bi kızım var kimseye acimiyorlarsa evlatları mıza acisinlar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Eylul Hanim kartlar 15 ile 20 mart arasinda acilacaktir. Bu bilgi dun yetkililerden alinmistir

  2. İbrahim dedi ki:

   sayin admin simdi bir arkadaş kim markete sormuş anlaşma sağlanamamıştır nisan ayına aktirilmis tir. diyorlar boyle birseyler resmiyeti varmi

  3. admin dedi ki:

   Aldigimiz resmi bilgi nisan ayi degil mart ayi 15 ile 20 si arasinda acilacagi yonunde oldu.

 26. Rukiye dedi ki:

  Admin ibb Bim ledemi anlaştı bilgi varmı

  1. admin dedi ki:

   MerhabaRukiye Hanim bu konuyu teyit edip cevap yazacagim.boyle bir anlasma duydum sanki ancak emin degilim arastirip cevap verecegim

 27. Ayla dedi ki:

  Admin bey cevap verin lütven kaç ay oldu bir haber yok ibbyi arıyorum o haberlere inanmayın daha belli değil kartlarınızı kaybetmeyiniz diyorlar.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Ayla hanım kartlarınızı kaybetmeyiniz. Biz de öyle bir paylaşımda bulunmadık. Kartlara ödeme yapılacağı bilgisi kesindir. Tarih ve resmi süreç yenileme amacıyla sekteye uğramış denilebilir. Sitemizi takip ediniz.

 28. metin dedi ki:

  yakşamlar 19 30 da acıklamada bulunacaktınız kartlar belimi gunu insanlarla alay etmeyın 4440093 arıyoruz gun beli değil kendını sayfalarına inan mayın dıyorlar anlamadık bıze lutfen acıklama yapın

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-karti-aciliyor içerik yayınlandı. Telefona dair açıklamada mevcut

 29. Hakan dedi ki:

  Kartlar la ilgili bi cvb gelmedi kesin bi cevab verseniz herkes bilgisi olcak herkes zor durumda

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-karti-aciliyor tam olarak her kurumla görüştük. Durumunuzun farkındayız bu yönde devamlı çalışmalarımız devam ediyor.

 30. Dila dedi ki:

  Martın kaçında yaticak lütfen bir bilgi verin artık perişan olduk

 31. metin dedi ki:

  ama kesın bışey soyleyın ihtiyac sahıplerı olmasak sık sık sormayız bızı de anlayın yetkılerden bılgı alın bıze paylaşın

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-karti-aciliyor adresinden güncel içeriğe ulaşabilir ilgili sorularınızı o içeriğin altına yazarak bize iletebilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

  2. metin dedi ki:

   inşallah bu sefer net bılgı olur tşkler cvb verdınız için

  3. Erkan Akkuş dedi ki:

   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-karti-aciliyor adresinden güncel içeriğe ulaşabilir ilgili sorularınızı o içeriğin altına yazarak bize iletebilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

 32. metin dedi ki:

  kartlar ne zaman acılacak kesın bır gun yokmu ben kasımdan bu ya almadım bıze bılgı verın lutfen

  1. metin dedi ki:

   lutfen bır acıklama yapın halkı dıkate alın bılgı verın gerıldık bu konuda

  2. admin dedi ki:

   Elimizden geleni yapiyor cevap vermeye calisiyoruz

  3. admin dedi ki:

   Merhabalar mart ayinda acilacagi soylendi aksam daha detayli bilgi verilecektir

 33. Hatice dedi ki:

  Unutsak iyi olur arkadaşlar bu daha açılmas gibi me geliyo
  Hayırlısı olsun yinede??

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Hatice hanım umutsuzluğa kapılmayınız resmi kaynaklar açılacağı bilgisini paylaşıyor.

 34. Büşra dedi ki:

  İnşallah açılır bugün geçti artık bari 5i doğru olsa

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-karti-aciliyor adresinden güncel içeriğe ulaşabilir ilgili sorularınızı o içeriğin altına yazarak bize iletebilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

 35. Aysegul dedi ki:

  Kartlar açıldımı giden varmı yada bakan

  1. Büşra dedi ki:

   Mesaj gelmedi telefonu da açmıyorlar zaten

 36. Hakan dedi ki:

  Kartlar açıldımı bilgi verir misiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Hakan Bey, kartlarla ilgili son bilgi için arkadaşımız yetkililerle görüşmeye gitti. Bu süreçte https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-kartlari-kapatildi buradaki diğer yazımızı takip edebilir, erken sonuç alabilirsiniz.

 37. İbrahim dedi ki:

  merhabalar ayin 5 dediniz peki yatarsa 3 aylikmi yatircak yoksa bu ay tekmi yaticak

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar İbrahim Bey, bu soruda bugün yetkililere sorulup cevap sitemizden paylaşılacaktır.

 38. Damla dedi ki:

  Inşallah açılır gercek den çok ihtiyacım var

 39. Damla dedi ki:

  Inşallah açılır ya

 40. Hatice dedi ki:

  Teşekkür çok çok bilgikendirniz için bizleri çok sağolun

 41. Cansu dedi ki:

  Açılırsa yarin acilirmi acaba normalde 1 ri kesindi

 42. Cansu dedi ki:

  Normalde 1 birinde açılıyordu kartlar 1 ve 5 hep deniyordu 1 kesin kullanıyorduk yarin için kesinmi acaba ve zam varmı acaba

 43. Hakan dedi ki:

  Yardım kartları yarın açılacak mı

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Hakan Bey, bir değişiklik olmazsa ayın 5’i itibari ile açılması bekleniyor.

 44. Özlem dedi ki:

  Mart da yatacak mı acaba çok perisaniz kesin bir bilgi verin lütfen.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem Hanım, kesin bilgi olmamakla birlikte Mart ayının 5’inde açılması bekleniyor

 45. Sevilay yasa dedi ki:

  Benim numaram kapandı acik hat oldugundan acaba bi. Sorun çıkarmı. Mjla. Haber veriyorlamis oyle dediler bana

  1. admin dedi ki:

   Sadece açıldığında kısa mesaj olarak bilgi alamazsınız, sitemizi takip ederseniz kartlar açıldığında bu konuda bir yazı paylaşacağız.

 46. Damla dedi ki:

  Bende kullanıyorum acaba yine acilirmi teşekkür

 47. Damla dedi ki:

  Kimlerin kartları açılacak acaba bende kullanıyorum yine açılır mi teşekkür

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Damla Hanım, gelirinde bir değişiklik olmayan kişilerin kartları açılacaktır.

 48. Hatice dedi ki:

  Günaydın admin bey ozaman yarın başlıyodur diymi
  Kartlar açılışı kısmetse inşallah

  1. admin dedi ki:

   Ayın 5’i itibari ile açılması bekleniyor Hatice Hanım,

  2. Sinem dedi ki:

   Bimlede mi anlaştılar ?

 49. Ebru dedi ki:

  Ocak ve şubatta açılmadı martta kullanıma açıldığı vakit ocak ve şubatın paraları da eklenecek mi ?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Ebru Hanım, yetkililer bu konuda bir açıklama yapmadı ancak biz ocak ve şubatın da ekleneceğini düşünüyoruz.

 50. Dilan dedi ki:

  Kartların mart ayında açılacağı kesinmi? Kaç aydır haber yok

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Dilan Hanım, kartların mart ayında açılacağı ilgili kurum tarafından açıklanmış kesin olarak beyan edilmiş bilgidir.

  2. Rukiye dedi ki:

   Peki kart ücretlerinde bir zam olacakmidir üstüne ilave

  3. Damla dedi ki:

   Inşallah açılır gercek den cok ihtiyacim var

  4. Ayla dedi ki:

   İnşallah açılır ama ben sürekli arıyorum ibbyi internetteki bilgilere inanmayın diyorlar.

  5. admin dedi ki:

   Ayla Hanım bugün arkadaşlarımız bilgiyi Devlet kurumlarından teyit ettiler. Bilginiz olsun

  6. Revşan dedi ki:

   Ben çocuk parası alıyorum yardım kartı başvurusu yaptım onaylanmış ondan mı acaba

  7. Sebahat dedi ki:

   Merhaba İBB kartı ne zaman açiliyor bilginiz var mı

  8. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı sırası geldiğinde açılır kartınız

  9. Rukie dedi ki:

   Nezaman aciliyor bu onumuzdeki ay kesin yatmis olurmu

  10. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sıra gelince kartınız açılır. Çalışmalar başladı.

1 2 3 6