Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartlarının açılması eylül tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçen seneler baz alındığında kartların deneyimi Temmuz ve Ağustos aylarında başlayarak, Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Her sene sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartlarının denetimini başlatmaktadır. Kart sahiplerinin kartı kullanmaları için uygun şartları sağlayıp sağlamadıkları hakkında yapılan bu denetleme ise Eylül ayında sonlandırılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların geçimini sağlaması için destek sağlamaktadır. Özellikle Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kapsamında vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kart yardımı yapılmaktadır. Bu karta başvuru yapan vatandaşlar, belediye yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Uygun şartları sağlayan vatandaşlar ise bu haktan yararlanmaya hak kazanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı için başvuru iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Telefonla başvuru yapılabilmektedir. Telefonla başvuru yapmak isteyen vatandaşların 0212 -444-00-93 hattını araması gerekmektedir. Bu hat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hattıdır. Hat üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak hattın meşgul olduğu durumlarda ALO 153 Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.
 • Bireyse Başvuru yapılabilmektedir. Bunun için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bunun dışında muhtarlıklar, STK ve inceleme merkezlerine de direkt olarak başvuru yapılabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartını Kimler Alabilir?

İBB sosyal yardım kartı belirlenmiş şartları sağlayan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartını alabilecek kişiler:

 • Eşi vefat etmiş olan kadınlar,
 • Herhangi bir maaş almayan vatandaşlar,
 • Çalışmasına rağmen aile nüfusu sebebiyle yetersiz ödeme alan kişiler,
 • Sağlık sorunları sebebiyle yardıma muhtaç olan kişiler bu sosyal yardım kartını alabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının olmaması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunun yapılmasından sonra onayı verecek olan merci ise Belediye Başkanlığı olmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde eğer kişinin mağduriyeti tespit edilirse, kart talebi kabul edilmektedir. Yanlış ya da asılsız olarak yapılan başvurular ise dikkate alınmaz. Başvurular 6 ya da 7 ayda sonuçlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Eğer vatandaş evde değilse, hanede yaşayan başka birine teslim edilmesi talep edilebilir. Öte yandan İBB üzerinden farklı sosyal yardımlara da ihtiyacınız varsa, farklı kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılır?

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan yerlerdir. Her mağazadan İBB sosyal kart ile alışveriş yapmak mümkün değildir. Mağazalarda, belediyelerden teslim edilen kartı okuyabilecek bir pos cihazının olması gerekmektedir. Bu cihazların mevcut olduğu mağazalar:

 • Şok Market
 • KİM
 • Çağrı Market
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu marketler, kartın limiti kadar alışveriş yapmaya olanak sağlamaktadır. Marketten herhangi bir ihtiyacınızı kart ile almanız mümkün.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kart limiti kişinin mağduriyetine göre değişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının ne kadar limitli olacağına yetkililer karar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde vatandaşların mağduriyetlerine göre 3 kategoriden biri kişilere verilmektedir. Kart limitleri ise:

 • 50 TL
 • 100 TL
 • 150 TL

Bu limitlerden hangisinin verileceği ise kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, haneye giren toplam aylık ve ailenin mağduriyet durumu olmaktadır. Kartın ilk yüklemesinde ise her limitte 200 TL olmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

İBB sosyal yardım kartının açılması her sene yapılan denetimlerden sonra gerçekleşmektedir. Buna göre yapılan başvurulardan itibaren, denetlemeler başlamaktadır. Denetlemeler neticesinde doğru bilgi verdiği tespit edilen ailelere kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. Kartlar denetlenene kadar kartlar alışverişe kapalı haldedir. Bunun yanı sıra kartların kapalı olduğu süre, kart açıldıktan sonra karta yüklenmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Verilen belgelerin doğru beyan olduğundan emin olmak gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu yardım kartları için aşağıdaki şartları sağlamak ve bu belgeleri teslim etmek gerekmektedir:

 • İstanbul’da ikamet ediyor olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi olan vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Düzenli gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan alınması gerekmektedir.
 • Kadınlar başvuru yapacaksa eşinin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Sağlık sorunları nedeni ile çalışamayacak durumda olunması gerekmektedir.
 • Kişi çalışıyorsa, aile fert sayısının fazla olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilmektedir. Müdürlükler; ailenin kart dışında da yardım ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Kart başvurularının yapılmasından sonra ilgili birimler bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme neticesinde kartı onaylanan kişiler, farklı yardımlar için de başvuru yapabilir.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartını alabilmek için en önemli belgedir. Fakirlik belgeleri, mahalle muhtarları tarafından verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu belge için vatandaşın üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da taşınır malın olmaması gerekmektedir. Belediyeler ve kaymakamlıklar bağlı olarak faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlardan yararlanmak için bu belgenin alınması gerekmektedir. Bu belgeyi 18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartını sorgulamak için online yöntemler bulunmamaktadır. İBB tarafından verilen yardım kartının sorgulanması için anlaşmalı marketlere gitmek gerekmektedir. Limit sorgulaması yapmak markete giderek, kasiyerden limit sorgusu yapılması rica edilmelidir. Bu yöntem dışında herhangi bir limit sorgulama yöntemi mümkün değildir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım başvurusu ALO 153 aracılığı ile yapılabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun dışında 0212 444 00 93 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon dışında başvuru yapabileceğiniz yöntem ise bireyse başvuru olmaktadır. Bireysel başvurular ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Buna göre teslim edilmesi gereken belgeler ise:

 • SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olunmaması gerekmektedir.
 • Vatandaşların üzerine kayıtlı herhangi bir malı olmaması gerekmektedir.
 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar hem telefonla hem de bireysel olarak başvuru yapabilmektedir. Fakirlik belgesi ve dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra gerekli analizler ve incelemeler yapılır. Ardından kart sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 515 YORUM
 1. Tugba dedi ki:

  Bebe biskuvi yardimi her hafta mi aliniyor 2 haftada bir mi bide mesaj gelecek.mi telefona her defasinda

 2. Nafiye dedi ki:

  Benimki onaylandı ama bir türlü elime gelmedi kart acaba nezaman gelicek çok ihtiyacım var

 3. Aslı dedi ki:

  Günaydın karttaki kalan para bı dahaki aya kalıyor merak etme .benimkide daha yeni dün açıldı

 4. Öznur dedi ki:

  Kartta kalan bakiyeler siliniyomu bi dahaki ayamı atiliyo cvp verirseniz sevinirim??

 5. Damla dedi ki:

  Arkadaslar lar nisan in kacinda yatacak bilgisi olan varmı

  1. Aysegul dedi ki:

   Ya benim daha açılmadı neden acilmadi

  2. Aysegul dedi ki:

   Ya benim daha açılmadı neden acilmadiv kırk kere markete gittim yok

  3. Aysegul dedi ki:

   Bimlede anlaşma olmamış

  4. fatma dedi ki:

   iptal edilmiştir canım

  5. cennet dedi ki:

   Ayşegül hanım benimde kartimda yükleme yok 153 aradım sende ara 48 saat sonra mesaj gelecek dediler şimdi yarını bekliyorum insaallah ibtal olmamıştır

  6. Aysegul dedi ki:

   dün sosyal hizmetlere gittim hala araştırılıyor arancaksiniz dediler ne arastirmaymis bir türlü sonuçlanmadı

  7. Aysegul dedi ki:

   Ne kırk saat miş ya 1ay oldu kart yüklenmedi nisana gircez yazıktır ya perişan olduk çoluk çocuk

 6. Öznur dedi ki:

  Merhaba diyelimki kartta 10 lira 20 lira kaldı bi dahaki aya atiyomu yoksa kesiliyomu..??

 7. ayşe dedi ki:

  slm banada günlük 3 ekmek geldi ama sabah halk ekmek bütçesine gittim geçmiyor dediler belirli yerde mi acaba

 8. Ayşe dedi ki:

  Benim 75 ti 95 yatrmislar o beş tlyi fazla gördüler herhalde

 9. Tugba dedi ki:

  2101 YILI BİSKÜVİ YARDIMLARINIZ SOSYAL YARDIM İSTANBUL KARTINIZA HAFTALIK 2 PAKET OLARAK YÜKLENMİŞTİR. KARTINIZI İSTANBUL HALK EKMEK MEHTER ÇEŞME BÜFE ,ESENYURT CAMİ BÜFE ,ESENYURT İNÖNÜ BÜFE ,#I BÜFELERİNDE 09 MART 2018 TARİHİ İTİBARİ İLE KULLANABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. B001 merhaba bu mesj ne anlama.geliyor anlata bilirmisiniz

  1. Emine dedi ki:

   Bu mesaj doğru banada geldi benim bir bebeğim olduğu için bebe bisküvisi veriyorlar halk ekmek bufelerinden 2 paket ben aldım her hafta vericekler

  2. fatma dedi ki:

   dalga geçiyor birileri

 10. Damla dedi ki:

  Peki neden bize 100 tl yatiyo bazılarına 200 tl haksızlık olmuyo mu bizde evde 7 kişiyiz

 11. Cemile dedi ki:

  İBB kartım ile şok tan alışveriş yapacaktım ama kartıma yükleme yapılmamış neden olabilir acaba

 12. Ozlem dedi ki:

  Aaaa sadece Kayaşehir tarafındaki acaba bu halk ekmek yardımı acaba

 13. Songul dedi ki:

  2118 YILI BİSKÜVİ YARDIMLARINIZ SOSYAL YARDIM İSTANBUL KARTINIZA HAFTALIK 2 PAKET OLARAK YÜKLENMİŞTİR. KARTINIZI İSTANBUL HALK EKMEK BAYRAMTEPE BÜFE ,KAYAŞEHİR 3 BÜFE ,#H ,#I BÜFELERİNDE 09 MART 2018 TARİHİ İTİBARİ İLE KULLANABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. B001 bu nedir bilgi alabilirmiyim..

  1. Duyguuuuu dedi ki:

   Aynı msj banada geldi bende merak ettim bazılarına da gunluk uç ekmek alabilirsiniz die msj gelmis

  2. Aslı dedi ki:

   Banada aynı msj geldi şaşırdm bebeginiz varmı benim 5 aylık bebegim daha ne bisküvisi cok sacma geldi bana

 14. GÜLÇİN ALKAYA dedi ki:

  ben glçin alkaya bnim kartım boş limit yok içinde gittim erzak almay ama kartımın boş olduğunu söylediler bidaha üzülerek geri geldim bunun neden içine para yuklenmediyini veya iptalmı oldu diye nasıl öyrenebilirim saygılarımla

  1. Tuğba dedi ki:

   Gülçin hanım 153 arayın oradan bilgi verirler size iptal de olabilir aramadan ogrenemeSınz sızın adınıza üzüldüm çünkü kaç aydır bekliyoruz benim 125 tldı gecen sene ama bu ay 150 yatmış bı anlam vermedim ınsallah kartınız açılır

 15. Damla dedi ki:

  Bende kullandım 100 tl yatmış allah razı olsn vesile olandanda yardımcı olanlardanda 3 çocuğum var zor durumdayım çok iyi oldu tesekkurler

 16. Tuba dedi ki:

  Mrb admin bey kartlar açıldı bugüne kadar bize yapmış olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim bugün kartımı kullandım 200tl yatmış acaba bu 3ayin parasimi

  1. admin dedi ki:

   Tek aylik yatmis

 17. Omer dedi ki:

  Aerkadaslar 150 tl yatmis gecen senekiyle ayni zam yok mart ayininki yatmis bilginize

 18. Ayşe dedi ki:

  Arkadaşları 75 olanlara yüz mu yattı acaba

  1. Seçkin Yeni dedi ki:

   Eveet benimde 75 TL idi 100 TL yatmış . 1 aylık olarak yatmış galiba .

 19. Büşra ç. dedi ki:

  Az önce yaptım alışverişimi 100 tl yatmış arkadaşlar yani allah a şükür bu da var

 20. Ozlem dedi ki:

  Ben ilk kezAralık ayında aldım 100 TL yatmışt happy centir da kulandim kapandı dün mesaj geldi açılmış ama ben şok mağazasına gittim yok dedi postu diğerine gittim oda yok dedi postu diğer mağazalarda uzak ve herkese 100 TL mi yattı acaba bu ay

 21. Aslı dedi ki:

  Admin bey neden 3ay bekletip 1 ay tek yüklediler .bı bilginiz varmı .ne olur yardım edin bişey söyleyin bilgisi olan cvb yaza bilirmi?

  1. admin dedi ki:

   Maalesef bu konuda bir bilgimiz yok Aslı Hanım

 22. Özlem dedi ki:

  Ben kullandım 1 aylık 100 tl yatmış

 23. Semh dedi ki:

  Arkadaslar bugun şok market uzerinden sorgulama yaptm sistem acik kartlara yukleme yapilmis yalniz bir aylik yapilmis ge 153 ile gorustum geriye donuk yatirim yapilmayacakmis bilginize yani gecen aylari unutuyoruz

 24. ayşe dedi ki:

  merhaba kartlar bir aylık yatmış ama zamlı galiba 25 lira fazlaydı sizde durumlar nasıl hayırlı harcamalar

 25. Öznur dedi ki:

  Kartlar açıldımı acaba kaç aylık yüklenmiş??

 26. Öznur dedi ki:

  Kartı acılan varmı kaç aylık yüklenmiş acaba??

 27. Ayşe dedi ki:

  Mrb derya hanim yarin ibb yi arayın belki açılmıştır sistemden dolayı mesaj gelememiştir çünkü kartlar açılmadan önce arayip sormustum kartlar açılınca mesaj gelecek mi diye bazen sistemden dolayı hata olabiliyormus yani gelemeyebiliyormus tavsiyem yarin arayın yada kartınızı markette okutun.

 28. Derya dedi ki:

  Benim gibi mesaj gelmiyen varmı

  1. Merve dedi ki:

   Bana gelmedi mesaj ama 153 aradim paranız yatmış kartinize dediler

 29. Ayşe dedi ki:

  Ben ibb yi aradığım da sadece bu ayinki dedi bana. ne kadar doğru bilemem arkdaslrimizdan yarin bakan olursa lütfen yazsın

 30. Tuğba dedi ki:

  Ben bugün İbb le görüştüm 3 aylıkmı yatacak yada 1 aylıkmı yatacak dıe sorduğumda bilgi veremeyiz dedi yanı o 1 aylık yatacak arkadaş bence kafasında kurdu çünkü bütün gün İbb nın telefonları meşguldü zor düşürdün numarayı o yüzden bence kimseyi uzmeyelım kesin bilgi olmadan yazmayalım insanlar bu yazılara çok önem veriyor yanı bütün umutlarını buraya dan yazılacak cümlelere bakıyor o yüzden hakkımız olanı alalım ve 3 aylık bizim hakkımız eğer 1 aylık yatarsa tepkımızı arayarak gösterelim gerçekten ihtiyacımız var herkese hayırlı olsun

  1. admin dedi ki:

   Tuğba Hanım, bilgi veren arkadaş yetkililerle görüşmüş 3 ay yatacağını öğrenmiş.Yatan tutar yarın kartların açılmasıyla belli olacaktır.

 31. Hatice dedi ki:

  Meraba arkadaşlar banada geldi mesaj herkesin kadınlar gününü kutlu olsun herhalde süprizimizi ilk ibbverdi hediye olarak herkesi sevindirdi hayırlı uğur olsun inşallah gelmeyenler merak etmesini bence daha yeni başvuranlarıda gelir muhtamelen ama üzülmeyin sabır engüzel hayırdır yetkililerimiz adminbey ve diğerleri olmak üzere Allah işlerini rast getirsin onlar buradan çok selam olsun dilerim elinden geleni bizlere aydınlattılar onlarda sonuçta bizler için uğraşan çalışanlarımız gerçekten içten gelerek yaptıklarına inanıyorum herkese saygılar dilerim

 32. Deniz dedi ki:

  bugun mesaj geldı kartlar acıldı diye şok markette gittım yarın acılıyor dediler

 33. Sultan dedi ki:

  Hayırlı günler admin bey.mesaj geldi yarın açılıyor. Ilginiz ve alakanız için teşekkür ederiz.bizler için aldığınız bilgileri paylaştığınız için.sonuçta bizler için ugraştınız. Allaha emanet olun.

 34. Gaye dedi ki:

  2018 YILI YARDIMLARINIZ SOSYAL YARDIM İSTANBUL KARTINIZA YÜKLENMİŞTİR. KARTINIZI CARREFOURSA, ÇAĞRI,HAPPY CENTER, KİM, MİGROS, ONUR, RAMMAR, ŞOK, UCZ MARKETLERİNDE 09 MART 2018 TARİHİ İTİBARİ İLE KULLANABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. B001 ( mesajın içeriği bu arkadaşlar )

 35. Gaye dedi ki:

  Arkadaşlar banada msj geç geldi ömce kadınlar günü msjı geldi sonrada yarın açılacağına dair msj geldi msjşar geç gelebiliyor endişe etmeyin bakın geçen yıl aldım ben kartı eşimle resmi olarak boşanmıştık o dönem bu yıl evlendik eşim sgklı ama asgari ücretle çalışıyor kesilir diye tedirgin oldum kesilmemiş taşınamaz mal varlığı olmadığı sürece kesilmez diye düşünüyorum şüpheli durumlarda ev ziyareti yapılıyor bana yapılmadı çünkü malım yok kendimde çalışmıyorum sadece evlendim ve eşim çalışıyor az bekleyin 17.30 a kadar mesajlar sırayla geliyor

 36. Seda dedi ki:

  Merhaba admin bey banada kartımım açıldığına dair bir mesaj gelmedi İBB den kadınlar günüyle ilgili mesaj geldi bu ne anlama geliyor kartım kapatıldımı kapatılmadımı bilgi verirseniz sevinirim kadınlar günüyle ilgili mesaj herkese geldimi acaba

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Seda Hanım,
   https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-kartlari-acildi

   bu yazımızda da paylaştığımız gibi denetimi biten kartlar açılmaya başladı. Bu durumda beklemeniz en doğrusu olacaktır. Bilgi alabileceğiniz telefon numaralarına ulaşmanız şuan için mümkün görünmüyor, ulaştığınızda da denetim sürecinde bilgisi veriliyor.

  2. BİRGÜL dedi ki:

   Mesaj gelmedi iptal mı oldu. Markete gittim açılmamış.

 37. Evin dedi ki:

  Banada msj geldi ne kadar yüklendi diye bilgisi olan varmı

  1. admin dedi ki:

   Evin Hanım bir arkadaşımız bilgi almıştı, 1 aylık yüklendiğini öğrenmişti, ancak kesin rakam yarın kartlar açılınca belli olacaktır.

 38. Rakyete dedi ki:

  Bana mesaj gelmedi iptalmı oldu şimdi yani kartım

  1. admin dedi ki:

   Beklemelisiniz. 15 i ile 20 si arasinda denetimlerin bitmesi bekleniyor

  2. Canky78 dedi ki:

   Adminim herkes iyi güzel izah ediyor herşeyi de… benim aklıma takılan bir husus var… şu anda kartlar kapalı ve kartlar aktif olmadan önce yetkililer evlere denetim için geliyorlarmış ardından bizden nufus kayıt örneği istediler. Bu durumun herkes için geçerli olması lazım.. Nitekim diğer kart sahiplerinin evlerine denetime gitmeden kartları nasıl açılıyor?

  3. admin dedi ki:

   Merhabalar, muhtemelen denetim aşamasında şüpheli olarak görülen durumlarda yetkililer evi ziyaret ediyordur. Bunun farklı bir açıklaması olacağını sanmıyorum. Ancak dediğiniz gibi ince ve dikkat edilmesi gereken bir nokta, bu konuyu da takip listeme aldım.

 39. Büşra dedi ki:

  Mesaj geldi yarın açılacakmış

 40. naime dedi ki:

  arkadaşlar müjdesi isterim bugün bana msj geldi kartınız açılmıştır alış veriş yapabilirsiniz diye

 41. Merve dedi ki:

  Bize mesaj gelmedi

  1. semra dedi ki:

   bana herhangi bir bilgi gelmedi ne yapmam gerekiyor

  2. admin dedi ki:

   Beklemelisiniz Semra Hanim

 42. Ayşe dedi ki:

  Ben ibb yi aradım simdi sadece bu ayin tek yuklenecekmis ya:(

  1. admin dedi ki:

   Ben yinede bunun net bilgi olduguna inanmiyorum. Kullanip gormek en sagliklisi olacaktir diye dusunuyorum

 43. Gülbin dedi ki:

  Çok şükür kart için mesaj geldi. Yarın kullanabileceğiz. Ama miktarı bilmiyorum

  1. admin dedi ki:

   Hayirli olsun Gulbin hanim. Miktar bilgisi net olarak paylasilmadi. Alisveris yapan okurlarimiz bu bilgiyi bizlerle paylasacaktir

 44. Ayşe dedi ki:

  Acaba hangi marketlerde geçerli olacak yada bimdede gececekmi kart bide mesaj gelmese de aciliyomu

 45. Damla dedi ki:

  Bende yarin ogrenicem ogrenir ogrenmez paylasirim

  1. admin dedi ki:

   Cok tesekkurler Damla Hanim

 46. Ayşe dedi ki:

  Gözümüz aydın sonunda açılıyor darısı basimiza

 47. Tuğba dedi ki:

  Kartlara henüz ne rakam yatacağı belli değil POS makınelırı yarin acılıcakmıs sok markete sordum anca o zaman belli olacak başka bı şekilde ogrenemeyız ınsallah 3 aylık yatmıştır şuan kimse bu konuyu bilmiyor ama kesinlikle 3 aylık yatmıştır sonuçta kartlar bu kadar geç acılmasaydı her ay kullanıcaktık bu bakıyelerı herkes gönlünü ferah tutsun bu kadar madurıyetten sora 3 aylık yatırırlar

  1. admin dedi ki:

   O kadar uğraştım ancak bu konuda bir sonuca bende varamadım.

  2. Kezban Özdemir dedi ki:

   Admin bey benim kartına günlük 3 ekmek alma hakkım yüklendi halk ekmek bufesinden bide #d#e#f geçerli diyo d.e.f ne demek

  3. Kezban Özdemir dedi ki:

   Bilgisi olan yazabilmi

 48. Tuğba dedi ki:

  Kartlar acımış İbbden mesajlar gelmıs ınsallah herkesin yardıma ihtiyacı olanların açılmıştır admın bey ama. 9 mart herkesin gözü aydın olsun çok suKuR

 49. Damla dedi ki:

  Çok sağolun bizimle bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim yarin kullanabiliyorz

  1. admin dedi ki:

   Damla Hanım, bir ricamız olacak okurlarımız kartlara 3 aylık rakam mı yatacak? yoksa 1 aylık mı yatacak bunu merak etmektedir? Henüz bu sorumuzu yanıtlayacak bir yetkiliye ulaşamadık. (Kimsenin bilgisi yok) Bu konuda yatan tutar ile ilgili bizleri de bilgilendirebilir misiniz?

 50. Damla dedi ki:

  Arkadaşlar şimdi telefonuma mesaj geldi kartlar açılmış bilginiz olsun 9 martta kullanabiliyoruz çok şükür allah a

  1. admin dedi ki:

   Merhaba damla hanim denetimi biten kartlar aciliyor. Son acilislar ayin 15 i ile 20 si arasinda yapilacak diye biliyoruz. Bizleri yalancilikla suclayanlar sanirim kimseyi kandirmadigimizi anlamistir

  2. Şerife Yılmaz dedi ki:

   Bugun acildı benim kartim teşekkur ederim İBB

  3. admin dedi ki:

   Gozunuz aydin serife hanim. Kartlari acilan diger arkadaslar da yazabilir mi?