Gıda Yardımı

Bağkur Borcu Olanlar Süt Parası Doğum Yardımı Alabilir Mi?

Bağkur borcu olanlar süt parası başvurusu yaptığında bu başvurular hüsran ile sonuçlanmaktadır. Çünkü Bağkur borcu olanlar süt parası alamaz. Aslında direk olarak alamaz diyerek kestirip atmak yanlış olacak. Sanırım doğru cümle, Bağkurlunun süt parası almak için öncelikle Bağkur borcunu ödemesi gerektiğidir. Eğer Bağkur borcunuzu ödediyseniz süt parası başvurusu yapabilir ve SGK tarafından sağlanan süt parası ödeneğini alabilirsiniz. Tabi ki Bağkur borcunuzun tutarını bilmemiz mümkün değil ancak süt parası olarak alacağınız tutar 2018 yılı için 149 TL‘dir. Bağkur borcunuzu ödeyip süt parası almak ya da Bağkur borcunuzu ödemeyerek süt parası almamak tercihi sizin elinizdedir.

Bağkurlu Süt Parası ve Doğum Parası

Bağkurlu çalışanlara da tanınan süt parası ve doğum parası hakları, Bağkur’a borç olmaması durumunda geçerlidir. Eğer bir borcunuz yok ise doğum sonrasında hem süt parası hem de doğum parası başvurunuzu yapabilirsiniz. Her ayın 8’i ile 14’ü tarihleri arasında yatırılan bu ödemeler, Ziraat bankası ve PTT üzerinden alınabilmektedir. Ziraat Bankası süt parası sorgulama ve PTT Üzerinden Süt Parası Nasıl Alınır? işlemini sizlerle paylaşmıştık. Eğer başvurunuzu nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bilginiz bulunmuyor ise Süt Parası Sorgulama ve Başvuru İşlemleri başlıklı içeriğimizden bu konu da bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu