Sosyal Yardım Platformu

2019 Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

2019 Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Belediye yardım kartı başvurusu 2019 yılı itibari ile verilmeye devam edilmekte olup vatandaşlar belediyelere başvuru yaparak sosyal yardım kartını alabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal yardım kartı temmuz, ağustos ve eylül ayları itibari ile dağıtıma başlayacak olup başvuruları açılacak. Bu süreçte ihtiyaç sahipleri temmuz, ağustos ve eylül aylarında duyuru yapıldığı takdirde başvurularını gerçekleştirebilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile sosyal yardım kartı almak isteyen vatandaşların başvurularını İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen telefon hattı ve bürolar aracılığı ile yapabilirler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal yardım kartını alabilmek için Türk vatandaşlarının belli şartları yerine getirmeleri isteniyor.

2019 Belediye Sosyal Yardım Kartı Uygulaması Nedir?

Belediye sosyal yardım kartı 2014 yılından beri ihtiyaç sahibi olan ailelere verilen bir yardım kartıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’da ikamet eden vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı ailelere destek olmak amacı ile veriliyor. 2019 yılına da İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile sosyal yardım kartı başvuruları devam etmekte.

Belediye Sosyal Yardım Kartını Hangi Belediyeler Veriyor?

Belediye sosyal yardım kartı veren belediyeler arasında 2014 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi yer alıyor. Sosyal yardım kartı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir uygulamasıdır ve bu uygulamadan İstanbul’da yaşayan vatandaşlar yararlanıyor. Gıda kolileri olarak yapılan yardım günümüzde sosyal karta çevrilmiştir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Hangi İllerde Veriliyor?

Belediye sosyal yardım kartı şehirleri arasında sadece İstanbul yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal kart yardımı başka şehirler tarafından verilmemekte. Sosyal kart yardımı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin projeleri arasında yer alıyor.

2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartını Kim Alabilir?

Sosyal yardım kartı alanlar için belli şartlar bulunuyor ve ilgili şartları yerine getiren vatandaşlar alabiliyor. Sosyal yardım kartı alabilen vatandaşlar şu şekildedir;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında sigortalı ve maaşlı olarak çalışmayan kişiler
 • İstanbul’da yaşayan vatandaşlar
 • Üzerinde herhangi bir mal varlığı bulunmayanlar
 • Ailedeki kişi sayısının maaş ile orantısız olması
 • Sağlık sorunu nedeni ile çalışamayan ve yardım muhtaç durumdaki kişiler
 • Evli ise eşi vefat eden kadınlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile sosyal yardım kartı alabiliyor.

Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

2019 sosyal yardım kartı başvurusu belediye üzerinden yapılabiliyor ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi telefon hattı aracılığı ile de başvuruların yapılmasına izin veriyor. Sosyal yardım kartı başvurularını yapmak için oluşturulan Beyaz Masa aracılığı ile başvuruları almakta. 2019 yılında yapılacak başvuruların da Beyaz Masa üzerinden yapılması isteniyor. Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olan Kadın Koordinasyon Birimi aracılığı ile de başvuru yapılmasına imkân tanınıyor.

Sosyal Yardım Kartı Telefon ile Başvuru Numarası Nedir?

Sosyal yardım kartı telefon hattı oluşturularak başvuruların telefon aracılığı ile yapılması ile süreç daha kolay bir hale getirildi. Sosyal yardım kartı için aranması gereken numaralar şu şekildedir:

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hattı: 0212 444 00 93
 • Sosyal yardım kartı Beyaz Masa hattı: 153

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İçin Fakirlik Kağıdı Gerekiyor Mu?

İBB yardım kartı fakirlik kağıdı almadan başvuru yapılamıyor. İstenen belgeler arasında yer alan fakirlik kağıdının başvuru öncesinde temin edilmesi istenmekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile verilen sosyal yardım kartı için öncelikli olarak fakirlik belgesinin ibraz edilmesi gerekiyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı İçin Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı başvurusunda bulunmak için belli şartların yerine getirilmesi isteniyor. Fakirlik belgesi alacak bir kişinin:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Sigortalı olarak herhangi bir kurumda çalışmamak
 • Malvarlığı bulunmaması

Fakirlik kağıdının alınabilmesi için gerekli şartlardır. Fakirlik kağıdı almak isteyen kişiler bağlı bulundukları ikametgah adresinin muhtarlığından fakirlik belgesi başvurusu yapabilirler. Fakirlik belgesi ücretsiz bir şekilde talep edilebiliyor. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinin doldurması gereken fakirlik belge başvuru formu bulunuyor. Bu formun eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgiler ile doldurulması büyük bir önem taşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Şahsen Mi Yapılmalı?

İBB yardım kartı bireysel başvuru yapılması gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile alınacak olan sosyal yardım kartlarında kişinin bireysel başvuru yapması önem taşımakta. Kişiler isterler ise telefon hattı aracılığı ile de sosyal yardım kartı için başvuru yapabiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Belgeleri Nedir?

Sosyal yardım kartı başvuru için istenen belgeler bulunmakta olup talep edilen belgeler şu şekildedir;

 • Fakirlik belgesi
 • C. Kimlik kartı
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi

Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınıyor?

Sosyal yardım kartı almak isteyen vatandaşlar bunun için İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuru yapmaları gerekiyor ve kartları başvurularının ardından adreslerine gönderiliyor.

Sosyal Yardım Kartı Başvuru Şartları Nedir?

Sosyal yardım kartı şartları 2019 yılında da aynı maddeler ile alınabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım kartı için belirlenen şartlar şu şekildedir;

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Fakirlik belgesi gösterebilmek
 • İkametgahın İstanbul’da bulunması
 • Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında çalışmamak
 • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından herhangi bir sağlık güvencesinin bulunmaması
 • Düzenli gelirin bulunmaması

Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartının geçerli olduğu yerler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen bazı mağazalar şu şekildedir;

 • CarrefourSA
 • Migros
 • Çağrı Market
 • Şok Market
 • Happy Center
 • Rammer

Sosyal Yardım Kartı Kaç Liralık Oluyor?

Belediye yardım kartı için belirlenen ücret miktarları ihtiyaç sahiplerinin gelir durumuna göre belirleniyor. Mağduriyet durumuna göre 50,00 Türk Lirası, 100,00 Türk Lirası ve 150,00 Türk Lirası kadar ödemeler yapılabiliyor. Sosyal yardım kartına yatırılacak olan ücretler için ise alt ve üst limit sınırı bulunmakta.

Sosyal Yardım Kartı Para Limiti Ne Kadar?

Belediye yardım kartı limiti 200,00 Türk Lirası olarak belirlendi. Her ay en fazla 200,00 Türk Lirasına kadar karta ödeme yapılmasına izin veriliyor. 200,00 Türk Lirasına kadar yükleme yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk yüklemede 200,00 Türk Lirası iken diğer aylarda yapılan yükleme 3 farklı miktar ile destekleniyor.

 • 50,00 Türk Lirası
 • 100,00 Türk Lirası
 • 150,00 Türk Lirası

Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgusu Nasıl Yapılıyor?

Yardım kartı limit sorgusu alışveriş esnasında yapılabiliyor. İlgili kurumlardan sosyal yardım kartı kullanımı yapılır iken kasiyer aracılığı ile kalan bakiye öğrenilebilir. Sosyal yardım kartı sorgusu yapmak için kartın geçerli olduğu alışveriş merkezlerine gidilmesi gerekiyor.

Sosyal Yardım Kartı Her Aile İçin Kaç Tane Verilir?

Sosyal yardım kartı sayısı her aile için 1 adettir. Aynı hane içinde yaşayan ailelerden 2. bir sosyal yardım kartı için başvuru yapılmasına izin verilmiyor. Her hane için en fazla 1 adet sosyal yardım kartı alınabilmekte olup aileler bu kartı kullanıyor.

Şehit Yakınlarına ve Gazilere Yapılan Yardımlar

Fakirlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

Yaşlılık Maaşı 2022 Başvuru ve Şartları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 88 YORUM
 1. Bahar dedi ki:

  Merhaba 2 bucuk aydir. Alışveriş kartim .Tlfonuma msj gelmedi. Aradim fakat onaylanmis msj gelicek diyorlar ama gelmedi. Ne yapmam gerekiyor kartimi almam için.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Mesaj gelmesini beklemeniz gerekmektedir.

 2. Özlem dedi ki:

  Merhaba. Ben özlem 40 yaşındayım. Annemle. Babamı. Kaybettim 4 kız. Bir. Erkek. Abim var. Ben orta derecede. Koah hastası. Olduğum için. Çoğu. İs başvurularım Ka ul edilmiyor. Çalışmadığım. İcin. Bir gelirim yok ayricaablam eniştem iki yeğenime. Beraber kalıyorum ..sosyal yardıma. Başvurdum ama 3. Ayda. Birkere. 300 TL. Veriyorlar ilaçlarımı. Alamıyorum. Ablaların durumda. Yok. Ayrıca. Anne. Babamı. Kaybettikten sonra. Bazı. Kötü. Alışkanlıklarım. Oldu. Ve şuan. B.koy. amatemde. Tedavi görüyorum ama. İlaçlarımı alamıyorum ben o yardımı kaymakamlikta. Alıyorum. Acaba. İlaçlar için. Belediye. Veyahut kaymakamlikta. Ayrı bir yardımda alabilirmiyim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Anne ya da babanızdan emekli maaşı varsa başvuruda bulunup alabilirsiniz.

 3. Nezihe dedi ki:

  Ben kartımı kaybettim nasıl alabilirim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hattını: 0212 444 00 93 arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

 4. Zehra dedi ki:

  Merhaba,kartın arkasında, marked adının sonunda yazılan 2 hafta yazısı ne demek,bilgi verirmisiniz?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Başvuru yaptığınız yere kartınızı götürerek sorgulama yapabilirsiniz.

 5. Havva Nur dedi ki:

  Merhaba 2019 Destek karta en az ne kadar yatıyor. Birde kartlar ne zaman teslim edilecek.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Belediye Sosyal yardım artına en az 50TL, en fazla 200TL yatmaktadır. Başvuruların onaylanması ve kart dağıtım işlemi biraz zaman almaktadır.

 6. serkan çiftçi dedi ki:

  merhaba sosyal yardım kartı boşvurdum evime geldiler belediyeler tesbit için telefonuza mesaj gelecek dediler 2 ay oldu mesaj gelmedi telefonda aramadılar lütfen yardımcı olun bana ne zaman sosyal yardım kartı teslim edilecek

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB Sosyal yardım kartı başvurularının genellikle 7 – 8 ay sonucunda sonuçlandığı gözlemlenmektedir.

 7. Ayla dedi ki:

  Merhabalar, eşim 5 yıl önce vefat etti 4 çocuğum var biri fiziksel engelli, biri okuyor, diğer ikisi işsiz. Eşimden kalan dul yetim maaşını ve kızımın bakım parasını alıyoruz.Ayni zamanda evimiz kira.Sosyal yardim kartına başvurmak istiyoruz alma olasılığimiz var mıdır ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal Yardım Kartına gerekli evraklar ve belgeleri (dilekçe, kimlik ve fotokopisi, muhtaçlık belgesi gibi) ayarlayarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Belediyelere başvuruda bulunabilirsiniz.

 8. Leyla dedi ki:

  Merhaba be bir sene oldu doğum yaptım eşim asgari ücrete çalışıyor ben çalışamıyorum ve çocuğuma bez mama alamıyorum aylık kira ev masrafları yetmiyor eşimin iki kardeşide bizle yaşıyorlar ve biz çocuğumuza bakamıyoruz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bez ve mama yardımı için müracaat edebilirsiniz. Evde yaşayan kişi sayısı fazla olduğu için komisyon onay verebilir

 9. Leyla dedi ki:

  Eşim mahkum bir tane kızım var 4.5 yaşında süt parası nasıl alirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mahkum eşlerine verilen maaş için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek bu yardımdan faydalanabilirsiniz

 10. Suleyman hilmi dedi ki:

  Merhaba.yuksek degerlerde diyabet hastasiyim calisamiyorum esimden ayrildim. hicbirseyim yok bir arkadasimin evinde idareten kaliyorum gss dahi dogru durust odeyemiyorum hicbiryerde kaydim olmadigi icin hicbiryerden yardimda alamiyorum.ne yapmam lazim bana yardimcu olabilirmisiniz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık / Valilik Makamına müracaat ederek barınma yani kalacak yer talebinde bulunabilirsiniz.

 11. Birsen dedi ki:

  Merhaba eşim işçi ben işsiz 2 çocuğum var 1 6 sınıf diğeri 3 sinif eşimin eski işyerinin vergi borcu vardı onu ödüyoruz, birdelenmesi kredi borcumuz var icralık yardım başvurSam çıkar mı mumkunse kart alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için ve belediyeye sosyal kart için başvuru yapabilirsiniz.

 12. kevser adaçoğlu dedi ki:

  iy geceler 2 tane çocuğum var biri ilk okul ikinci sınıfa gidiyor diğer 11 aylık eşimin aldığı maaşla geçinemiyoruz lütfen yardımcı olun bana allah rızası için yardım edin kış geldi geleli pazara çıkamıyorum para olmayınca ocuklarıma bir kilo meyve alıp yediremiyorum lütfen bana erzak kartı verin fazlasın da gözüm yok sesimi duyun lütfen

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediyeye sosyal yardım kartı için müracaat edebilirsiniz

 13. Ayşe Akın dedi ki:

  Ben ankara Sincanda oturuyorum 3 kız annesiyim engelliyim çalışamıyorum epilepsi hastasıyım evlatlarımı zar zor okutuyorum 6 yıl oldu boşanalı baş vursam yardım kartına alabilirmiyim bilgikendirimisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye sosyal kartı için müracaat edebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğüne muhtaçlık aylığı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 14. Duygu dedi ki:

  Merhaba sigortalı olanlara veriliyor mu ikincisi orduda da bu hizmet var mı iki çocuk annesiyim eşim çalışmıyor ben yeni başladım işe sigorta yapacaklar başvuru yapsam onaylanır mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım onaylansa bile sigorta başladığında iptal edilir

 15. Ayşe demir dedi ki:

  Ben adanada oturuyorum yüregir de. Altı çocugum var eşim uzun süredir çalışmıyor beş çocugum okuyor bogazıma kadar borca batmışım bu karttan alabilirmiyim ne yapmalıyım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz

 16. Nalan dedi ki:

  5 yaşini doldurmayan cocugum var admin bey dogum parası alına biliyorum yoksa alınmıyomu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Çocuğunuzun doğumu 2015 yılında ise, çocuğunuz 5 yaşını doldurana kadar başvuru yapabilirsiniz.

 17. Meryem can dedi ki:

  Merhaba eşim oto tamirci süreklilik işi YÖK ben kronik akdeniz anemisi hastasıyım 3 çocuğum var 1 tanesi okula gidiyor hiçbir gelirim YÖK eşimin ailesinin yanında yasıyoruz kart başvurusu yapsam olumlu sonuç alabilir miyim çocuklarım için onlar mağdur olmasın

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediyeye gıda yardım kartı için başvuru yapın komisyon onay verirse alırsınız

 18. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben kart başvurusunda bulundum gelip evi mi gördüler evim de hic bisey olmadığını halde onaylanmadı esimin ne sigortası var ne kendi adına her hangi bi mal var ayrıca esimin sağlık sorunları olduğundan dolayı hic kimse iş vermiyor. Çok mahdur durumdayım kiradayım evi mi gecindiremiyorum evim de oturacak koltuk televizyonum bile yok bu halsizlik milletin üzerinde ev araba var evleri dört dörtlük kabul ediyolar boyle zor durumda olanlari neden onaylanmiyor tekrar başvurunda bulundum kabul etmediler yardim edin ne olur. Zor durumdayim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım başvurunuzu muhtarlığa yapın. Komisyon muhtarlığın raporunu göz önünde bulunduruyor.

 19. Halide dedi ki:

  Iyi gunler benim evim kira esim askeri ucretle calisiyo 1 tane cocugum var esimin sigortasi var ben yararlana bilirmiyim bu yardimdan kizim 1 yasinda ve mama iciyo yetistiremiyoruz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Belediye Sosyal Yardım Kartında öncelik verilmiş olan; yoksul, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, kimsesiz, engelli ve dul kişilerdir. Sizde Başvuru yapabilirsiniz.

 20. gulay dedi ki:

  Merhaba ben izmirde yaşiyorum eşim işahta calişiyo burdan iş hayati cok zor şatlala yaşiyoruz bir kizim va 2yaşida birakicak kimsem yok evim kira ve artik dayanicak gucum yok bana yardım edin lütfen nereyi başvuru yaptım ama cikmadi aylemiz bile yardim etmiyorlar sizden ricam ediyorum ben kizim icin yardim istiyorum gine sokaklardan kalmak istemiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunuzu muhtarlık aracılığı ile yapın. Komisyon muhtarlık raporunu ön planda tutuyor ve başvurunuzun onaylanması ihtimali yüksek.

 21. dilek dedi ki:

  iyi günler eşim işsiz 8 aydir iki tana cocuğum var gıda yardımı nasıl alabılırmıyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada belediyeye müracaat ederek gıda yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 22. Yasemin dedi ki:

  Kolay gelsin ben belediyeye destek kart basvurusunda bulundum 3 hakkimiz oluyomus bi kere geldiler evde yoktum ariyorum gelicekler listedesiniz diyolar nerdeyse 1 sene olucak ihtiyacim olmasa basvurmam zaten neden hala gelmiyolar ki

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bir daha yazarak başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

 23. Sultan dedi ki:

  Iyi gunler benim esim issiz ve 8 aylik bebegim var suanda da 4 aylik hamileyim … hic bir maddi gelirimiz yok ve mağaza borcumuz var 2 aydir odeyemiyoruz lutfen bana yardimci olun …

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 24. Songül dedi ki:

  Ben aldım altı aylık dediler o nasıl oluyor acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, 6 ayda bir verilen yardımı kastetmişlerdir.

 25. derman dedi ki:

  merhabalar ben sosyal yardım kartına başvuru yapalı iki ay oldu onaylandı mesajda geldi 15 gün içinde teslim edilecek diye ama hiç bir haber yok bugün 11 ci gün nasil bilgi alicam binanin zilleri de calismiyo

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, telefonla öğrenebilir yada mesai saatleri içinde giderek bilgi alabilirsiniz.

 26. Filiz dedi ki:

  Sosyal yardim kartı ala bilirmiyim ben 2mahkumum var bir oğlum madde bağımlısı 4yasinda bebek var kaymakamlıktan yardim aliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kart için müracaat edin yapılan gelir testi sonucunda durumunuz uygunsa alabilirsiniz.

 27. seda dedi ki:

  merahaba yeşil kartlıyım ve iki ayda çoçuk yardım parası alıyorum 3 çoçuğum var acaba yardım kartına başvuru yapabilirniyim veya başka ne gibi destek alabilirim devletten

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sosyal kart talebinde bulunabilirsiniz.

 28. Kırac dedi ki:

  Sosyal yardım kartı sadece İstanbul da mı var yoksa her il de bu uygulama gecer lı mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal yardım kartı bütün illerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

 29. Damla dedi ki:

  Merhabalar. Dedemin kartına para yüklendiğine dair mesaj geldi ancak marketten sorduğumuzda kartta para olmadığı söyleniyor. Ne yapabilirim ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartı aldığınız kuruma müracaat ederek karta yükleme yapılmadığını belirterek para yatırılması talebinde bulunun.

 30. Neslihan önceler dedi ki:

  Merhaba esimi kanserden kaybettim hic bir sosyal güvencem yok kendimde calismiyorum huc gelirim yok cocuklarim yeni üniversiteyi bitirdi is bulamiyolar oturdugumuz ev kayinpederimin belki bizi cikarcaklar esim vefat ettiginden beri bizimle konusmuyolar kart alabilirmiyim su borcum cok

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kart için belediye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

 31. Ayse dedi ki:

  Esim iş bulamadığı için çalışmıyor 4 yaşında bir çocuğum var yardım kartı alabilirmiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Siz müracaatınızı yapın gerekli incelemenin ardından komisyon kararına göre sosyal kart alabilirsiniz.

 32. Iskenderbey dedi ki:

  Sosyal Yardım Kartında mevcut olan limiti internetten ogrenme veya sorgulama şansımız var mi ??? Teşekkürler…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   e-devletten giriş yaparak sosyal yardım bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

 33. Asya dedi ki:

  Gıda kartını ben mi gidip alıcam yoksa eve mi getirecekler?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız adresinize gönderilir.

 34. Asya dedi ki:

  Merhabalar bana gida kartiniza yukleme yapilmistir adinda bir mesaj geldi karti Ben mi alicam yoksa karti eve mi getirecekler ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız adresinize teslim edilir.

 35. Nurten dedi ki:

  Market kartı kaybettim başvurdum evinize göndericez dediler 10 gün oldu hala gelmedi ..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Kartınız elinize ulaştırılır, bazen gecikmeler yaşanabiliyor

 36. Nurten dedi ki:

  Ben market kartını kaybettim Edirnekapı sosyaldernegine gittim sistem kapalıydi bizden kimlik fotokopi ve dilekçe verdik eve göndericem dediler ama 10 gün oldu hala gelmedi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Kartınızı adresinize gönderirler. Gecikmeler yaşanabiliyor. İlgili kurumdan kartınızın durumunu sorabilirsiniz.

 37. Ersin dedi ki:

  Yardım kartı nasıl alabilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Belediyeye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeniz gerekiyor

 38. Ersin dedi ki:

  Yardım kartı nasıl alabilirim ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardım Kartı Belediyeler ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca veriliyor. Bu iki kurumdan birine müracaat ettiğinizde durumunuz inceleniyor. Başvurunuz uygun bulunduğu takdirde elektrik, su, doğalgaz fatura ödemelerinde ve gıda alışverişinde kullanmak üzere Sosyal Yardım Kartı veriliyor.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/belediye-sosyal-yardim-karti-nedir-nasil-alinir

  2. Leyla dedi ki:

   Merhaba benim eşim sokaklardan çöp toplayarak geçiniyoruz günlük 20 30 tl getirerek geçiniyoruz 3 coçuğum okuyor yetmiyor bize eşim sosyal yardımlaşmaya gitti gıda yadımı için internetten yapın dediler nasıl yapacağımızı bilmiyoruz gerçekten ihtiyaçim var inanmıyorsanız gelip evime bakabilirsiniz kiracıyim ev dökülüyor ikigün önce mutfağın tavanı çöktü yardım edınleyla

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım müracaatınızı muhtarlık aracılığı ile yapın. Muhtarlığınıza yazacağınız yardım dilekçesi komisyona gönderilir. Yardım talepleri muhtarlık aracılığı ile yapıldığında kolaylaşıyor.

 39. İbrahim Üstündağ dedi ki:

  Zor durumdayım evim kira kendim şoför Luk yapıyorum bu market yardımdan ben de istiyorum

 40. sibel dedi ki:

  ben yeni evlendim eşim asgari ucretle çalışıyor ve hamileyim doğuma 20 gün kaldi hem kira hem masraflar derken bide bebegin masraflarina gücümüz yetmiyo bu yardimi gördüm acaba bana verirlermi bu kartta?

 41. Rabia dedi ki:

  İbb kartlarında kişesel ihtiyaçlar alınmıyomu örnegin: şampuan sıvı sabun gibi ürünleri bugun alamadım yasak gelmiş ne kadar dogru ne kadar yanlış ögrenmek istiyorum rica ediyorum

 42. BİRGÜL dedi ki:

  Kartım nasıl iptal olmuş 7 tane çocuk okutuyorum. Ben çalışmıyorum 100 lira verdiniz onuda iptal ettiniz.
  Sadece eşim emekli Ne yapmam gerekiyor. Suriyelilere kişi başı 100 lira veriyorsunuz bu nasıl devlettir

 43. Perizade dedi ki:

  Bakiye artacakmi ve ocak Şubat ayında yuklenecekmi

  1. admin dedi ki:

   2018 yılı ile birlikte sosyal yardım kartı bakiyesinin de artması bekleniyor ancak net bir rakam belirtilmedi.

 44. Perizade dedi ki:

  Kartlar ne zaman acilack net bi bilgi

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, kartlar mart ayı içerisinde açılacaktır. Daha detaylı bilgi için: https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-kartlari-ne-zaman-acilacak